Tuzsuz şampuan ne demek

• Konbuyu başlatan Halidezxczxcv
  • Başlangıç tarihi
H

Halidezxczxcv

Forum Okuru
Tuzsuz şampuan ne demek
Tuzsuz şampuan ne demek tuzlu şampuanların zararları

Merhaba

Bir süredir marketlerde ve kozmetik mağazalarında görüyorum şampuanların üzerinde tuz yoktur , tuzsuz şampuan gibi yazılar yazılı. Tuz ve şampuanı bir arada zaten hiç düşünmemiştim şampuanlar tuzlu muydu bu tuzsuz şampuanlar yeni mi çıktı doğrusu merak ediyorum tuzlu şampuanlar ne demek , bizim kullandığımız şampuanlar tuzlumuydu bunun zararları mı var ki tuzsuz şampuanlar diye şimdi şampuanlar çıkarmaya başladılar

Merhaba

Yazını okurken biraz tebessüm ettim .Çünkü ben de ilk duyduğumda ya tuzsuz şampuan da neymiş zaten şampuanda tuz mu olur diye kendi kendime sormuştum. Biraz araştırdım bilen arkadaşlara sordum ve banko …. Verdikleri cevaplar gerçekten enteresandı.

Evet şimdiye kadar kullandığımız şampuanların neredeyse tamamına yakınında tuz varmış ve tuz saç derimizi kurutan tahriş eden bir ürün şampuanlar içerisine sülfat ve paraben konuluyormuş

Bunun konulmasının sebebi ; şampuanın köpürmesi saçı arındırması içinmiş. Ama saç derisine ve saçın kendisine zararları olduğu söyleniyor. Hele hele boyalı saçların matlaştırıcı ve zamanla aktığını ve bunun da tuzlu şampuanların sebep olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor. Yani senin anlayacağın senelerce biz tuzlu şampuanlar kullanmışız ne de güzel bizim saçlarımızı arındırıyor diyorduk. Boyalı saçlarımıza da ya boyam aktı niçin akıyor bu boya diye düşünüyorduk sebebi şampuanlardaki tuzmuş tatlım

Geri