ünlülerden facebook sözleri varmı?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ünlülerden facebook sözleri varmı?
Melekler ben faceme yazmak için yazılar arıyorum ama öyle saçma sapan olmayacak. Mesela ünlülerin söylediği anlamlı sözler olabilir. Varmı böyle sözler listeleseniz..:)

Yemine gerek görmeyecek kadar sözlerine sadık ol. (Dale Carnegie)

Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim. (Yilmaz Erdogan)

Baskalarını sık sık affedin, ama kendinizi asla... (Publilius Syrus)

Gerçek aşkta ne vefa vardır ne cefa.... (Mevlana)

Insan ne kadar büyük ruhlu olursa, aşkı o kadar derin bir şekilde duyar. (Leonardo da Vinci)

En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır. (Moliere)

Aşk, imkansız birçok şeyi mümkün kılar. (Goethe)

Gerçek bir arkadaş, iki gövdede yaşayan bir ruhtur. (Aristo)

Kadın olsun , kitap olsun cildine aldanmayıp içindekilere bakılmalıdır. (Cenap Şahabettin)

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. (Newton)

Ayni dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Mevlana)

Para açlığı giderir, mutsuzluğu değil, yemek mideyi doyurur, ruhu değil. (Shaw)

Nankör insan, herseyin fiyatini bilen, fakat hiçbir seyin degerini bilmeyen insandir. (Oscar Wilde)

Kıskançlıkda gururun payı aşktan fazladır. (La Rochefoucauld)

Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar erkeklerin son aşkı olmak ister. (Oscar Wilde)

Akıllı olmak da bir şey degil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır. (Descartes)

Insanları iyi tanıyın, her insani fena bilip kötülemeyin, her insanı da iyi bilip övmeyin (Mevlânâ)

Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır. (Confucius)

Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

Herşeyi bildiğini sanma! gerçekte çok bilgili olsanda kendine Cahilim diyebilecek cesaretin olmalı. (Ivan Pavlov)

Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin atasözü)

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. (Necip Fazıl Kısakürek)

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür. (Aristo)

Düşmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır. (J.f kennedy)

Üç kişinin bildiğini, bütün köy biliyor demektir! (Alman atasözü)

Kötü bir cemiyetin bozamadığı insanı, Kötü bir arkadaş bozar (La Edri)

Dünya güzeldir, ama bir şairin gözüyle daha da güzel olur. (Goethe)

İnsanlar hatalarını mutluyken değil ancak mutsuzken anlar. (Daniel Defoe)

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir. (Oscar Wilde)

Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: Ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır. (La Bruyere)

Hayat merdivenlerini çıkarken, insanlara iyi davranalım. Çünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız. (Cenap Şahabettin)

Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir. (Tolstoy)

Güzellik, çoğu zaman kusurları gizleyen bir örtüdür. (Balzac)

Benzer Diğer Konularımız !

Geri