ünlülerin Güzellik Yöntemleri

Gül Hanım

Yeni Üye
Üye
ünlülerin Güzellik Yöntemleri
ünlülerin kremleri ünlülerin kullandığı güneş kremleri kullandığı nemlendiriciler güneş krem markaları
Manken ve ünlülerin güzellik yöntemleri hep merak edilir...

Onlar Türkiye ve dünyanın en güzel kadınları... Ciltleri her zaman ışıl ışıl parlıyor.
Pürüzsüz tenleri ve şekilli vücutları göz kamaştırıyor. Güzellikleri doğuştan ama bakımlı görünmek için uyguladıkları çeşitli yöntemler de var. İşte ünlü isimlerin güzellik yöntemleri, güzellikle ilgili tüyolar ve sırlar...

Ebru Şallı (Model)
Bir çocuk annesi Ebru Şallı, günde iki saat mutlaka spor yapıyor. Ünlü manken mutlaka her gün 250 gram çiğ semiz otu yiyor. Ünlü manken Ebru Şallı, oğlu Beren'i dünyaya getirdikten sonra da fiziksel görünümünü korumak pilatese başlayan Ebru Şallı, işi iyice ilerletti. Bir spor bağımlısı olan Şallı, spor ve güzellik merkezlerinin zamanını çalması nedeniyle, Ulus'taki 400 metrekarelik evini, bir SPA merkezine çevirdi
• Makyajla asla uyumam, hatta evde vakit bile geçirmem. Temizlik benim için çok önemlidir. Cildimin her zaman taze ve temiz olmasını isterim.
• Ayda bir kez cilt bakımı, vücut bakımı ve kese yaptırırım. Siz de muhakkak ayda bir kez hamama gidin ve kese yaptırın.
• Günlük vücut ve yüz nemlendiricinizi ihmal etmeyin. Bunları kullandığınızda pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cildiniz olur.

Ece Sükan (Model)
• İçten dışarıya tertemiz, spor yapmış, nemlendiricilerimi sürmüş, sağlıklı yemek yemiş, iyi bir ruh haliyle ve iyi uyumuş olarak ışıldamak isterim. En önemli güzellik sırrım, yüzüme ve vücuduma bol nemlendirici sürmektir.
• Güneşten korunun, her şeyden yiyin ama sağlıklı olanlarından ve çok olmamak şartıyla. Hiçbir şey yememe cezası vermeyin kendinize. Güzel bir cilt için elma yiyin, kola içmeyin.

Azra Akın (Model-Oyuncu)
• Cildimi doğru bir şekilde temizlemeye ve nemlendirmeye dikkat ediyorum. En önemli güzellik sırrım bu.
• Sabah kahvaltılarını asla ihmal etmem. Ara öğünlerde meyve yerim ve bol bol su içerim. Kozmetiklerden önce sağlıklı beslenmenin önemine ve düzenli uykunun yararına inanıyorum.
• Huzur ve mutluluk da kesinlikle insanı güzelleştiriyor.

Selma Ergeç (Model)
• Her sabah soğuk duş alırım. Gerçekten çok işe yarıyor. Vücudun kan dolaşımını hızlandırıyor ve insanı gençleştiriyor.
• Dudaklarımın güzelliği için her gün onlara bal sürerim. Nemlendirici kullanmayı da ihmal etmem.
• Kendinizi sevin. Bu, krem sürmekten çok daha zordur ama daha çok işe yarar. Vücudunuzu dinleyin. Her şeyin güzelini ve tazesini keyifle yiyin.

EBRU AKEL
• Sunucu Ebru Akel, gözaltında oluşan şişlik ve morlukları gidermek için hemoroit (basur kremi) sürüyor.
• Ayrıca, gençliğini ve kilosunu koruyabilmek için her gün 3 litre su içiyor.
• Yüzünü her zaman soğuk suyla yıkıyor.
• Güneş koruyucu sürüyor.

Nefise Karatay (Oyuncu)

• İçki içmiyorum, sigara kullanmıyorum, güneşe çıkmıyorum. Çünkü güneş cilde ciddi hasar veriyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye gayret ediyorum.
• Cildimi çok iyi temizlerim ve gülsuyu kullanırım. Gülsuyu gözenekleri açıyor ve cildin parlamasını sağlıyor.
• Ablam tırnak etlerimi kestirmememi ve bıyıklarımı aldırmamamı tavsiye etmişti. Aldıkça çıkarmış. Sözünü dinledim ve çok büyük faydasını gördüm.

Ceyda Düvenci (Oyuncu)
• Özel günler dışında makyaj yapmam. Bol su içerim ve maydanoz yerim. Güneşten korunurum.
• Annem yemek hazırlarken ya da meyve soyarken elinde kalan sebze ve meyve sularını yüzüne sürer ve bir süre öyle durur. Ben de uygularım, muhteşem bir doğal bakım.
• Her zaman pozitif düşünürüm.

Deniz Uğur (Oyuncu)
• En önemli güzellik sırrım spor. Her gün mutlaka bir saat yürüyorum. İnsan spor yaptıkça güzelleşir. Çünkü böylelikle vücudunuzdaki toksinleri atıyorsunuz.
• Günde birkaç bardak süt içerim. Cildimi güzelleştiriyor.
• Benim tavsiyem kilo almamak. Belli bir kiloyu hep korumak lazım. Kilo alıp vermek, çok sağlıksız bir şey. Ayrıca vücudu deforme de ediyor.

Didem Uzel (Oyuncu)

• Olumlu düşünceyi yaşam biçimi olarak görüyorum ve pozitif olmanın insanı güzelleştirdiğine inanıyorum.
• Hep doğal ürünleri tercih ediyorum. Güneşe çıkmıyorum ve zararlı ışınlardan korunmak için koruyucu kremler kullanıyorum. Ayda bir hamama gidiyorum. Ayrıca düzenli cilt bakımı yaptırıyorum.
• LPG selülit tedavisinde çok başarılı bir yöntem. 15 seans sonra çok iyi sonuç alıyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum.

Gamze Özçelik (Oyuncu)
• Her zamanki günlük temizleme işlemleri ve bir-iki ayda yaptırdığım cilt bakımları dışında ekstra bir şeyle uğraşamıyorum. Ama saçlarıma çok özen gösteririm. Çok iyi saç bakım ürünleri kullanırım. Yıllar geçse de bu bakımlardan ve saçlarımın rengiyle, şekliyle oynamaktan vazgeçemem.
• Yosun maskeleri vücudu ve cildi müthiş derecede güzelleştiriyor. Tavsiye ederim.

Eyşan Özhim (Oyuncu)
• Suyun büyüsüne inanırım. Banyoda arka arkaya sıcak ve soğuk su uygulandığında kan dolaşımı sağlanır. Bu da gençlik demektir. Ayrıca bol bol su içerim.
• Güzelliğin sırrı içten gülümsemede yatar. Mutlu olmak, sevmek, sevilmek, saymak, sayılmak... Bunlar insanı güzel gösteren sırlardır.

Aşkın Nur Yengi (Şarkıcı)
• Asla makyajla yatmam. Her sabah güne nemlendirici ve tonik sürerek başlarım.
• Yüzümü gazı kaçmış sodayla temizlerim.
• Cildiniz için bol bol meyve ve sebze yiyin. Her gece mutlaka yüzünüzü temizleyin.
Nükhet Duru (Şarkıcı)
• 52 yaşındaki sanatçı her gün aynı saatte yatıyor.
• Akşam yemeği yemiyor.
• Sakatatı ağzına bile sürmüyor.
• Günde bir litre maydanoz suyu içiyor.

Seda Sayan (Şarkıcı)
• Haftanın 7 günü masaj yaptıran sanatçı cildine, çay buğusu ve salatalık maskesi yaptırıyor.
• Seda Sayan uykusuna da çok dikkat ediyor.

Yeşim Salkım (Şarkıcı)
Pürüzsüz cildiyle her zaman beğeni kazanan Yeşim Salkım şimdiye kadar hiç estetik operasyon geçirmedi.
• Salkım, her sabah yüzünü zeytinyağlı sabun ile yıkıyor.
• Haftanın iki günü de soda ile yüzünü duruluyor.
• Gece yatarken mutlaka 'Acıbadem Kremi' sürüyor.
• 37 yaşındaki Demet Akalın sebze, meyve ve lifli gıdalarla besleniyor.
• Şarkıcı her sabah keçi boynuzunu kaynatıp suyunu içiyor.
• Akalın, haftada üç gün tempolu şekilde, en az 3'er kilometre yürüyüş yapmaya da özen gösteriyor.

Sinema dünyasının ünlü yıldızları, yılların güzelliklerini ellerinden almaması için ilginç formüllere başvuruyor. Yıllara meydan okuyan Hollywood güzelleri, sırlarını açıkladı:

Cameron Diaz (Oyuncu)

Güzellik sırrı Uzakdoğu’nun büyülü formülü yoga. Eti tamamen sofrasından kaldıran Charlie’nin 31 yaşındaki güzel meleği, çamur ve lavanta maskesiyle cildinin güzelliğini koruyor.

Julia Roberts (Oyuncu)

Oscar ödüllü 36 yaşındaki yıldız, çılgın gibi egzersiz yapan bir ünlü, kendi ekmeğini özel bir formülle kendisi pişiriyor ve fırından alınan ekmekleri eve sokmuyor. Bu özel formüllü “Julia Roberts ekmeği”, güzel sanatçının diyetinin demirbaşı.

Diane Lane (Oyuncu)

38 yaşında olmasına rağmen güzel kalmasının sırrını yogaya ve düzenli egzersize bağlıyor.

Michelle Pfeiffer (Oyuncu)
45 yaşında olduğuna inanmakta güçlük çekilen Michelle Pfeiffer özel bir diyetle zinde kalıyor. Pfeiffer, tabaklar dolusu balık yiyerek formunu koruyor.

Opraf Winfrey (Televizyoncu)

Televizyon dünyasının 49 yaşındaki ünlü ismi, aerobik sayesinde formda görüntüsüyle parmak ısırtıyor. Özel diyetinde karbonhidratlara hiçbir şekilde yer vermeyen Winfrey, akşam saat 19.30’dan sonra ağzına birşey koymuyor.

Geri