tuvalete girerken ve tuvaletten çıkınca okunacak dua..

tuvalete girerken ve tuvaletten çıkınca okunacak dua..
tuvaletten çıkınca okunacak dua tuvalete girerken okunacak dua tuvalet duası tuvaletten cikinca tuvalet duasi hacetlenmeden önce okunacak dua hacetlenmeden sonra okunacak dua türkçe okunuşu anlamı mealiTUVALETE GİRERKEN;

Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) de tuvalete girerken duâ okumuş, habis varlıkların şerrinden Allah'a sığınmıştır. Efendimiz'in tuvalete girerken okuduğu duâ şöyledir.


"Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis."

"Bismillâh. Allah'ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım."tuvalete girerken çıkarken okunacak dua.jpg
TUVALETTEN ÇIKARKEN;

Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) tuvaletten çıkarken şu duâyı okuyarak çıkardı:


"Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni'l-ezâ ve âfânî..."

"Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah'a hamd olsun."

Efendimiz tuvalet çıkışında bazan da "Gufrâneke yâ Rab" der, böyle rahatlama nimetleri karşısında İlâhî lûtfa teşekkür ederdi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tuvalete girerken ve çıkarken okunacak duanın resimli ve türkçe meali anlamını içeren görsel eklenmiştir.
 
D

dindarresl

Forum Okuru
Sizce neden bu dua okunur ? Bakın kabızlık çok yaygın bir sorundur. 5 gün 1 hafta tuvalete çıkamayanlar vardır . O dışkıyı çıkarmak var ya ecel teri döktürüyor . Yada hiç hayatınızda idrar tutulması diye bir şey yaşadınız mı ? Hiç unutmam bir gün idrarımı ne yaptıysam boşaltamadım ve bana sonda taktılar. O gün bugündür her tuvalete girer ve çıkarken bu duayı okurum.
 
Üst