1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-eğdi başını(isyanlı sükut)

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Çıkmıştı makama arz-ı hal için Bey dedi yutkundu eğdi başını Bir azar yedi ki oldu o biçim
    Şey dedi yutkundu eğdi başını

Kapıdan dört büklüm çıktı dışarı
    Gözler çakmak çakmak benzi sapsarı
    Bir baktı konağa alttan yukarı
    Vay dedi yutkundu eğdi başını

Eğdi başını eğdi başını
    Gören olmaz garibimin mahzun yaşını

Yürüdü kör topal çıktı şehirden
    Ağzına küfürler doldu zehirden
    Salladı dilini vazgeçti birden
    Oy dedi yutkundu eğdi başını

Baktım gözlerinde bulgur bulgur yaş
    Sandım canevime döktüler ataş
    Sordum memleketin neresi gardaş
    Köy dedi yutkundu eğdi başını

Eğdi başını eğdi başını
    Gören olmaz garibimin mahzun yaşını

uğur ışılak-eğdi başını(isyanlı sükut) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-canın olayım

uğur ışılak-canın olayım

bende sevda yarası derdin dermanı sende bende bahtın karası aşkın fermanı sende neyim var ise aldın meçhul bir derde saldın varım yoğum sen oldun artık can yok bedende var ise bu can yoluna kurban hazırım her an gel de sana geleyim yar ol de senin olayım yar sende beni bulayım yar canın olayım
  2. uğur ışılak-büyükler bilir

uğur ışılak-büyükler bilir

Yalan dolan ile devran sürmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Milletin başına çorap örmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Rüşvet almak rüşvet vermek nasıl şey? Hazineden para çalmak nasıl şey? Terlemeden zengin olmak nasıl şey? Biz ne bilek begim böyükler bilir! Erken palazlanıp erken ötmeyi, Değirmenler kurup baş öğütmeyi, Hele meydan meydan adam gütmeyi, Biz ne bilek begim böyükler...
  3. uğur ışılak-başımın belası

uğur ışılak-başımın belası

ömrüm ömrüm başımın belası Sensizi unutmak boşlukla avutmak silinmez yazımsım mümkün mü unutmak bu yolda vurgunum sanma ki yorgunum tek sana küsmedim tek bana dargınım çırandım yakmadım gözündüm bakmadın can çıktı bedenden bir tek sen çıkmadın başımın belası ey gönül yarası unuttum unutmayı ömrümün cezası
  4. uğur ışılak-anadolu doluyum

uğur ışılak-anadolu doluyum

Ben çöller fırtınası Ben anaların yası Ben tarihlerin yoluyum Vurulmuş saldırmışım Düşeni kaldırmışım Gariplerin sağ koluyum Türkü söyler dillerim Nasırlıdır ellerim Ben söğütlerin dalıyım Ben gönüller bekçisi Dertlerin emekçisi Ben Anadolu doluyum Ben dünlerin yarını Köroğlu'nun torunu Ben Çamlıbel, ben Bolu'yum Yüreğim çatalcadır Bakışım kartalcadır Ufuklara sevdalıyım...
  5. İsyanım Sessizliğe [İsyanlı Sükut sana özel]

İsyanım Sessizliğe [İsyanlı Sükut sana özel]

. Suskunluğu bilir misin?.. Bir anda hayattan kopup nefis bir sessizlik senfoninin ortasında bulup vermek kendini... Suskunlukları bilir misin?.. Ansızın kesilen konuşmaların ardından kulaklarının nasıl da uğuldadığını?.. Solukları duyarsın sadece... Kelimelerin eksik kaldığı anlarda susar insan... Seni öylesine seviyorum ki; bunu kelimelerle ifade edemiyorum ve susuyorum. Gözlerime bak...

Sayfayı Paylaş