Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor
Size bir sorum olacak.Ülkemizde müzik eğitimi veren kurumlar hangileri? Müziğe çok yatkınım ve şimdiden bilgi edinmek istiyorum.Teşekkür ediyorum..

Türkiyede Müzik Eğitimi Veren Kurumların isimleri

• Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümleri (AGSL)
• Müzik Eğitim Fakülteleri
• Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümleri
• Müzik ve Sahne Sanatları Fakülteleri
• Devlet Konservatuvarları (İlköğretim-Lisans ve Yarı Zamanlı bölümleri vardır)
• Türk Müziği Devlet Konservatuvarları
• Askeri Mızıka Okulu (Askeri Bando Okulu )
• Müzik Araştırma Merkezleri

ÖZDEM MÜZİK MÜZİK OKULLARI YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK SINIFLARI
Türkiye’deki Müzik anlayışı ve Eğitiminin farkında olan Özdem Müzik her yaşa uygun Müzik Eğitim Sınıfları açarak belki de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmektedir. Hazırlık Sınıflarımız her yaşa uygun ayrı ayrı kurgulanmış ve profesyonel Akademik eğitim almış eğitimciler tarafından yürütülmektedir.

İLKÖĞRETİM HAZIRLIK SINIFI (7-14 YAŞ )
Ülkemizde İlköğretim Sınıfı bulunan tek kurum Devlet Konservatuvarlarıdır. Avrupa ve Amerika’da Özel veya Devlete bağlı birçok Müzik İlköğretim Okulu olmasına karşın ülkemizde böyle bir yapılanmaya gidilmemiştir. İlköğretim Hazırlık Sınıfında öğrencilerimize Oyun-Dans –Drama gibi yardımcı konularla müziği daha iyi anlamaları sağlanır. Ayrıca İşitme Eğitimi ile müziksel duyularının gelişmeleri sağlanır. Ses ve İşitme organlarının tam gelişmediği göz önünde bulundurularak,yapılan müzik eğitimi dersleri çocuğun bilinçaltında sağlam bir müzik altyapısı oluşturmayı,ilerde yaptığı ve dinlediği müziği daha iyi algılaması hedeflenmektedir. Hedeflenen bu yolda öğrencinin daha iyi bir müzik eğitimi alacağı müzik okullarına en hazır şekilde bulunması sağlanmaktadır.
Bu sınıfta verilen Müzik Eğitimi Dersleri :
• Müzik Dinleme
• Çocuk Şarkıları ve Türküleri Söyleme
• Oyun-Dans-Müzik

Benzer Diğer Konularımız !

Geri