Üstüne Görme Ne Zaman Başlar Ve Kaç Gün Sürer

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Üstüne Görme Ne Zaman Başlar Ve Kaç Gün Sürer
Üstüne Görme Ne Zaman Başlar Ve Kaç Gün Sürer yazımızla karşınızdayız. Daha önceki yazımızda da yerleşme kanaması adet kanamasından farklarını açıklamaya çalışmıştık. Yerleşme kanaması adet kanaması gibi midir ile ilgili yazımız için burayı tıklayabilirsiniz. Yerleşme kanaması üstüne görme ya da tıptaki adıyla implantasyon kanaması hakkında detaylı bilgi için doğru yerdesiniz.

ustune gorme ne kadar surer.jpg.jpg


Hamile kalmak bu duyguyu yaşamak her kadının ya da erkeğin hayalidir ama anne olmanın önüne geçebilecek bir duygu daha yoktur diye düşünüyorum dünyada. Anneliği yaşamak en azından bir kez olsa bu duyguyu tatmak için dünyaları verecek olanlar var. Doğal yoldan hamile kalıp evladına kavuşanlar şanslılar ama bir de bu duyguyu yıllarca isteyip tadamayanlar var. Kadınlarda ya da erkeklerde ilk 2 yıl içinde gebelik oluşamıyorsa mutlaka bunun çözümü aranmalı. Bunun birçok sebebi olabilir. Hormonal ya da daha farklı sebeplerden çocuğunuz olmuyor olabilir. Kısırlığın tedavi seçenekleri konulu yazımızı buradan inceleyebilirsiniz dilerseniz. Bu sorunların tedavisi sonrası belki doğal yoldan bebek sahibi olabilirsiniz belki de sizin aşılama ya da tüp bebek tedavisi gibi aşamaları denemeniz gerekebilir. Aşılamada da aslında kesin başarı oranı yok. Bunun için aslında eğer o kadar para veriyorsanız ve sağlığınız söz konusuysa doğru doktoru tercih etmeniz çok önemli. Sonuçta tedavi süresinde sizinle ilgilenecek doğru yöntemler izleyen bir doktor bulmak önemli. Tüp bebekte başarı oranı daha fazla olmakla birlikte onda da aslında kesin konuşulamaz. Biraz da tedaviye başlarken sizin inanmanız gerekmektedir buna. Eğer en başından neden çocuğum olmuyor? neden hamile kalamıyorum? ya da benim çocuğum olmayacak mı? gibi soruları aklınızdan tamamen çıkarmanız gerekiyor.

Asıl konumuza dönecek olursak üstüne görme ya da yerleşme kanaması normal bir gebelikte görülebileceği gibi tedavi ile oluşmuş bir gebelikte de görülebilir. Aslında sadece gebeliğin oluşum süreci farklıdır bu seçeneklerde. Yoksa yine normal gebeliklerdeki gibi yaşanan her şeyi yaşayabilirsiniz. Üstüne görme de dahil buna tabii. Yerleşme kanaması daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi adet kanamasından farklı bir kanamadır. Kadınlar aslında bunu kolaylıkla anlayabilirler. Adet kanamasından farklı olarak çok az miktarda açık renkli oluşan kanamalardır. Yerleşme kanaması neden oluşur diye soracak olanlara da döllenen yumurtanın yani embriyonun bölünmeden önceki aşaması olan zigotun rahme yerleşirken oluşan kanamadır. Bu kanama her anne adayında oluşmayabilir tabii. Üstüne görme kanaması adetiniz henüz görülmemişken oluşan bir kanamadır. Döllenmeden 10 gün sonra görülebilecek ama adetten önce görülebilen kanamadır. Aslında adet gününüze denk gelebilen bir yerleşme kanaması da olabilir. Onun için bu ayrıntıyı farkedemeyebilirsiniz. Özellikle adetinin ilk günlerinde leke şeklinde görenler bunu farkedemeyebilirler.

ustune gorme kanamasi ne zaman baslar.jpg


Üstüne görme kanaması ne zaman başlayacağı kesin bilinemez ama kanama ilk gün de sona erebilir bir kaç gün de sürebilir. Ama adet kanaması gibi yoğun ve uzun süreli olmamalıdır. Dediğimiz gibi her kanamada özellikle 24 saatten fazla süren kanamalarda doktora başvurmanızda fayda var. Bu bir yerleşme kanaması değil de düşük kanaması da olabilir farkedemediğiniz için daha sonrası için kötü sonuçlar doğurabilir. Her kanama bakınca anlaşılmaz bunun muayene tahlil gibi durumlarla incelenmesi gerekmektedir. Bunu da en iyi bir kadın doğum uzmanı bilebilir. Yerleşme kanaması oluştuğunda bu farkı anlamayanlar adet oldum diyerek sakıncalı durumlardan kaçınmalılar. Aslında adet diye sandığınız şey sizin minik bebeğinizin müjdecisi olabilir. Bunun için doktorunuza göründüğünüzde sizden mutlaka bir beta hcg testi isteyecektir. Beta hcg sonuç değerlendirme için bu yazımızı tıklayabilirsiniz.
 
Üst