1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Türk uydusu Göktürk ne zaman fırlatılacak ?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selamlar Türklerin ikinci uydusu Göktürk bildiğim kadarıyla şu günlerde uzaya fırlatılacaktı. Acaba bu olay geröekleşti mi ?Göktürkün özellikleri neler bilginiz var mı ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.175
  Beğenilen Mesajlar:
  1.676
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz,


  Türkiyenn ikinci gözlem uydusu Göktürk-2, 19 Aralık'ta Türkiye saati ile 18.13'te Çin'deki Jiuquan Üssü'nden uzaya fırlatılacak.


  Türkiye'nin ilk yerli gözlem uydusu RASAT'tan sonra ikinci uydu olan Göktürk-2 RASAT uydusuna göre 3 kat daha yüksek görüntü çözünürlüğüne ve 4 kat daha yüksek kütleye sahip.


  2,5 metre çözünürlüğe sahip olan gözlem uydusu, Türkiye'nin savunma ve kalkınma alanlarında önemli ihtiyaçlarına cevap verecek.
   
Türk uydusu Göktürk ne zaman fırlatılacak ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türkler, Türkçe Tuvalete Ne Zaman Gidecek???

  Türkler, Türkçe Tuvalete Ne Zaman Gidecek???

  İster inanın ister inanmayın, insanlık tarihinin en önemli buluşu tuvaletmiş! Bu büyük tespit, British Medical Journal adlı tıp dergisinin bu yıl yaptığı araştırmada 11 bin okurundan çıkmış. Tıp alanında en önemli atılım ödülüne “tuvalet sistemi” layık görülmüş. Yani şu bizim hela, abdesthane, ayakyolu, kenef, 100 numara, memişhane, kademhane diye bildiğimiz, … …ancak kullanımda wc, tuvalet...
 2. İlk Türk Uydusu Hazır

  İlk Türk Uydusu Hazır

  İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bu yıl uzaya ilk Türk üniversitesi uydusunu göndermeye hazırlanıyor. Uydunun yanı sıra radyo kontrollü uçak üretimini de sürdüren fakültede son olarak Aselsan’ın desteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulacak bir uçuş desimülatörü yapıldı. Kendi alanında ilk olan bu desümülatör sayesinde askeri uçuşlar üç boyutlu...
 3. Göktürkler

  Göktürkler

  Asya "Büyük Hun" imparatorluğundan sonra, her bakımdan temsil ettiği Türk kültürü itibariyle 2. "süper" Türk imparatorluğu niteliğinde olan Gök-Türk hakanlığı, "Türk" sözünü ilk defa resmî devlet adı olarak benimsemekle bütün bir millete ad vermek şerefini kazanmış, Doğu Sibirya'daki Yakut Türkleri ile batıda Ogur (Bulgar) Türklerinin bir kısmı dışındaki Türk...
 4. Türklerin İslamiyeti Kabulü ne zaman oldu?

  Türklerin İslamiyeti Kabulü ne zaman oldu?

  Selam arkadaşlar Türklerin İslamiyeti Kabulü ne zaman ve nasıl oldu bana bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım detaylı bir şekilde bilgi verirse çok sevinirim.
 5. Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak acaba

  Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak acaba

  Merhaba sizden bir konu hakkında bilgi ve yardım rica etmek için yazıyorum bu msjı. Acaba Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak aranızda bu konuda bilgisi olan var mı?
Etiketler:

Sayfayı Paylaş