Ünlülerin Eğitim Durumları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Ünlülerin Eğitim Durumları
beyazıt öztürk çağatay ulusoy hangi liseden mezun çağatay ulusoy hangi okulda okuyor okuduğu okullar un okuduğu okullar
Ekranlardan tanıdığımız gösteri dünyasının ünlü isimlerinin eğitim durumlarını biliyormusunuz kızlar...Kimi ilkokulu bile bitiremeden çalışma hayatında bulmuş kendini kimi ise Üniversiteyi yurt dışında okumuş...Şimdi bakalım hangi ünlü hangi okulu bitirmiş :tik:

kibariye-5550.jpg

Kİbariye
Kimbilir adlı şarkısıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Kibariye, okuma yazmayı öğrendikten sonra yaptığı bir röportajda "okumamış insanları çok eziyorlar" diyerek okuma- yazma öğrenmeden önceki ve sonraki hayatını şöyle anlatmıştı: "Okumamış insana gülmemek lazım. Gelen çiçekleri okuyamadığım zamankomplekse giriyordum. Ala ne yaptım biliyor musunuz hırslandım. Hiç kimse bana okuma -yazmayı öğretmedi.Heceledim. Harfleri tanıyordum ama birleştiremiyordum. Sonra çalışa çalışa öğrendim. Affedersiniz, hani bir zamanlar erkek tuvaletine giriyorken şimdi kadın tuvaletini bulabiliyorum.En önemlisi çocuğumun ilaçlarını okuyabiliyorum."
İşte gösteri dünyasının ünlülerinin eğitim durumu.

ebru-gundes1-6441.jpg

Ebru Gündeş
Tanrı Misafiri ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Gündeş ilkokul mezunu. Diplomasını aldıktan sonra ailesine katkıda bulunmak için konfeksiyon atölyesinde çayışmak zorunda kaldı. Sonra da güzel sesiyle şöhret basamaklarını tırmandı.

Sibel Can
Can ilkokul mezunu bile değil. Ekonomik zorluklar yüzünden 12 yaşındayken okul hayatına son vermek zorunda kaldı.

396484d55865643bfc.jpg

Doğuş
Müzik dünyasının yıldızı ilkokuldan terk.

Güzide Duran
Ekonomik zorluklar yüzünden ilkokul 3'ten ayrılmak zorunda kaldı. Ama ana dili gibi İngilizce konuşabiliyor.

yildiz-tilbe-2156.jpg

Yıldız Tilbe
Kendine özgü yorumuyla müzik dünyasında yer edinen Tilbe de ilkokul mezunu.

emrah-2137.jpg

Emrah
Sanat dünyasına henüz çocuk yaşta Küçük Emrah olarak girdi. Ortaokul mezunu.

Muazzez Ersoy
Ortaokulu bitirdi, liseye kaydını yaptırdı ama ekonomik sorunlar yüzünden okuyamadı.

Petek Dinçöz
O da ilkokul mezunu. Liseyi dışarıdan bitirdi.

hulya-avsar2-4770.jpg

Hülya Avşar
Ortaokul mezunu. Lise eğitimine devam etmek yerine evlenmeyi tercih etti.

Fatma Girik
İlkokulu bitirdikten sonra Cağaloğlu Ortaokulu’na devam ediyordu, ancak ailesine yardımcı olmak zorunda kaldığı için eğitimini ikinci sınıfta sonlandırdı.

Türkan Şoray
Feriköy İlkokulu'nu bitirdi.

Filiz Akın
TED Ankara Koleji'nin ardından DTCF Arkeoloji bölümünde okudu.

sezen-aksu-7767.jpg

Sezen Aksu
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde okudu.

Tarık Akan
Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği ve Gazetecilik Enstitüsünden mezun oldu.

Ediz Hun
Norveç'te Oslo ve Trondheim Üniversiteleri'nde biyoloji ve çevre bilimleri fakültesinden mezun oldu.

nilufer-5281.jpg

Nilüfer
İstanbul İtalyan Lisesi'nde okurken katıldığı bir yarışmayla müzik dünyasına atıldı.

Zuhal Olcay
Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdi. 1 yıl da Londra'da eğitim gördü.

Nükhet Duru
Kandilli Kız Lisesi'nde okudu.

Cansel Elçin
İlk ve orta eğitimini Paris’te, Lycée Racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. Bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için,Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılarak devam etti.

Cüneyt Arkın
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun.

beren-saat4-3265.jpg

Beren Saat
Başkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okudu.

393334d39976031382.jpg

Beyazıt Öztürk
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu.

Candan Erçetin
İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünü bitirdi. Ardından yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne gitti, ancak bir yıl sonra geri döndü.

Cem Yılmaz
Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde okudu.

Fahriye Evcen
Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okudu.

Funda Arar
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.

kenan-dogulu-5582.jpg

Kenan Doğulu
Kültür Koleji'ni bitirdi. Ardından L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de, Bilgi Üniversitesi'nde devam etti.

Kenan İmirzalıoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Ali Alabora
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı bitirdi.

Murat Boz
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimine devam ediyor.

murat-dalkilic-2079.jpg

Murat Dalkılıç
Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nde okuyor.

Mustafa Sandal
1996'da Londra'ya yerleşen sanatçı Amerika'nın New Hampshire eyaletindeki New Hampshire Üniversitesi'nde yarım bıraktığı işletme eğitimine American College of London'da devam etti.

nil-karaibrahimgil-resimleri2-9317.jpg

Nil Karaibrahimgil
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

Okan Bayülgen
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi'nde master yaptı.

Okan Yalabık
İstanbul üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Sarp Apak
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünü bitirdi.

sertab-erener-8486.jpg

Sertab Erener
İstanbul Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu.

Tamer Karadağlı
Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

yasar-resmi-1960.jpg

Yaşar
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası Finans dalında master yaptı.

Çelik
İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunu. Halen İTÜ’de 'Sanatta Yaratıcılık' konusunda doktora tezini hazırlıyor.

kivanc-tatlitug-6112.jpg

Kıvanç Tatlıtuğ
Kültür Üniversitesi'nde okuyor.

Özgü Namal
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Şahan Gökbakar
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Deniz Çakır
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu.

cagla-sikel-3091.jpg

Çağla Şıkel
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bale bölümü mezunu.

Emre Altuğ
İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitim gördü.

demet-akalin8-8228.jpg

Demet Akalın
Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi mezunu.

Demet Şener
Nişantaşı Kız Lisesi'nden mezun.

Pınar Altuğ
St. Benoit Fransız Lisesi'nin ardından İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümüne girdi.

Yağmur Atacan
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden mezun oldu.

nejat-isler-1279.jpg

Nejat İşler
İlkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Daha sonra İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığnı düşünerek vazgeçti. On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı (27 Mart Dünta Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan "Danton’un Ölümü" adlı eseri seyretti. "Ben niye bu işi yapmıyorum?" diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

Melisa Sözen
Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi.

Fikret Kuşkan
İstanbul Devlet Konservatuarı mezunu.

Berrak Tüzünataç
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

vay çoğunu bilmiyordum baska bölümler bitirip bu sektorde olmaları falan şanslılarmış paraya para demiyo simdi coğu :D

Çoğunun öğretim bilgileri şaşırttı beni :D:D Paylaşımın için tşkler ortim:)

Geri