Ünlülerin evleri gibi gösterişli ev dekore etme ipuçları

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ünlülerin evleri gibi gösterişli ev dekore etme ipuçları
Ünlülerin evleri her zaman dekor yenileyecek olanlar için kaçırılmaz ayrıcalıklar arasında yer almaktadır. Pek çok kişi bir evini dekore ederken bazen acaba lüks görünümlü birçok kişinin gözünü kamaştıran o ünlülerin evi gibi bir dekorasyon uygulayabilir miyim düşüncesini aklından geçirebilir. Bu yazımda size vereceğim ipuçları ile son derece gösterişli oda dekorasyonları yapabilirsiniz.

1498-bitkilendirme.jpg


Dekorasyonda aydınlatma büyük önem taşır. Odalar arası geçişlerde olduğu kadar dubleks ya da aynı evin bir üst katına çıkarken uygulamaya geçirilecek dekor ipuçlarına bakıldığında merdiven başı aydınlatmaları göze çarpar. Ünlü evlerinden kesitleri incelediğiniz zamanda evin hemen her köşesinde led aydınlatması bol alanların yer aldığına şahit olursunuz. Tıpkı merdivenler çıkılırken duvara mont edilen içten aydınlatma görünümlerinde olduğu gibi.

5643-eglenceyi-eve-tasimak.jpg


Eğlenmek amacı ile faydalanabileceğimiz alanlar yaratmak da dekorasyonlarımızı çeşitlendirebilecektir. Üstteki eğlenme merkezi gibi kendinize ayırdığınız bir odada hobi alanı yaratmak ya da yüzme havuzu, spor salonu gibi görünümlere yer vermek ile ev dekorasyonalrınızda lükse kaçabilen kaçamak dekor uygulamalarına yer açabilirsiniz.

7454-dingin-bir-yatak-odasi.jpg


Dinlenmenin en önemli olduğu yatak odaları ise olabildiğince geniştir ünlülerde. Ferah ve aydınlık ortam oluşturmanın en çaba harcandığı alan olarak yatak odası tercihi ise kaçınılmaz gerçeklerdendir. Beyaz yatak odası görünümleri ve aynalar- pencere bolluğu ile genişlik hissi odaya son derece başarılı bir şekilde adapte edilmiştir yukarıda. Daha lüks seviyorsanız açık renklerin yer aldığı bir avangarde yatak odası takım tercihinde bulunarak da aynı etkiyi yakalama fırsatında bulunabilirsiniz.

dekor6.jpg


Birçok otelde karşımıza çıkabilecek oturma bölümlerinde görülebilecek duvar dekoru ve üstten led aydınlatmalarda ortama verilen ekstra aydınlatıcı görünümler ünlü salonlarında göze çarpabilmektedir. Ekonominiz kaldırabilecekse bu üstteki görünüm tarzı bir salon ya da oturma odası ile benzerliği yakalayabilir; saraylara layık bir otelin köşesinden kesiti evinize adapte edebilirsiniz.


modern yazlık ev dekorasyonu.jpg


Yazlık ev dekorasyonlarından bir öneri olabilecek üstteki dekor örneği de yaz evlerinde uygulanabilecek oldukça rahat görünümlü bir salon ya da oturma odasından örnek. Siz de bu tarz örneklerin içinden ya da daha farklı modeller üzerinden aldığınız kesitler ile ev dekorasyonlarınızda ünlülere benzerlik yakalayabileceğiniz alan zenginliklerine davetiye çıkarmak istemez misiniz?
 
Üst