Uhu Lekesini Çıkarmanın Püf Noktaları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Uhu Lekesini Çıkarmanın Püf Noktaları
bu konu uhu lekesini çıkarmanın yolları hakkında bilgilere yer vermektedir.


Bize gelen en sık sorulardan biride uhu lekesinin nasıl çıkartılması hakkında bilgilerdir. Özellikle okul çağında ki çocukları olanlar iyi bilir ki , performans ödevlerin de kesmeli yapıştırmalı işlemler çok fazladır. Bazen ne kadar dikkat etseniz de bir şekilde yapıştırma işlemin de kullanılan uhuların biryerlere bulaşmasını engelleyemezsiniz. Normal de uhu lekesini çıkarmak bir hayli zordur hatta bazı durumlarda imkansızdır bile diyebiliriz.
Fakat birazdan sizler için paylaşacağımız uhu lekesini çıkarmanın pratik yolları ile artık uhu lekesini kolaylıkla bulaştığı yerden çıkartabilirsiniz.

Uhu lekesi, uhu kullanımının yaygınlığına paralel olarak en sık karşılaşılan lekelerden biridir.

Çocuklarınız yaptığı ve yapıştırıcı gerektiren ödevlerde ilk tercih edilen yapıştırıcı uhudur. Uhu, basit yapıştırma işlemleri için sıkça kullanılır: Yırtılan paralar gibi onarma işleri, kolaj içeren tasarım çalışmaları vb.

Uhu, hem sıkça kullanılması hem de akışkan olmasından dolayı uhu lekesi oluşumuna neden olur. Uhu kullanılırken çalışma alanının örtü ile kaplanması veya eski giysilerin kullanılması uhu lekesi oluşmasını engelleyecektir. Bununla birlikte bütün önlemleri alsanız bile özellikle uhuyu çocuklar kullandığı zaman uhu lekesi giysiden veya halıdan çıkarılması gereken bir sorun olarak her an karşınıza çıkabilir.

uhu-30d.jpg


Uhu Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Kuru temizleme yapılması gereken giysi ve kumaşlar için veya uhu lekesi bulunan kumaş son derece narinse (ipek gibi), uhu lekesini çıkarmaya başlamadan önce bir temizleme profesyonelinden tavsiye almanız yerinde olacaktır.

Çıkartmak istediğiniz lekenin altına su emici bir kumaş parçası koyun ve lekeli kısmı beyaz sirkeye batırılmış bir bezle silin sonra durulayın.

Giysilerdeki lekeleri çıkarmadan önce mutlaka etiketini okuyun.
Kumaşı bir plastik torba içinde buzdolabına veya buzluk için yerleştirin. Lekenin soğukta katılaşmasını sağlayın.
Bir bıçağın keskin olmayan tarafı ile yapıştırıcı maddeyi sıyırarak alın.
Hemen matik deterjan ile makinede yıkayın.
Zor çıkan lekeler için kuru temizleme önerilir.
 
Üst