gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.218
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Uçuş vergisi yolcu kaçırtıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Hollanda, geçen yıl uygulamaya başlanan 'uçuş vergisi' yüzünden 900 bin yolcu kaybetti.

  Türk turizmcilerin tepkisini çeken uçuş vergisi uygulaması Hollanda'ya pahalıya patladı. Hükümet, 300 milyon avro kazanayım derken, 1 milyar 200 milyon avrodan oldu.

  Hollanda'nın, geçen yıl uygulamaya başlanan "uçuş vergisi" yüzünden 900 bin yolcu kaybettiği açıklandı. Hollanda hükümeti, 1 Temmuz 2008'den itibaren, Hollanda'dan yurtdışına çıkacak yolcular için yeni vergiler koymuştu.

  Avrupa ülkelerine gidecek yolculardan 11; 2 bin 500 kilometreyi aşan mesafelere uçacaklardan ise 45 avro vergi alınması öngörüldü.

  HOLLANDA'DAKİ TÜRK TURİZMCİDEN TEPKİ


  Hollanda'daki Türk turizmciler ile Türkiye pazarına çalışan diğer tur operatörleri, bu uygulamanın "haksız rekabete" yol açacağını belirterek, uygulamaya sert tepki gösterdi.
  Tepkiler üzerine Hollanda hükümeti geri adım atarak, Türkiye'ye gideceklerden 11 avro alınmasını kararlaştırdı.

  Ancak bu uygulama, Türk turizminden çok Hollanda'ya zarar verdi. Ekstra vergi ödemek istemeyen 900 bin Hollandalı, daha ucuza uçuş imkanı sağlayan Almanya ve Belçika'daki havaalanlarını tercih etmeye başladı.

  Bu da Hollanda hükümetine 1 milyar 200 milyon avroluk kayıp faturası olarak yansıdı.

   
Uçuş vergisi yolcu kaçırtıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hak vergisi!

  hak vergisi!

  Edeyim üstadın vasfını beyan, Elbet nasip alır bunu anlayan! Gönül bahçesinin bir tek gülüdür, Ârifler bağının mor sümbülüdür. İlim bostanının serv-i revanı, Tebessümü değer bütün cihanı. Yeşiller giyinir, gonca misâli, Bu fakir arzular her an visâli. Yaşı on beşine yeni girmiştir, Hak ona sayısız nimet vermiştir! Yaratan beğenmiş, onu seçmiştir, O da bütün makamları geçmiştir! Evliyalık...
 2. Yolcu

  Yolcu

  Bir yolcu karşılamak, mutluluğun işaretidir. Bir yolcu uğurlamak ise uzun süredir satın almak istediğiniz bir şeye sahip olamayacağınız anlamına gelir. Karşılamak, mutluluğun işaretidir. Uğurlamak ise uzun süre satın alamadığınız bir şeyi almaktır.
 3. Ege'de uçuşlara müdahale

  Ege'de uçuşlara müdahale

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan, ''Ege/Akdeniz Eğitim ve Tatbikat Uçuşlarına Yunanistan'ın Müdahalesi'' başlıklı duyuruya göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Tanagra ve Larissa meydanlarından kalkan F-16 ve M-2000 uçakları tarafından Midilli Adası batısında, Soudabay ve...
 4. Aşar Vergisi

  Aşar Vergisi

  aşar vergisinin kaldırılması aşar vergisi aşer vergisinin kaldırılması aşer vergisi kaldırılmasının sonuçları Osmanlı'da tarım ürünleri üzerinden alınan onda bir oranındaki vergi. Aşar, Arapça'da onda bir anlamına gelmektedir. Tanzimat'tan önce tımar ve zeamet sahipleri için sahipleri tarafından tahsil edilen aşar, yerel gereksinimlerin karşılanması ve asker beslemesi için kullanıldı. Vergi,...
 5. 2012 Yaz Trendi Uçuş Uçuş Etekler Elbiseler

  2012 Yaz Trendi Uçuş Uçuş Etekler Elbiseler

  2012 yaz trendi 2012 yaz trendleri 2012 uzun etekleri Sevgili melekler, bu yazın en zarif parçalarından biri tiril tiril, uçuş uçuş uzun etekler. Havaların ısınmasıyla birlikte sokaklarda sık sık göreceğiniz bu yerleri süpüren etekler pek çok ünlü markanın kreasyonlarında da mevcut. Şimdi sizinle paylaşacağımız 2012 yaz trendi uzun etek modelleri, elbise ve eteklerde Missoni, kombinlendiği...

Sayfayı Paylaş