Tüp Bebek Tedavisinin Zararları Varmıdır?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Tüp Bebek Tedavisinin Zararları Varmıdır?
bu konu tüp bebek tedavisinin zararları ve yan etkileri hakkında genel bilgilere yer vermektedir.

Çiftler evlendikten bir süre sonra bebek sahibi olmak ister. Kimi çift bu isteklerine kısa sürede kavuşurken maalesef bazı çiftler için durum böyle değildir. Uzun bir süre istemelerine rağmen bebek sahibi olamayan çiftler için yöntemlerden biri olan tüp bebek yöntemi son yıllarda evlat sahibi olmak isteyenler için umut ışığı olmuştur.

Tüp bebek yöntemin de bazen ilk deneme de başarı sağlanırken bazen de birden fazla denemeler sonuç vermeyebilir.

Bebek sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu tüp bebek tedavisin de bazı zararlar da vardır. Tüp bebek yaptırmayı düşünen kişilerin kafasını kurcalayan bazı soruların yanıtlarını bu makalemizde bulabilirsiniz.


tup-bebek1-7140.jpg


Tüp Bebek Tedavisi: Tüp bebek tedavisi, kadın üreme hücreleri olan yumurtaların ve erkek üreme hücreleri olan spermlerin vücut dışında, laboratuar ortamında bir araya getirilerek, döllenmenin elde edilmesini sağlayan tedavi sürecini kapsamaktadır. Her tüp bebek denemesi olumlu olarak sonuçlar vermemekle beraber tüp bebek tedavisinin başarı oranı %50’dir.

Tüp Bebek Tedavisinin Zararları:

Kadınların yumurtalıklarında aşırı büyümeye yol açabilir. Bu işlem sonucunda yumurtalık kanseri olma riski taşımaktadır. Bazı aşamalarda kadın yumurtalıklarında zedelenme görülebilir. Döllenmiş embriyonun genetik yapısında bozukluklar, doğmuş olan bebeğin erken yaşlanma belirtilerine sahip olmasına yol açabilir.

Düşünceniz tüp bebek yapma yolunda ise ilk önce mutlaka uzman hekime danışın, gerekli bilgileri uzmanınız verecektir.
 

Benzer İçerikler

Üst