1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Üçnoktabir

  Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Üçnoktabir 2002 yilinda kuruldu. Her pazartesi Beyoglu-Mojo'da calan grup simdiye kadar Bursa, Eskisehir ve Izmit'te, aralarinda Bogazici, Koc, Istanbul, Sabanci ve Isik'in da oldugu universitelerde, Istanbul'daki belli basli pek cok barda konserler verdi; 2004 yilinda ise Pink'in ongrubu olarak sahne aldi. Album kayitlarini surduren üçnoktabir, yönetmenligini Serdar Akar'in, muziklerini ise Selim Demirdelen'in yaptigi Barda adli filmdeki bazi parcalari duzenledi ve filmde bir sahnede caldi. Barda 2 Subat'ta gösterime girdi.

  Spitney Beers,2002 yılında beş kişilik bir ekiple kuruldu.Barış Ertunç,Cenk Turanlı ve Mehmet Demirdelen grubun ilk kadrosundan bugüne kalan isimler.Grubun kuruluşundan kısa bir süre sonra solist değişti ve yerine Melis Danişmend geldi.Bu arada diğer gitarist de gruptan ayrıldı.Böylece bugünkü kadro meydana geldi.
  Grup,albüm yapma kararı alınca isimlerini üçnoktabir olarak değiştirdi.

  Melis Danişmend(vokal)
  Barış Ertunç(gitar)
  Cenk Turanlı(bass)
  Mehmet Demirdelen(davul)

   
Üçnoktabir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Üçnoktabir Biyografisi

  Üçnoktabir Biyografisi

  melis danişmend biyografi üçnoktabir 2002 yilinda kuruldu. Grup simdiye kadar Bursa, Eskisehir ve Izmit'te, aralarinda Bogazici, Koc, Istanbul, Sabanci ve Isik'in da oldugu universitelerde, Istanbul'daki belli basli pek cok barda konserler verdi; 2004 yilinda ise Pink'in ongrubu olarak sahne aldi. Album kayitlarini surduren üçnoktabir, yönetmenligini Serdar Akar'in, muziklerini ise Selim...

Sayfayı Paylaş