Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Türk tarımı dünya ile buluşuyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Türk tarım sektörünün uluslararası boyuttaki en büyük fuarlarından olan Uluslar arası Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarının (Growtech Eurasia) sekizincisi 27 Kasım Perşembe günü Antalya'da açılacak.
  Uluslar arası Fuar ve Kongre Organizasyonları Şirketi NTSR Genel Müdürü Serkan Tığlıoğlu düzenlediği basın toplantısında, Growtech Eurasia Fuarı'nın 27-30 Kasım tarihleri arasında Antalya Expo Center'da gerçekleştirileceğini söyledi. Fuarın Türk tarımının dünya ile buluşmasına ev sahipliği yapacağını belirten Tığlıoğlu, fuara bu yıl 272'si yurt içinden olmak üzere toplam 390 firmanın katılacağını bildirdi. Fuara 50 bin ziyaretçinin gelmesinin hedeflendiğini anlatan Tığlıoğlu, İspanya, Hollanda, Almanya, Çin, ABD, Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika, İsrail, Avusturya, Yunanistan, Rusya, İsviçre, Yeni Zelanda, Sri Lanka, Tayvan, Mısır ve Kostarika'dan katılımcılar olacağını kaydetti.
  Bu fuarın, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada, tarım sektöründe yapılan en büyük fuarlardan olduğunu ifade eden Tığlıoğlu, dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik krize rağmen, fuara katılımın her geçen yıl arttığını vurguladı. Tığlıoğlu, şöyle konuştu:

  “Fuara 390 firma katılacak. 22 ülkeden katılımcı ve alım heyetleri fuarda buluşacak. İsrail, Yunanistan ve Hollanda'daki tarım fuarları artık eski cazibesini kaybetti. Türkiye tarım sektöründe de yeni bir atılım içinde. Türk tarım sektörü son yıllarda, artık sera teknolojileri konusunda da ihraca başladı. Eskiden tarım ekipmanlarını ithal eder durumdaydık. Türkiye bulunduğu bölgede tarım sektöründe büyük ülke olmaya başladı. Dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik krize rağmen, fuara katılım oldukça iyi. Ekonomik kriz olmasına rağmen, Türkiye'nin uluslar arası nitelikteki Tarım Fuarı'na katılım artıyor.”

  NTSR olarak başka sektörlerde de fuarlar düzenlediklerine ve o fuarlarda kriz nedeniyle katılımda yüzde 3-4 oranında düşüş yaşandığına işaret eden Tığlıoğlu, buna karşın Growtech Fuarının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Tığlıoğlu, fuarda, “İnovasyon Türkiye Ödülü”, “İnovasyon Uluslar arası Ödül” ve “Sera Teknolojileri Ödülü” ile “İhracat için En İyi Kaliteli Domates Üretici Ödülü”nün de verileceğini sözlerine ekledi.

  hurriyet.com
   
Türk tarımı dünya ile buluşuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türklerin Dünyaya İmzaları

  Türklerin Dünyaya İmzaları

  Eyfel Kulesi'nin en üst katında, balkonu çevreleyen korkulukların üzerinde, "Gülü bir gün, seni her gün, gülü solana kadar, seni ölene kadar seveceğim" yazıyormuş. Notre Dame Kilisesi'ndeki kulenin en tepesinde, doğu tarafına bakan duvarda koca koca harflerle "T.C. EMİNE" yazısı varmış. Avustralya'daki ünlü Bonde Plajı'nı çevreleyen duvarın bir yerinde devasa harflerle,...
 2. Tarla

  Tarla

  Rızık ve hayra, ekim ve dikimi yapılan şeylere; Tarla kişinin karısına, Tarlanın güzelliği eşin ve rızkın güzel olmasına, onda görülen eksiklikler kazanç ve geçimde görülen sıkıntılara delalet eder.
 3. Dünyayı sarsan Türk ilacı

  Dünyayı sarsan Türk ilacı

  HASTANE ENFEKSİYONLARINI ANKAFERD BİTİRECEK Geçtiğimiz günlerde peş peşe ölen 27 bebek, ailelerinin elinde bir karton kutu içinde yatarken hepimizin yüreğini sızlatmıştı. Hayata “merhaba” diyen narin vücutlar, annelerinin parmaklarının ucundan teker teker kayıp gitmişti. Bir türlü önü alınamayan kabusun adı; “hastane enfeksiyonu”ydu. Bilanço bu kadarla sınırlı değil elbette, yüz binler söz...
 4. Dünya, Türk sergilerini gezdi

  Dünya, Türk sergilerini gezdi

  2008 yılı içinde dünyanın çeşitli ülkelerinde açılan sergileri 875 bin kişi ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2008’de Japonya, İspanya, İsveç, İngiltere, Almanya, ABD ve Katar olmak üzere çeşitli ülkelerin müzelerinde açılan sergiler, bu zamana kadar 875 bin 292 kişiye ulaştı. Bakanlık, 2009 yılı içinde de Fransa, Amerika, Almanya, Abu Dhabi ve Polonya'nın da yer aldığı 5...
 5. Hidroponik tarım ile meyve sebze üretimi

  Hidroponik tarım ile meyve sebze üretimi

  Bitkiler, su, hava, enerji (hafif), uygun bir iklime ve bazı besin maddelerinin yetişmesine ihtiyaç duyar ve gelecekteki besin arz zorluklarıyla başa çıkmak istersek bunun çözülmesi gerekir.Su, tartışmasız dört ana küresel zorluğun en büyüğüdür.Dünya Sağlık Örgütü istatistiklerine göre tarım, gezegenimizdeki mevcut tatlı suyun yaklaşık % 70 ini kullanıyor. Bu senaryo uzun vadede sürdürülemez...

Sayfayı Paylaş