Türkçe yi doğru kullanıyormusun?

fırtına

Yeni Üye
Üye
Türkçe yi doğru kullanıyormusun?
Sevgili melekler ben türkçe yi düzgün kullanmaya dikkat ediyorum sizler bu konuda nasılsınız bakalım hem ankete cevabınızı hemde yorumlarınızı bekliyorum :)

Cevap: Türkçe yi doğru kullanıyormusun?

ilk ben katıldım ve yorumumda şu ben türkçe yi düzgün kullanmaya dikkat ederim ve edilmesinide isterim mesela ya demezlerde yha derler nedir bu?! bana çok abes geliyor lütfen düzgün kullanmaya özen gösterelim :)

ben almanyada dogdum ve büyüdüm. buna ragmen cok coook dikkat ederim, yani özen gösteririm. ztn bunu benden cok ailem ister :)

Sonucta Türküm, tuerq... degil :):)

Evet bende Türkçemizi güzel kullanmaya dikkat ederim..Maalesef şimdiki gençlerin buna pek önem verdiğine inanmıyorum..Dikkat edenleri,güzel kullananlarıda yürekten tebrik ediyorum..

bende düzgün kullanmaya çalışırım.herkesinde özen göstermesini isterim.(eee istesem de kötü konuşamam evde bir Türkçe öğretmeni,birde sosyal bilgiler öğretmeni var. Türçeyi güzel konuşmayanlara çok kızarlar.tam öğretmen yaniii.)

Bu konuda cok muzdaribim. Almanya´da yasiyorum ve buradaki insanlarimizin türkceye almanca kelimeler eklemelerine cok kiziyorum. Ayrica; gidiyorum yerine, gidiyom, verecegim yerine; vericem (ve buna benzer yüzlerce örnek) gibi güzel türkcemizi resmen helak edenleri kiniyorum:sinirli:

Vatanı, vatan yapan Dildir...Maalesef artık gençler buna hiç dikkat etmiyorlar.çok yerine ''şohk'' gibi saçma sapan kelimeler kullanmaya ısrarla devam ediyorlar,Lütfen Türkçemize sahip çıkalım...

Türkçeyi düzgün kullanmaya özen gösteriyorum, fakat Türkiye'de okula gitmedigim için ne kadar dogru oldugunu bilemeyecegim..

Geri