1. AYTASI

  AYTASI Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28

  Tutukla Bizi Zaman Terk Etmeyen Bir Tek Sensin

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

  Tutukla Bizi Zaman Terk Etmeyen Bir Tek Sensin
  Dışarıda kar yağıyor. Penceremin camlarına vuruyor taneler, sen dudaklarını kanatıyorsun kendinle. Ben pencereyi açıyorum, taneler düşüyor sen niyetine yüzüm sevişiyor. Derin sessizlikte elbet kollarım uzanır tutku burcundan varsın zaman dursun el sıkışıp oynayalım. Göz kayıp örtü sevinsin, böylece yanıp dinlensin kalp uyusun.

  Bir suskunluk sonrası sema ya uzanan hoş sada tutkunun ilk görsel yansıması ve sonrası bitiş zili karanlık gök kubbede uçmaya hazır serçeler, kıldan ince hem çok yakın hem uzak. Pişti yandı yok oldu bir soyut resim gibi tüm renk sıfatlarının tanımladığı bir yalnızlık tanelerin ortasına düşen sessizlik. Dansın valsıydı parantezleri açan. Senin kokun geldi, senin ellerine dokunduğum an. Ah utangaç aşk kaçmak ne ki işte insan gizi döktü, döküldü damla okyanusa dudakları kımıldatan kösnül hasret yaprağından kırağı düşürdü toprağına delişmen çocuk.

  Biz hüznü de biliriz elbet havayı solurken tanelerin önünde hep bahar değil ya yaşadığımız. Bir güz çiğdemine merhabayı da saklarız. Saydık ki yokmuşuz yürek kıyısından dökülen közdü. Yağan karda üşümenin tadını da alırız.

  Bir gece daha devrildi takvimden farkında mısın?


  Ey yüzüm günün gittiğini gecede ağlayan aydan anla, tipi fırtına deniz gibi isyanlarımı dilimden anla, güneşten gizlediğim yüzümü yazılarımdan anla kıvılcımları harladığım taneleri tutkudan anla. Su ver bir avuç tenime hep aralandığında dudaklarım. Anlat bana hazan neden oyun bozar olur, neden batar kaktüsün dikeni, acıyı ezber yapan göğsüm minyatür kuşlarım gibi acıtıyor geceyi.
  Çelik kanatlı rüzgâra ver kendini esintisi yar kokan canım çekti.

  Kar yağıyor penceremin camlarına, dudağındaki şekere uzanıyorum. O umursamaz yalnızlık yalnız benim değildi. Göçelim buralardan kırmızı bakır rengi topraklara, taneler yağsın arkamızdan biz bakalım. Yağmurla bulut biz gibi ekin tarlalarının üzerine yağalım .

  Ya.
  Senin pencerene kar yağar mı, kuşlarınız geçer mi, güneşin nerde doğar nerde batar bilirim geçer içinden yorgan yalaz alev tayların yelelerinde. Tutukla bizi zaman terk etmeyen bir sensin, aşk dediğin acı kendi cehenneminde.

  Kanım çekiliyor hangisi benim .

  En çok gözlerindeki uçurumu seviyorum
  Harelerine sarılan bu kadın, kalbi ağzına yakın
  Öpüş vakti .
  (aLinti)   
Tutukla Bizi Zaman Terk Etmeyen Bir Tek Sensin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir tek seni unutamam

  Bir tek seni unutamam

  Bir başıma bu kentin sokaklarında yürüyorum. Üşüyorum. Ne kadar uzaksan bana o kadar soğuyor hava. Sen yoksa, sıcaklık hep mevsim normallerinin altında. Bu yüzden meteoroloji raporları umurumda bile değil. Kar mı yağıyor yoksa yağmur mu bana ne? Ben senin hasretinle sırılsıklamım zaten,daha ne kadar ıslanabilirim ki? Burada mısın değil misin belli değil. Bazen gidişlerin kahramanı...
 2. Bir tek seni unutamam..

  Bir tek seni unutamam..

  Bir Tek Seni Unutamam Bir başıma bu kentin sokaklarında yürüyorum. Üşüyorum. Ne kadar uzaksan bana o kadar soğuyor hava. Sen yoksa, sıcaklık hep mevsim normallerinin altında. Bu yüzden meteoroloji raporları umurumda bile değil. Kar mı yağıyor yoksa yağmur mu bana ne? Ben senin hasretinle sırılsıklamım zaten,daha ne kadar ıslanabilirim ki? Burada mısın değil misin belli değil. Bazen...
 3. Bir tek seyi unutma.....

  Bir tek seyi unutma.....

  Seni sevdim ben. Kalbim şimdi bir sokak çocuğu Kelebekleri göç etti gönlümün Issızlaştı hayat sanki Sanki, sabahı eksik şiirlerimin. Sanki, gecesi hep kanayan bir yara Ve sanki, artık hep kanayacak... Ağlanacak bir aşkın kıyısına vurduysa gözlerim Çare yok, ağlayacak. Bir tek şeyi unutma! Seni sevdim ben. Kapıları kendime ben açamadım Ya da yanlış saatlerde bekledim gelmeni Düşünüyorum da sen...
 4. Bir Tek Seni Unutamam

  Bir Tek Seni Unutamam

  Bir Tek Seni Unutamam Şimdi sen gideceksin ve ben arkandan bakakalacağım. Dur diyemeyeceğim, sesim çıkmayacak. Susuşlarımda saklı kalacak duygularım ne kötü… Söz geçiremeyeceğim göz yaşlarıma akacak. Saklayacağım görmeyesin diye, beceremeyeceğim. “Ağlama” diyeceksin bana, seni dinlemeyeceğim. İçimde biriken ne varsa gözlerimden taşacak dışarı. Dokunmak isteyeceksin, başımı geri çekeceğim...

Sayfayı Paylaş