Turp suyu saçları haftada 2 cm uzatıyor

arkadaşlar okullar açılmadan 1 ay önce saçlarımı küt kestirdim omuzlarımın üstündeydi çok pişmanım eski saçlarımda nadir kırık bulurdunuz çok iyi bakıyodum hiç düzleştirici sürmüyodum çoksaflık yaptım kestirdim saçlarımı kestireli 3 ay olmuştur doğal uzamasına uzuyo ama haftada 1 cm fikri çokta kötü gelmedi ama yumurta saçta pişer dediler biraz tırstım arkadaşımda duymuştum turp suyunu işe yararmı acaba okullar kapanana kadar saçlarım belime gelsin istiyorum yaza düğünümüz var hoş bi saç yapmak istiyorum ve liseye geçicem havalıolsun biraz :D fikri olan varsa yanıtlasın lütfen

kızlar ben saçlarımı defne sabunu ile yıkıyorum bu maskeyle birlikte kullansam sorun olur mu acep ?

Ben turplu suyu daha once kullanmıstım dökülme falan olmadı yumurtanında eger sadece sarısını kullanırsanız "sacımda piser" korkusu yasamazsınız.Şu kadar santim uzadı diyemem ama düzenli kullanmadıgım halde çenemde kestirdigim saçlarım 2-3 ayda omuzlarımın altına kadar uzadı

ya benyaptım ama olmadı ıyı hıc uzamadı bıle

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerçekten işe yarıyo saçlarım omuzumda idi şimdi belimde her hafta yapın turpun kabuğunu soyun yada saoymayın farketmez .kırmızı yada siyah turp farketmiyo.zaytinyağı saça parlaklık veriyo yumurtada aynı şekilde.Bizzat denedim tavsiye ederim.
15 yaşındayım.saçlarm omuzumda.çok fön çekmekten yıprandı uzamıyrlar.kestireli bir hafta oldu.kırıklarımı aldrdım.ve belimde olmasnı istiyorum.ne kadar sürer uzaması

Arkadaslar ben kaynattim kirmizi turp soguyo zeytin yagi yok tek yumurta sarisi koyucam olurmu bazilari kasindiriyo saci sertlestiriyo demis dogrumu bunu aciklarmisiniz

meraba ben omzumda olan saçlarımı kestirmiştim 1,5 ay önce boynumda filan olmuştu kuaföre uçlarından alalım demiştim ve tahmin ediceğiniz gibi 10 cm cm gibi bir boyutta saçlarımı kesti eh ben de tabii depresyona girdim ağlıyorum her gün neyse sonra hemen uzatma işlemlerine girdim 1 ay boyunca badem yağı ve bemiks ampul yaptım saçlarım 1 ayda 4-5 cm uzadı ama henüz eski haline gelmedi sonuçta bende biraz daha çabuk bir yöntem istiyorum 2 hafta sonra abimin düğünü var :dugun: bende saçlarımın eski güzel haline gelmesini istiyorum bu turp macerasına girişicem yarın başlıyorum inşallah 1 haftada 2-3cm filan uzar eski halimi özledim vallaha ama çok işe yarar mı bilemicem umarım yarar :18:1 ayda 10 cm uzatacak bir şeyler var mıdır acaba? belki bir mucize ?:D ve saçlarımı 2 günde 1 yada bazen 3 günde 1 yıkıyorum. zaten sürekli soğuk suyla yıkamaktan hasta oldum. sürekli yıkamak saçlarımı uzatır mı acaba? o_O nolur bana yardım edin arkadaşlar :( :18: :(

Ben uzun saça aşık bir insanım ve saclarim coook uzun olsun istiyorum. Bunu deneyecegim ama birkac sorum olacak
1- Turp suyuna yumurta ve zeytinyağı eklemesek sadece turp suyuyla yapsak ise yarar mi ?
2- Basta soyledigim gibi uzun saci cok seviyorum ben bunu haftada 2 degil de her gun yapsam daha cok uzatir mi yoksa yinede 2 cm mi uzar ?
3- Son olarak , bu karisim saca zarar verir mi veya besler mi ?
Tesekkürler

Arkadaslar bu turp suyu tam bir mucize. Inanin bana sac uzatmada bundan daha iyi bir kür bulamazsiniz. Bircogunu deneyen biri olarak soyluyorum. Haftada 2cm gibi sartlamayin kendinizi. Ilk baslarda pek bi sey farketmezsiniz belki zamanla istediginiz gibi uzuyor. Bunun icin sabir gerekli. Haftada 3 kere yapabilirsiniz. Hatta ilk aylarda haftada en az iki defa yapmaya calisin. Sacini uzatmak isteyen ve sabirla yapan sonuctan memnun kalacak. Ben 2 ay duzenli yaptim sonraki aylarda araliklarla yaptim ve bir yilda uzatamadigim saclarimi bu kür sayesinde uzattim.

Geri