Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Toplama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Toplama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
yumurta toplama sonrası dikkat edilmesi gerekenler, yumurta toplama, yumurta toplama sonrasıSevgili melekler, tüp bebek tedavisi görmeye başlayacak olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için faydalı olacağına inandığımız br konuyla karşınızdayız. Tüp bebek tedavisinin en önmeli aşamalarından biri olan yumurta toplama sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler, makalemizde sizlerle paylaşıyoruz...

yumurta-toplama-sonrası.jpgYumurta toplama işlemi sonrası:

- İşlemin yapıldığı gün dinlenmenizi tavsiye ederiz. Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız sonraki günlerde normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

- Bazen karın bölgesinde baskı hissi veya kramp tarzında ağrı hissedilebilir. Bu gibi durumlarda sadece parasetamol içeren ağrı kesiciler kullanınız.

- Gebelik testi tarihine kadar her sabah 1 adet progesterone jeli vajinaya yerleştiriniz. Doktorunuza danışmadan başka herhangi bir ilaç kullanmayınız.

- Yumurta toplama işlemi sonrası 4 hafta süreyle cinsel ilişkide bulunmayınız.

- Çoğunluğu su olmak üzere günde 2-3 litre sıvı tüketiniz.

- Verilen anestezi nedeniyle yumurta toplama işlemi yapıldığı gün araba kullanmayınız.

- Ertesi sabah size bildirilen vakitte verilen telefon numarasını arayarak embriyoloğunuzla irtibata geçin ve yumurtaların döllenme durumu, embriyoların kalitesi ve transfer yapılacak tarih ile ilgili bilgileri görüşünüz.
 
Geri
Üst