1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Tütünün Yararları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Tütünün Yararları Tütünün Faydaları nelerdir
  Tütünün faydası var mı  Ne yazık ki sigarayla tanıdığımız tütünün özellikle haşeratların yok edilmesinde büyük faydası var melekler :) Sigarayla zararlarını gördüğümüz tütünün faydaları nelermiş bakalım :)

  [​IMG]

  Patlıcangiller familyasından; bir yıllık 1-2 metre boyunda bir bitkidir. Dikine yükselen, otsu bir bitki olup gövdesi yuvarlak ve koyu yeşil renklidir. Yaprakları: Koyu yeşil renkli kenarları bütün, geniş mızrak şeklinde, sıra ile dizilmiştir. Çiçekleri salkım demeti gibi bir arada toplanmış olup, ucu pembemsi veya leylaki, geri kısmı sarımsı beyaz renktedir. Meyveleri kapsül şeklinde, kahverengimsi renkte olup içinde küçük tohumlar bulunur.

  Yetiştirildiği Yerler

  Anayurdu Amerika olan bir bitkidir. Türkiye’nin genellikle Ege bölgesinde ve az miktarda güneydoğu Anadolu’da yetiştirilir.


  Tütütnün Faydaları


  Sigara olarak kullanıldığında hiçbir faydası yoktur.

  böcek öldürücü ve böcekleri uzaklaştırıcı etkileri ile tarım ilacı olarak kullanılmaktadır.

  Haricen vücut parazitlerini yok etmek için kullanılır. Dahilen alışkanlık yapar ve zararlıdır. Sadece harican kullanılması tavsiye edilir. Yapraklarından hazırlanan lapa vücuda sürülmek suretiyle parazitlere karşı kullanılır.
   
Tütünün Yararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tütün

  Tütün

  Tütün görmek sevindirici habere, tünün yahut sigara içmek içinde şüphe bulunan hazlara yahut bedeli sonra ödenecek tutkulara delalet eder.Anlaşmazlık, sıkıntıdır.
 2. Tütün ve duman

  Tütün ve duman

  Rüyada duman görmek, çetinlik ve siddete, Allah-u Teala tarafindan gelecek azaba isarettir.Bundan dolayi bir kimse, rüyada kendi dükkan veyahut evinden duman çiktigini görse, o kimse maisetinde sikinti ve siddetten, korku ve darliktan sonra hayir, ucuzluk ve bolluga erer,Eger görülen duman içinde et pisen bir ocaktaki atesten çikiyorsa, sikinti vesiddetten sonra rüya sahibinin ulasacagi mal ve...
 3. Tütüne İhraç Adresleri Yazılacak

  Tütüne İhraç Adresleri Yazılacak

  TÜRKİYE’de üretilen ve ihraç edilen tütün mamullerinin üzerine, ihraç edileceği ülkenin ismi ve Türkiye’de üretildiği yazılacak. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu’nun kararına göre, Türkiye’de, Türkçe sağlık uyarılı olarak üretilen ve ihraç edilen tütün mamullerinin birim paket ve grupmanlarının üzerinde, "ihracat amacıyla Türkiye’de üretildiğine" dair ibareye yer verilecek....
 4. .....com Hediye Tütü Kampanyası

  .....com Hediye Tütü Kampanyası

  Yönetimin notu: Sitemizde izinsiz reklam yapmak yasaktır. Reklam yapmak istiyorsanız lütfen yönetimle irtibata geçiniz.. edit by TİTAN

Sayfayı Paylaş