1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Ultherapy ile yüz germe işlemi

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Yıllar geçtikçe vücudumuzda en çabuk değişen bölge hiç kuşkusuz yüzümüz ve dekolte kısmımızdır.
  Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden biri olan Ultherapy - Focus USG aynı zamanda Ultrasonla Yüz Gençleştirme olarak da bilinen bir işlemdir. 30 - 45 dakikalık tek seansta sonuç alınan yüz germe işlemi, bebeklerin anne karnındaki gelişimini izlemek amacıyla kullanılan ultrason sisteminin taşıyıcı dokularına odaklanarak cildi yukarı doğru germe işlemidir.

  Ultherapy teknolojisi olarak da bilinen ameliyatsız ultrasonla yüz gençleştirme işlemi, cildin en alt katmanlarındaki, cildin taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgalarını kullanarak ciltte kolajen üretimini sağlar. Kolajen üretiminin uyarılması ile ciltte sıkılaşma gerginlik sağlayan ameliyatsız gerçekleştirilen yüz germe işlemidir.  < Konu Resmi..>

  Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Ultherapy Nasıl Uygulanır?

  Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında bulunan Ultherapy yönteminde, Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur ve yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir.

  Ultherapy Kimlere Uygulanır?

  Ultrason ile yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelen herkese yapılabilir. Ortalama 40-65 yaşlarında ciltte kolajen etkisi kendisini kaybetmeye başlar ve ciltte sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Bu yaşlardan sonra yapılan işlemlerde gevşemeler fazlasıyla belirgin olduğu için 40-65 yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınır.

  Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Ultherapy ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi;
  - Kaz ayakları,
  - Çene sarkmaları,
  - Göz kapağı sarması,
  - Gıdı sarkması,
  - Yanaklardaki sarkmalar,
  Kısacası yüzümüzde zamanla meydana gelen tüm sarkmalara ve kırışıklıklara uygulanıyor.
  Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Seans Süresi
  Ultrason ile yüz germe işlemi, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Yalnızca göz çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 20 dakika olup, tüm yüz ve boyun çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 45 dakikayı bulur. Ultherapy ile ciltte istenilen sıkılaşmaya ve gerilmeye tek seans ile ulaşmak mümkündür.


  Ultherapy Sonuçları Ne Zaman Fark Edilmeye Başlar?
  Ultherapy ile ameliyatsız yüz germe işlemi tek seanslık bir uygulama olduğu için, hemen etki etmeye başlayacaktır. Yüz germe işlemi uygulandıktan hemen sonra rejenerasyon süreci hemen başlar ve ilk andan itibaren hafif gerilme etkileri görülür. İşlemin uygulanmasından sonraki her geçirilen gün gerilme ve sıkılaşma işlemi daha iyi bir şekilde gözlemlenmeye başlanır.


  Ameliyatsız yüz germe işleminden sonrasında geçen 1 hafta sonunda cilt daha da iyi hissedilir. 1 ay sonrasında ciltte gerilme etkileri gözle görülür şekilde fark edilmeye, 3 ay sonrasında ise istenilen sonuçlar tam anlamıyla görülmeye başlanır. Cilt tipine göre tam sonuç alınma süresi ortalama 6 ay diyebiliriz.


  Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Kalıcılığı Ne kadar sürüyor?
  Ultherapy ameliyatsız yüz germe işlemi yapıldıktan hemen sonra cilde etki etmeye başlıyor ve etkisini yaklaşık 2 yıla kadar sürdürüyor.

  İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar
  Ultherapy ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında ciltte hafif pembelikler olabilir. Yalnız bu korkulacak veya ciltte iz bırakacak bir pembelik değildir. İşlem sonrasında cilde sakinleştirici krem uygulanır.


  - İşlemden sonra güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılması gerekir.
  - Sıcak duş, hamam sauna tarzında sıcak uygulama alanlarından uzak kalınmalıdır.
  - İyileşme süreci boyunca ciltte hassasiyet olabilir.
  -Ödemin artmaması adına birkaç gün başı yukarıda tutarak uyunması gerekir.

  Ultherapy işlemi sırasında acı hissedecek miyim?
  Ultrasonla yüz germe işlemi sırasında hissedilen durum kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Hastalar hissettikleri acıyı anlık "iğne batması" ve ya ciltte meydana gelen "elektriklenme" olarak tanımlarlar. Hastaların tercihine bağlı olarak işlem sırasında bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması ile ağrı ve acı hissini tamamen engellemek mümkündür.

  Ultherapy yaz aylarında uygulanabilir mi?
  Ultherapy ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi, işlem sırasında cildin yüzeyinde, gözle görülür bir herhangi bir etki oluşturmadığı için istenildiği her zaman uygulanır. Diğer tüm estetik işlemlerden farklı olarak yaz aylarında da büyük rahatlıkla uygulanabilir.
  kaynak:mayaestetik.com


   
Ultherapy ile yüz germe işlemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Germe işlemi

  Germe işlemi

  İnsan yüzünde stres, yer çekimi, sigara ve güneşin olumsuz etkileri yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanmanın ilk belirtileri 30’lu yaşlarda fark edilmeye başlar, 50 li yaşlarda ise yerleşik bir görünüm kazanır. Yaşın ilerlemesi, yüzdeki tüm dokuları etkiler. Yüz kemikleri zayıflar, incelir, hacimlerini yitirir. Kaslar zayıflar, gevşer ve yer çekiminin etkisine yenik düşerek sarkmaya...
 2. Yüz Germe

  Yüz Germe

  Yüz Germe Yüz germe ameliyatları nasıl yapılır? Yüz germe ameliyatları hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır.Bu ameliyatlarda , yüzün destek dokusu güçlendirilir ve fazla deri çıkarılır....
 3. Tam yüz germe,mini yüz germe

  Tam yüz germe,mini yüz germe

  Mini Yüz Germe Bu yöntemle yüz gerilmesine aday olan hastalar genellikle fazla sarkmamış, boyun bölgesi deformasyonu az ve yüzün dikey hatta yukarı çekilmesi ile güzel sonuç alınacak hastalardır. Yüz yanlardan yukarı...
 4. Yüz Estetiği Yüz Germe

  Yüz Estetiği Yüz Germe

  Yüz Estetiği Yüz Germe Yaşlanmaya bağlı olarak veya genetik sebeplerden bazı kişilerin yüzleri olduğundan daha yaşlı gösterecek kadar kırışık ve sarkık olabilir. Kişi yüzünde meydana gelen bu deformasyondan zamanla olumsuz etkilenmeye başlayabilir. Zamanın yüzünde bıraktığı izlerden kurtulmak ve daha genç bir yüze kavuşmak için estetik yüz germe ameliyatı olabilir. Yüz nasıl yaşlanır?...
 5. Örümcek ağı ile ameliyatsız yüz germe

  Örümcek ağı ile ameliyatsız yüz germe

  örümcek ağı ile gençleşme,örümcek ağı ile güzellik,örümcek ağı ile askılama,örümcek ağı yüz güzelleştirme,örümcek ağı cilt bakımı hakkında bilgiler Ameliyatsız yüz germe işlemi aynı zamanda Ultra V Lift diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe tekniğidir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi,...

Sayfayı Paylaş