1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Türk erkeğinin araştırma sonuçları

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  komik araştırmalar
  Ben zaten bu bizim Türk erkeklerini çözmüş değilim.Hergüne bambaşka biri olarak uyanıyorlar.Bu erkeklerden korkular yaa..Bakalım araştırmalar ne sonuç vermiş:)  TÜRK Androloji Derneği ile Bayer'in erkeklerin cinsel sağlığı üzerine ortaklaşa düzenlediği:Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz: adlı tarama projesi sonuçları İstanbul'da açıklandı.
  Özel olarak düzenlenen sağlık TIR'ı ile 25 il 13 ilçede 66 bin 700 erkek üzerinde yapılan tarama sonucunda sertleşme sorunu en az görülen kentler İzmir Antalya ve Trabzon olarak sıralandı.
  Ortaköy'de bulunan Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşen basın toplantısında sonuçları açıklayan Türk Androloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu taramanın ortalama 48 yaş erkekler üzerinde yapıldığını söyledi. İstanbul Şişli'den Ocak ayında yola çıkan TIR'ın çalışmasını geçtiğimiz günlerde tamamladığını belirten Kadıoğlu tüm erkekleri kilo boy bel çevresi kalınlığı yüksek tansiyon tokluk şekeri vücut kitle endeksi ve ereksiyon sertlik derecesi testlerinden geçirdiklerini belirtti.
  Kadıoğlu �Erkeklere sertleşme sorununun diğer hastalıklarla ve sağlıklı beslenme ile ilgisini göstermek istedik. Sertleşme sorununun hipertansiyon vücut kitle endeksi artışı ve kan şekeri yüksekliğiyle doğrudan ilişkisi vardır� diye konuştu. Prof.Dr. Kadıoğlu yapılan taramalar neticesinde bel çevresi kalın erkeklerde sertleşme sorununun yüzde 12 oranında daha fazla görüldüğünü kaydetti. Tansiyon yüksekliği olan erkeklerde sertleşme sorununun sağlıklı erkeklere göre yüzde 20 oranında daha fazla görüldüğünü belirten Prof.Dr. Kadıoğlu obez erkeklerde de bu oranın yüzde 15 daha fazla olduğunu ifade etti. Kadıoğlu tüm bu veriler neticesinde Türkiye'deki her 3 erkekten 2'sinde sertleşme sorunu bulunduğunu söyledi. Basın toplantısının sunumunu ünlü spor yorumcusu Ümit Aktan yaptı.

  Toplantıya Türk Androloji Derneği Başkanı Prof.Dr. Önder Yaman Bayer Bölüm Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu Bayer Türkiye Müdürü Dr. Sebastian Guth ve Bayer Erkek Sağlığı Ürün Müdürü Sinan Aktan katıldı. Türk Andoroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Önder Yaman �Çok önemli ve büyük bir projeyi Bayer firmasının desteğiyle gerçekleştirdik. Hayatı boyunca tansiyon ve şeker ölçüm aleti görmemiş erkeklerle karşılaştık. Erkek sağlığının ve cinsel hayatlarının çok basit kontrollerle daha verimli olacağı konusunda bilgiler aktardık. Önümüzdeki yıllarda projeyi genişletmek istiyoruz� diye konuştu. Bayer Bölüm Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu ise 50 bin erkeği ve 14 ili hedeflediklerini ancak projenin 25 ile ve 66 bin 700 erkeğe ulaştığını ve çok mutlu olduklarını söyledi. Mülazımoğlu �Türk erkeğinin sağlığına katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize� diye konuştu. Bayer Türkiye Müdürü Sebastian Guth da projeyi gerçekleştirmekten çok büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
  ARAŞTIRMA SONUÇLARI
  Sertleşme sorunu en az görülen üç il İzmir Antalya Trabzon olduğu bildirildi. Sertleşme sorunu en çok görülen üç il Konya Adana Gaziantep olarak sıralandı. Türk erkeğinde yaşa bakılmaksızın üç erkeğin ikisinde sertleşme problemi çıktı. Sertleşme problemi; hipertansiyon vücut kitle indeksi artışı kan şekeri yüksekliği ile ilişkili olduğu vurgulandı.
  ERKEK SAĞLIĞI HARİTASI
  Ortalama yaş:48
  Ortalama boy: 175 cm
  Ortalama Kilo: 86
  En kilolu iller: Konya Gaziantep Adana
  En az kilolu iller: Mersin Trabzon Antalya
  En uzun boylu iller: İzmir Bursa Balıkesir
  En kısa boylu iller: Rize Ordu Trabzon
  Bel çevresi en geniş iller: Konya Adana Kayseri
  Bel çevresi en kısa iller: Antalya Trabzon Zonguldak
  Kan basıncı en yüksek iller: Trabzon Samsun Rize
  Kan basıncı en düşük iller: Giresun Antalya Ordu
  Açlık kan şekeri en yüksek iller: Şanlıurfa Adana Balıkesir
  Açlık kan şekeri en düşük iller: Antalya Nevşehir Giresun
  Tokluk kan şekeri en yüksek iller: Gaziantep Şanlıurfa Adana
  Tokluk kan şekeri en düşük iller: Giresun Antalya Nevşehir
  VKİ en yüksek iller (obez): Konya Adana Gaziantep
  VKİ en düşük iller: Rize Ordu Giresun.   
Türk erkeğinin araştırma sonuçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. araştırma

  araştırma

  **Bilim adamlarinin yaptigi arastirmaya gore salaklarin %90\'i gelen mesajlari sag eliyle okurmus bana bak sakin el degistirme ! Senin oldugnu herkes biliyo :-) **Beni bir sen anladın sende yanlış anladın... **Pamuk Die Prensesmi olur.. Prenses Dedigin Taş Gibi Olur... **İnsanı yaşadığı yıllar değil yaşadıkları olgunlaştırır yıllar sadece armutları olgunlaştırır **sen... dünyanın en...
 2. Türk erkeği çekicidir.

  Türk erkeği çekicidir.

  İşe Başlarken Besmele Çeker Delikanlıdır Tesbih Çeker Sportmendir Barfiks Çeker Tek Eliyle şınav Çeker Kendi Dişini Kendi Çeker Kaçan Golde Yuh Çeker Ağzında Sigara Halay Çeker Dikiz Aynasından Hareket Çeker Muazzam Kopya Çeker Kaynanadan Çok Çeker Genelde Babaya Çeker Evladına Nutuk Çeker İskenderin Üstüne Künefe Çeker Komedi Filminin Kralını Çeker Çuhayı Yırtmadan Pike Çeker...
 3. Türk erkeği çekicidir:)

  Türk erkeği çekicidir:)

  TÜRK erkeği çekicidir:D:D
 4. Türk erkeği çekicidir :)

  Türk erkeği çekicidir :)

  işe Başlarken Besmele Çeker Delikanlıdır Tesbih Çeker Tek Eliyle şınav Çeker Kendi Dişini Kendi Çeker Kaçan Golde Yuh Çeker Ağzında Sigara Halay Çeker Dikiz Aynasından Hareket Çeker Muazzam Kopya Çeker Kaynanadan Çok Çeker Genelde Babaya Çeker Evladına Nutuk Çeker İskenderin Üstüne Künefe Çeker Komedi Filminin Kralını Çeker Çuhayı Yırtmadan Pike Çeker Kafası Bozulunca Resti Çeker YükteAğır...
 5. Türkiye'nin İnternet Kullanım Alışkanlıkları Hakkında ki Araştırma Sonuçları

  Türkiye'nin İnternet Kullanım Alışkanlıkları Hakkında ki Araştırma Sonuçları

  Bu konu; Türkiye'nin internet kullanım haritası hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk Telekom yaptığı kapsamlı bir araştırmayla Türkiye'nin internet kullanım haritasını çıkardı. Türkiye'de bilgisayar ve internet kullanı detayları ile ilgili olarak Türk insanının alışkanlıklarını inceleyen uzmanlar, enteresan sonuçlarla karşılaştı. İşte detaylar... Türk Telekom, Ipsos...

Sayfayı Paylaş