Üniversite için doğru tercih nasıl yapılır

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Üniversite için doğru tercih nasıl yapılır
üniversite tercihleri nasıl yapılır 2010 üniversite tercihleri ne zaman yapılacak ne zaman yapılacak 2010
Üniversite puanlarının sonucu bu aralar belli arkadaşlarım, peki bizler aldığımız puanlara göre nasıl tercih yapmalıyız, nerelere yönlenmeliyiz? Eski okuyanlar iyi bilirler eskiden bunun için gidelen dersanelerde yardım edilirdi öğrencilere şimdi sizlere daha güzel birşey sunuyoruz arkadaşlarım.


Değerli Üniversite Adayları...
Yıllardır tercih dönemlerinde gözlemlediğimiz ihtiyaçlar çerçevesinde yeni bir program geliştirdik sizler için: Tercih Doktoru... Tercih programlarına yepyeni bir boyut katacağına inandığımız bu program ile, umuyoruz ki bir çok aday gönlündeki bölüme ve Üniversiteye sene kaybı yaşamadan yerleşecek...
Nasıl Kullanacaksınız:
Programda öncelikle mezun olduğunuz lisenin türünü, alanınızı ve sınav sonuç belgenizdeki başarı sıralarını bilgisayara eksiksiz girmenizi isteyeceğiz. Tercih Doktoru bundan sonra, başarı sıralarınızla yerleşebileceğiniz tüm bölümlerin bir haritasını (reçetesini) oluşturacak. Bu reçeteden yola çıkarak tercih listenizi oluşturabileceksiniz.
Farkı Nedir ?
Alışılageldik tercih programları, başarı sıranıza ve liseden mezun olduğunuz alana göre nerelere yerleşebileceğinizin haritasını çıkarmaz. Bu konuda, siz bilgisayarı yönlendirirsiniz ve belki de bazı fırsatları göremeyebilirsiniz. Tercih Doktoru ise, sizin başarınızı ve sistemin detaylarını harmanlayarak, yapay zeka uygulaması sonucu, yerleşebileceğiniz ve yerleşemeyeceğiniz tüm bölümleri gösteren (yeni açılan ve geçen sene puanının oluşmaması sonucu gizli kalan bölümleri de içeren) bir reçete oluşturur. Yani, önünüze tam bir harita sunar, resmin bütününü görürsünüz. Bu noktadan itibaren istediğiniz bölümleri seçerek tercih listenizi oluşturmak artık sizin elinizdedir...
Burak KILANÇ
Genel Koordinatör
Doğru Tercih (Öss 2009) Üniversite Sınav Ösym sitesine girerek yada BURAYI tıklayarak üye olabilir ve tercih için profesyönelce ücretsiz olarak hazırlanmış proğramdan yararlanabilirsiniz. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


MELEKLERMEKANİ.COM
 
Üst