gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.510
  Beğenilen Mesajlar:
  1.023
  Ödül Puanları:
  113

  Ü harfi..

  Konu, 'Tıb Sözlüğü' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Ü
  ÜLSER:Geniş anlamıyla deri ya da mukoza altı dokuları meydanda bırakan kronik yaralardır.
  ÜLSERATİF KOLİT:Kalın barsakla rektumun, kronik iltihabı ve ülserasyonudur.
  ÜREMİ:Kandaki üre oranının normalin üzerinde olması halidir.
  ÜRETER:Böbreklerle idrar torbasını birleştiren, idrarın torbaya ulaşımını sağlayan tüptür.Her iki tarafta birbirinden bağlantısız olarak bulunur.
  ÜRETRA:İdrarın dışarıya atılmasını sağlayan ve ıdrar torbasından sonraki idrar yoluna verilen isim.
  ÜRETRİT:Üretranın iltihabıdır.
  ÜROLOJİ:Kadın ve erkeklerdeki idrar yolları ve üreme sistemleri ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.Bevliye.
  ÜRTİKER:Hassasiyet sonucu ortaya çıkan deri döküntüleri ve kaşıntı ile belirgin bir durumdur.
  ÜRİN:İdrar.

  ÜROGENİTAL:Genital ve idrar yolları sistemi ile ilgili. ÜROGRAFİ Damardan kontrast madde verilerek böbrekler,idrar torbası ve idrar yollarının belirli zaman aralıkları ile filmlerinin çekilmesidir.Üriner sistem hakkında teşhis amaçlı yapılan işlemdir.

   
  Son düzenleme: 11 Mart 2008
Ü harfi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. U-Ü Harfi Rüya Yorumları

  U-Ü Harfi Rüya Yorumları

  hareketli ü harfi UÇAK: Yakın bir zamanda terfi ve yükseleceğinizin habercisidir. UÇMAK :Yükseklerde, uzayda uçmak, evlilikte sorunlarla karşılaşabileceğinizi haber verir.. Alçakta uçmak ise geçici sıkıntılar demektir. UÇURTMA: Ticarette başarılı olacağınıza işarettir. ULUMAK : Yakında kötü bir haber alacaksınız. UN: Helal mal olarak yorumlanır. UTANMAK : İş hayatında pek...
 2. G harfi..

  G harfi..

  G GALAKTEMİ:Kanda süt bulunması. GALAKTOSEL:Memede, içi süt dolu kist. GALAKTORE:Memeden kendiliğinden süt gelmesi. GALAKTOZ:Süt şekeri. GALAKTOZÜRİ:Gebelerde idrarla galaktoz çıkması. GALAKTÜRİ:İdrarın süt görünümünde çıkması. GANGLİON:Lenf bezi, bazı ufak urlara verilen isim. GANGREN Dokunun ölmesidir, ancak halk arasında daha çok bir uzvun vücuda bağlıyken ölmesi anlaşılır. GASTRİT:Mide...
 3. B harfi..

  B harfi..

  B BAĞIŞIKLIK:Belirli bir mikroorganizmaya karşı vücudun direncidir. Aktif ve pasif olmak üzere iki tip bağışıklık (immünite) vardır. Aktif immünite, hastalığın, çok hafif de olsa, bizzat geçirilmesiyle oluşur. Hastalığa neden olan organizmalar, vücutta antikor reaksiyonları uyandırırlar ve bu reaksiyonlar, bazı vakalarda, hayat boyu devam eder.Pasif immünite ise, antikor reaksiyonu uyandırıcak...
 4. üye

  üye

  Bir derneğe yahut herhangi bir sosyal amaçlı kuruluşa üye olmak yardımlaşma ve dayanışmaya; gerek hayır üzerine gerek şer üzerine birliktelik sağlamaya, Kendiliğinden gelen üyelik hayra, Muhtarın yahut başka birinin azası olduğunu görmek, birine bir husuusta yardım ve destek veremeye delalet eder.
 5. ........ üyeyim

  ........ üyeyim

  bacılarım bakıyorum da herkez bir yerlere üye facebook , twitter fln ama ben üye değilim siz nereye üyesiniz merak ettim:fırtına::pasi::pasi:

Sayfayı Paylaş