Türk kahvesi makinası alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  • Konbuyu başlatan Sevimli cadı
  • Başlangıç tarihi
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Türk kahvesi makinası alırken nelere dikkat etmeliyiz ?
Kızlar ben Türk kahvesine bayılıyorum.Günde en az 3 fincan içiyorum. Genelde cezvede tük kahvesini yapıyorum. Ama artık tük kahvesi makinası almaya karar verdim. Kahve makinası alırken nelere dikkat etmeliyiz biraz araştırdım. Edindiğim bilgileride sizlerle paylaşmak istedim.


Hazır kahve ve kahveli ürünler, hayatlarımıza 1910’da resmen girmişti. Her ne kadar bizlere ucuz ve keyifli bir içim sunmak üzere hız esaslı çözümler sunsa da, hazır kahve sağlık açısından da lezzet açısında da pek iyi değildir. Bu sebeple kahve tüketicisiyseniz, çekirdek kahveleri tercih etmelisiniz.kahve makinası.jpgElektronik Türk kahvesi makineleri, kahveyi geleneksel yöntemlerle pişirmeye alışkın olan ve cezvenin yerini makineye değişmek istemeyenlerin ön yargılarını kırabilecek nitelikte ürünler olduğu son yıllarda daha çok belli olmuştur. Hatta kahve makinelerinde cezvede pişirilen kahve tadını bulamamaktan korkanların da fikrini değiştirebilecek niteliklerde üretilen günümüz elektronik Türk kahvesi makineleri, modern hayatın içerisinde değişime ayak uydurmak için idealdir. Cezvede pişirilen tadın doyuruculuğunu yakalayabilmek bu kahve makineleri sayesinde mümkündür. Aynı zaman sağladığı onlarca farklı ve birbirinden özel niteliklerinin yanı sıra, pratik kullanım imkanı sayesinde de zaman kazanabilmek mümkündür.


Türk Kahvesi Makinesi Alırken;

1- Almak istenen ürünlerdeki yapılacak seçimlerde, ailedeki kişi sayısını dikkate almak oldukça önemlidir.

2- Büyük aileler, daha çok kahveyi aynı anda ve daha kısa sürede pişirebilecekleri büyük hazneli Türk kahvesi makinesi tercih edebilirler.

3- Yine aynı şekilde, daha küçük aileler veya az sayıda kişi ile birlikte yaşayanlar için daha küçük hacimli makineler uygun bir tercih olabilir.

4- Sadece ev tipi değil, aynı şekilde iş yerleri, büyük çalışma ofisleri, kafeler ve restoranlar derken pek çok alanda rahatlıkla kullanım olanağı sunan bu kahve makineleri, kullanılacaklar koşul, durum ve mekana göre seçilmelidir. Bir kafede kullanılacak kahve makinesinin hacmi ve kullanım şekli ile ofis içerisinde kullanılacak bir kahve makinesi birbiri arasında farklılık gösterecektir.

5- Kahve makinesi alırken seçim noktasına öne çıkan bir diğer etken de maddi yönü olacaktır. Kahve makinelerindeki fiyat aralığı oldukça geniştir. Kahve makinesi satın alırken her kesime, her bütçeye uygun olacak şekilde üretilen ürünler geniş bir seçim şansı sunmaktadır. Türk kahvesi makinesi almak için kararsız kalınmışsa, bu alanda en ideal olan kahve makinesini bulmak için öncelikle ne kadar sıklıkla kahve tükettiğinizi ve ailenizde Türk kahvesi tüketen kişiler ile bu kişilerin kahve alışkanlıklarını gözden geçirmek doğru olacaktır. Bu tespiti yapmak, hem kahve makinesinin büyüklüğünü belirlemede, hem de beklenen fonksiyonların derecelerini bulmakta büyük fayda sağlayacaktır.

6- İşlevsellik açısından en uygun ürün bulunduktan sonra, geriye sadece renk ve tasarım şekillerini belirlemek, işlevselliği kadar görsellik açısından tatmin edecek kahve makinesini satın almak daha doğrudur.

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır sözünden yola çıkarak, Türk kültüründe Türk kahvesinin yeri çok önemli ve özeldir. Bu nedenle, birbirinden farklı Türk kahvesi makineleri arasında ailelerin ya da kişilerin kendisine uygun olanları bularak güzel kahveler pişirmek işten bile değildir. Hem sosyal hayatta bağları güçlendiren hem de enfes bir lezzet sunan Türk kahvesi, en uygun makineler sayesinde cezvelere olan ihtiyaç azalarak temin edilebilmektedir. Aynı anda farklı damak tatlarına uygun kahvelerin pişirilebilmesi de ayrıca konforu sağlamaktadır.

Mutfaktaki yardımcılardan biri haline gelen kahve makineleri sayesinde kalabalık misafirleri ağırlamak da son derece kolay olmakta, özel bir zahmete girmeden hızlıca kahveler pişirilebilir hale gelmektedir.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Türk kahvesi için Arçeliğin telveli kahve yapan makinası var 2 gözlü güzel birşey onuda sizlere tavsiye ediyorum arkadaşlarım.
 
Üst