1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Kızlar uçuklar kabusum oldu ay güzelliğime kötü yönde çok etki ediyor sizlerden bilginiz var ise bir kaç Uçuk İçin Bitkisel Tedavi yöntemi önerisi rica ediyorum.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Uçuk İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Uçuk Tedavisi İçin Bitkisel Yöntemler

  Uçuk oldukca sık rastladığımız bir rahatsızlıktır ve çok can yakıcıdır uçuk için bitkisel bir tedavi yöntemi öneriyoruz sizlere uçuk tedavisinde uyguluyabileceğiniz Bitkisel Uçuk Yöntemler şöyle..

  Rendelenmiş şalgamlar 20 dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür.Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.

  Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan bu kremden uçuk olan bölgeye sürülür.
  Kıyılmış taze ceviz yaprakları,ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.

  Bu tavsiye edilen öneriler sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.hangi rahatsızlığınız olursa olsun mutlaka öncelikle doktora gidilmeli ve tavsiyesi alınmalıdır.
   
Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kepek için bitkisel tedavi var mı

  Kepek için bitkisel tedavi var mı

  Kepeğin bitkisel bir tedavisi var mı, nasıl yapabilirim arkadaşlarım. Bu deri hastalığı diye biliyorum sitenizde bununla ilgili bir konu var mı ?
 2. Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler

  Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler

  Dudak Uçuklaması Bitkisel Dudak Uçuğı Bitkisel çözüm Dudak Uçuğuna ne iyi gelir Genelde korkulduğunda çıktığı söylene oysa herpes adlı virüs sebebiyle oluşan uçukların bitkisel tedavileri için tavsiye edebilecekleirmiz şöyle melekler :) Ekinezya (Echinaceae purpureae herba) Güçlü bir antiviral bitki olan ekinezya, beyaz kan hücrelerinin üretimini tetiklediği kanıtlanan polisakkarid...
 3. migren için ilaçsız tedavi var mı

  migren için ilaçsız tedavi var mı

  Migrenim var ve yine tuttu :S O kadra doktora gittim şifa bulamadım.Aranızda migreni olup bu sorununun ilaçsız halledebilen var mı ? Varsa lütfen bana da yardım etsin :(
 4. Uçuk için doğal tedavi yöntemleri

  Uçuk için doğal tedavi yöntemleri

  Uçuk, herpes simpleks virüsünün neden olduğu ve enfeksiyon kategorisinde yer alan bir cilt hastalığıdır. Genellikle ağız çevresinde, dudak üstünde, gözlerde, ellerde ve genital bölgelerde görülür. Direk temas yoluyla bulaşan herpes virüsü önce kabarcıklara, daha sonra bu kabarcıkların yaraya dönüşmesine neden olur. Uçuk nedeniyle yaşanan belirtiler genellikle hafif ve orta derecelidir ancak...
 5. Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuk türü rahatsızlıklar insana fazla bir ağrı vermese de gündelik yaşam içinde uçuk gibi sorunlar dışarıya kötü bir görüntü verdiği için kişilerin canını sıkabiliyor. Fakat uçuktan ötürü doktora gitmek istemeyenler doğal olarak evde uçuğu geçirmek için kendince araştırıp bulduğu en iyi çarelere başvuruyor. Biz de bu sayfada uçuk tedavisi için sizlere şuana kadar gördüğümüz en hızlı bitkisel...

Sayfayı Paylaş