1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Ultra kavitasyon tek seansta ne kadarlık bir incelme sağlıyor?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Tüm dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline gelmiştir. Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Ultra-Kavitasyon da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ultra kavitasyon ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olabilmektedir.  < Konu Resmi..>


  Ultra-Kavitasyon Nedir?
  Ultra-Kavitasyon cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.


  Düşük Frekanslı Ultrason Dalgaları
  Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.
  Ultra-Kavitasyon’un Avantajları
  Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.  Ultra-Kavitasyon'un Farkı
  Ultra-Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlenebilir.
  Ultra-Kavitasyon Her Kişiye Uygulanır mı?
  - Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında,
  - Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,
  - Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde,
  - Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,
  - Hamilelerde,
  - Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde ayrıca kadınlarda adet dönemlerinde ultra-kavitasyon uygulaması yapılamıyor.

  Ultra-Kavitasyon Her Bölgeye Uygulanır mı?
  Uygulama yağları hedeflediğinden dolayı bel, basen ve göbek bölgesinde kullanılmalıdır.
  Ultra-Kavitasyon Seans Sayısı

  Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 8 - 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.

  Seans Süreleri ve Seans Aralıkları
  Ultra-Kavitasyon ortalama seans süresi 20dk ile 40dk arasındadır. Haftada 1 seans uygulanır.

  Ultra-Kavitasyon Öncesi Uyarılar
  Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 1 - 2 gün öncesinde günde en az 2,5 - 3 litre su içilmelidir.

  Ultra-Kavitasyon Sonrası Uyarılar
  Tedavi sürecinde (ortalam 3 ay) yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve tedavinin başarısını artırmaktadır.


  Ultra kavitasyon tek seansta ne kadarlık bir incelme sağlıyor?
  Ultra-Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişmekle birlikte yaklaşık 1cm ila 5cm arasında bir incelme görülebilir.


  Ultra-Kavitasyon zararlı mıdır?
  Ultra-Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları yoluyla yayılım yapmaktadır. Böbrek taşlarına uygulanan yöntemin geliştirilmiş bir halidir. Şu ana kadar kavitasyonun zararları hakkında bilimsel bir klinik çalışma olmamakla birlikte tedbiren yumurtalık ve testislere yakın bir şekilde uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.


  Ultra-Kavitasyon ağrılı / acılı bir tedavi midir?
  Hayır, tedavi sırasında hiçbir ağrı veya acı duymayacağınız gibi tedavi sonrasında da günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  Ultra-Kavitasyonun yan etkisi var mıdır?
  Uygulama sonrasında geçici olarak hissedilen ısı dışında her hangi kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır.


   
Ultra kavitasyon tek seansta ne kadarlık bir incelme sağlıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lazer epilasyon uygulanırken tek bir seans ne kadar sürmektedir ?

  Lazer epilasyon uygulanırken tek bir seans ne kadar sürmektedir ?

  Lazer epilasyon uygulanırken tek bir seans ne kadar sürmektedir ? Uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre süreler değişmektedir. Yaklaşık olarak bıyık ve çene bölgesi 4-5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar 45 dakika ile 1 saat kadar sürmektedir. Seans araları 6-8 haftadır.
 2. Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir?

  Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir?

  Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir? Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Tedavi süreci için...
 3. neden birden fazla seans gerekir lazer epilasyonda

  neden birden fazla seans gerekir lazer epilasyonda

  Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir? Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Tedavi süreci için...
 4. Bebeğiniz ne kadarlıkken odasını ayırdınız ?

  Bebeğiniz ne kadarlıkken odasını ayırdınız ?

  Merhaba. Bebeğim 11 aylık ufaktan sıralıyor yakında yürüyecek gibi. Odası hazır yalnız odasında yalnız bırakmaya da korkuyorum doğrusu.Kalkmaya çalışırmı, ya durmazsam falan.Yanlış mı düşünüyorum? Siz ne zaman ayırdınız odaları ?
 5. Ultrasonik İncelme Yöntemi Nedir?

  Ultrasonik İncelme Yöntemi Nedir?

  Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak lokalize olmuş yağ dokusunun ve selülitli dokuların tedavi edilmesi yöntemi tıp dünyasında kavitasyon olarak da adlandırılmaya başlanmıştır. Kavitasyonda ultrasonik dalgalar vücuda dışarıdan derinin üstünden verilmektedir. Bir seans süresi 30-40 dakika arasıdır. Yağ dokusunda ki fazlalığa göre 2-10 cm arasında incelme görülürken, daha sonraki seanslarda...

Sayfayı Paylaş