Türk El Sanatları.

M

Misafir

Forum Okuru
Türk El Sanatları.
Türk El Sanatları. < Konu Resmi..>
Türk el sanatlarının kökleri çok eskilere dayanmaktadır
Anadolu’da yaşamış pek çok uygarlığın kültürü, Türkler’in yerleşmesinden sonra yeni bir sentez içinde varlıklarını sürdürmüşlerdir. Bu nedenle Türk el sanatlarının kökleri çok eskilere dayanmakta ve sosyokültürel açıdan önem taşımaktadır. Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının, resmi ve özel kuruluşların ve ilgili kişilerin desteği ile günümüze kadar ulaşan başlıca Türk el sanatları şunlardır: dokuma sanatları (kumaş, halı, kilim, cicim, sumak, keçe); işleme sanatları (iğne, sim); örgü işleri (oya ve dantel, boncuk, tığ, mekik); maden sanatı (kuyumculuk, cam sanatı); ağaç işleri sanatı; hammaddesi taş olan el sanatları (Oltu, Mermer, Lületaşı); dekoratif yapma bebek; deri sanatları.

Geleneksel Türk çini Sanatları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Türk kahvesi makinesi alacam hangisini almalıyım Türk kahvesi makinesi alacam hangisini almalıyım
Türk kahvesi tavsiyeleri türk kahvesi kullanıcı yorumları, türk kahvesi makineleri, kahve makinesi tavsiyeleri, türk kahvesi kullananlar Selamlar.. Türk kahvesi tutkunluğum var eş dost ve arkadaşlarla bir araya geldiğimiz de illaki bir...
Tatlı Evim 1
Türk kahvesi keyfi sunan karaca hatır kahve makinesi Türk kahvesi keyfi sunan karaca hatır kahve makinesi
karaca kahve makinesi, karaca hatır, karaca hatır kahve makinesi ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Geleneksel bir keyfe dönüşen türk kahvesi, tek başına içildiği gibi eş, dost ve arkadaşlarla içilen keyifli bir içecektir. Ben mesela...
Tatlı Evim 0
Bol köpüklü sodalı Türk kahvesinin yapılışı Bol köpüklü sodalı Türk kahvesinin yapılışı
Benim gibi Türk kahvesi tutkunları arasında iseniz bu konu tam da size göre;) Güne mutlaka bir kahve ile başlarım. Bazen tek başıma bazen eşimle bazen de dostlarımla içtiğim türk kahvesini son zamanlar da farklı bir şekil de pişirmeye başladım...
Bunları Biliyor musunuz ? 1
Türk Süsleme Sanatları Türk Süsleme Sanatları
Türk Süsleme Sanatları. Orta Asya’dan Anadolu’ya taşınan süsleme sanatları, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde büyük önem kazanmış ve yüzyılların birikimi ile Cumhuriyet dönemine ulaşmıştır. 1936 yılında Devlet Güzel...
Diğer Sanat Alanları 0
Geleneksel Türk çini Sanatları Geleneksel Türk çini Sanatları
Geleneksel Türk Sanatlarından olan çini, genellikle mimari yapıların, cami, köşk. saray, çeşme, türbe ve benzeri yapıların iç ve dış süslemelerinde kullanılmış bir seramik ürünüdür. Çinilerimiz tür olarak ikiye ayrılır. 1- Duvar çinileri...
Diğer Sanat Alanları 0