gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.234
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  Tüp bebek tedavisinde Embriyoscope kimlere önerilir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  embriyoscope nedir,tüp bebek tedavisinde embriyoscope cihazının önemi,embriyoscope kimlere önerilir,tüp bebek tedavisi ve embriyoscope hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Yapılan araştırmalardan çıkan, istatistiki bilgilere göre tüp bebek uygulaması yapılan ülkeler arasında Türkiye, ilk 10 ülke arasındadır. Her 7 çiftten birinin kısırlık problemi yaşadığı kabul edilen ülkemizde, yılda yaklaşık 41 bin tüp bebek tedavisi uygulanıyor. Yurt dışındaki gelişmeler, uygulanan yöntemler son yıllarda büyük bir hızla, bazen de paralel olarak ülkemizde de uygulanabilmektedir. Hatta bazı yöntemlerin uygulanmasına izin verilmemesinden dolayı Türkiye, daha önce alıp uygulamaya diğer ülkelerden önce başlıyor.

  Embryoscope Nedir?

  Isı ve nem bakımından anne rahmi ile aynı özelliklere sahip olan, anneden alınan yumurtaya babadan alınan spermin enjekte edilmesi ile elde edilen embriyoların, anne rahmine yerleştirilene kadar muhafaza edildiği ve embriyoların gelişim evrelerinin her anının gözlenebildiği cihazın adıdır.

  Isı ve nem bakımından anne rahmine benzeyen emryoscope içindeki embriyolar, anne rahminde gelişir gibi gelişmelerini sürdürmektedirler. Gelişimlerini sürdüren embriyoların her anı bu cihaz sayesinde izlenebilmektedir. Embriyoların çoğalmaları, bölünme zamanları, bölünmelerinin simetrik olup olmadığı, bölünme hızları embriyoların gelişiminde takip edilen önemli etkenlerdendir. Embriyoscope adı verilen bu cihaz tüm bu gelişim evrelerinin izlenerek gebelik için en uygun embriyonun seçilerek anne rahmine enjekte edilmesine olanak sağlamaktadır. Uzmanlara enuygun embriyonun seçilmesine olanak sağladığı gibi anne baba için de bebeklerinin ilk saatlerini izleme olanağı sağlamaktadır.

  Tüp bebek uygulamasının başarısız olmasının nedenlerinden biri gebelik için uygun olmayan embriyonun anne rahmine transferi idi. Bu cihaz embriyo seçimi ile ortaya çıkacak problemleri ortadan kaldırarak, tüp bebek başarısının %9 oranında artmasını sağlamıştır. Embriyonun gelişiminin her evresi uzmanlar tarafından gözlenmekte, istenilen zamanda değerlendirilme yapılmasına olanak sağlamakta, 10 dakikada bir fotoğrafı çekilerek bilgisayarda arşivlenmektedir.

  Tüp bebek uygulamasındaki insan hatalarını da embriyoscope, her hangi bir noktanın gözden kaçırılması riskini sıfıra indirerek ortadan kaldırmaktadır.

  Embriyoscope kimlere önerilir?

  Embriyoscope, daha önce tüp bebek uygulaması yapılan ve başarısız sonuçlanan, yumurta sayısı, yumurta kalitesi azalan kadınlara, sperm kalitesi, sperm hareketliliği, şekli, sayısı düşük olan erkeklere, embriyo kalitesinin düşük olması nedeni ile hamile kalamayan 35 yaş üstü kadınlara önerilir.

  Ülkemizde Yapılan Tüp bebek Tedavisi

  Ülkemizde tüp bebek tedavisinin geçmişi yaklaşık 35 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Ancak bu tedavi ülkemizde ilk defa 20 yıl önce yapılmıştır ve oldukça başarılı olunmuştur. İlk tedaviden bu yana geçen 20 yılda bu tedavi alanında inanılmaz derece de büyük aşamalar kaydedilmiştir ve bu tedavinin geçmişe nazaran daha az korkutan bir tedavi olmasını sağlamıştır. Tüp bebek tedavisi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; tüp bebek tedavisi kısaca bir yardımcı üreme tekniğidir.

  Kısır olan anne ve babanın çocuk yapamayacak durumda oldukları tespit edildiği takdirde bu tedavi uygulanmaktadır. Bu tedavi, anne ve babadan alınan yumurtaların vücut sıcaklığında başka bir yerde döllendirilmesi şekilde gerçekleşmektedir. Döllenmiş olan bu yumurtalar tekrar ana rahmine yerleştirilir ve o yumurtanın rahme tutunması sağlanır. Tüp bebek tedavisini böyle kısa bir şekilde özetleyebilir.

  Tüp bebek Tedavisi Neden Korkutuyor?

  Tüp bebek tedavisi dünya genelinde çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Dünyada yarım asırdır ülkemizde ise tedavi anlamında 20 yıllık bir geçmişi olan bu tedavi yöntemi çocuk sahibi olamayan insanlar için her zaman bir umut kapısı olmuştur. Aileler çocuk sahibi olmak için son şansları olan bu tedaviyi adeta gözleri kapalı yapmaktadır. Bu tedavinin çocuk sahibi olmak için son şans olduğunu bilen aileler tedavinin kötü sonuçlanacak ihtimalini düşünüp korkmaktadırlar. Çok istedikleri çocuk sahibi olmanın son kapısı olan tüp bebek tedavisinin başarısız olmasını kimse istememektedir.

  Dünya geneline bakarsak bu tedavinin başarı oranları oldukça yüksek olmasına rağmen az da olsa bir risk taşımaktadır. Bu riskte bazı aileleri tedirgin ettirmeye yeterlidir.

  Tüp bebek tedavi yöntemi çocuk sahibi olmak isteyen ancak bir türlü olamayan ailelerinin bu isteklerini gerçekleştiren çok başarılı bir tedavi yöntemidir. Gelişen teknolojiyle ve sağlık imkânlarıyla birlikte tüm bebek tedavisinin başarısız olma oranı oldukça düşmüştür. Ancak aileler çocuk sahibi olmak için son şansları olan bu tedavinin başarısız olma ihtimalini düşünmek zorundadırlar. Bu yüzden tedirgin olmaktadırlar.

  Aslında onların yapmaları gereken en doğru şey sabırlı olmaları ve inançlı olmalarıdır. Oldukça yüksek bir başarı oranına sahip olan bu tedavi sizin de çocuk sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

   
Tüp bebek tedavisinde Embriyoscope kimlere önerilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kısırlık Tedavisinde Tüp Bebek

  Kısırlık Tedavisinde Tüp Bebek

  Türkiye’de toplum yapısının temelini aile oluşturmaktadır. Bir ailenin devamı için doğurganlığın önemi büyüktür. Çiftler evlendikten sonra çevrenin ve aile büyüklerinin en sık sordukları soru çocukla ilgilidir. Özellikle kırsal kesimlerde çocuk sahibi olmak mutlak bir gereklilik ve prestij olarak algılanmaktadır. Bu nedenle, evli çiftler 3-4 ay gibi bir evlilik süresi sonunda çocuk istiyorum,...
 2. Tüp bebek tedavisinde akupunktur

  Tüp bebek tedavisinde akupunktur

  Üç bin yıldan beri insan sağlığı için uygulanan ve son yıllarda batıda yapılan yoğun araştırmalar sonucunda gittikçe yaygınlaşan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, iğne, laser, v.b. uyaranların vücut üzerinde tanımlanmış akupunktur noktalarına uygulanması ile limbik sistemi* düzenleyip, otonom sinir sisteminin simpatetik ve parasimpatetik bölümleri arasındaki dengeyi kurarak...
 3. Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli?

  Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli?

  tüp bebek tedavisi beslenme önerileri,tüp bebek tedavisindeyim ne yemeliyim,tüp bebek tedavisi sağlıklı embriyo için ne tüketmeliyim,tüp bebek tedavisinde beslenme nasıl olmalı,tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler Anne olmayı planlayan bütün kadınların gebeliklerinin sağlıklı geçmesi için gebelikten önce ve gebelik esnasında düzenli bir beslenme planı uygulamaları oldukça önem teşkil eder....
 4. Tüp bebek tedavisinde yapay rahim

  Tüp bebek tedavisinde yapay rahim

  tüp bebek tedavisi yapay rahim nedir,tüp bebek tedavisinde yapah rahimle hamile kalanlar,tüp bebek tedavisi yapah rahimle gebelik olasılığı,tüp bebek ve yapay rahim hakkında bilgiler Tüp bebek tedavileri; kısırlık durumlarında başvurulan ve olumlu sonuçlanabilen tedavi şekilleridir. Bazı bünyelerde birçok deneme olsa bile tüp bebek yöntemi ile de gebe kalınması mümkün olmamaktadır....
 5. Tüp Bebek Tedavisinde Yenilikler

  Tüp Bebek Tedavisinde Yenilikler

  tüp bebek tedavisinde son yenilikler,tüp bebek ve genetik ,azopsermi ve tüp bebek,azospermi ve kök hücre tedavisi,tüp bebek 2014-2015 son yenilikler hakkında bilgiler Yeni yumurta dondurma yöntemleri ile taze yumurtalar ile eşdeğer döllenme oranları sağlanmıştır. Bu teknikten özellikle üreme potansiyeli azalmaya başlayan henüz evlenmemiş kadınlar ve kanser tedavisi (kemoterapi ve radyoterapi)...

Sayfayı Paylaş