Utangaçlığınızı Bazı Önerilerle Yenin...

Utangaçlığınızı Bazı Önerilerle Yenin...
Utangaçlığınızı Yenmek İçin
Utangaçlık Nasıl Yenilir
Utangaç mısınız? İşte utangaçlığınızı yenmeniz için bazı önerilerimiz var...Yeni biriyle tanıştığınızda konuşmaya çekiniyor musunuz? Telaş etmeyin! Utangaç olmak gayet normaldir ve üstesinden gelinebilir.Utangaçlığınız yüzünden bazı fırsatları kaçırdığınızı düşünüyorsanız, işte size davranışlarınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak birkaç öneri...

Utangaçlığı yenmek için...
Olumsuz düşünceleri silin


Biriyle tanıştığınız anda içinizi olumsuzluk kaplıyor, "Yanlış bir şey söylememeliyim, ya dalga geçerse?" gibi kafanızı kaplayan düşünceler, eleştirilme veya dalga geçilme korkusu sizi engelliyor.

Bütün bu düşünceleri iyice inceleyin ve objektif bir şekilde gözden geçirin. Gerçekten en ufak hatanızı beklediğine mi inanıyorsunuz? Gerçekçi olun, sizi sıkıcı bulsa sizle sohbet içersinde olmaz.

Sakin olun

Heyecanlandığınızda duygularınız sizi ele geçiriyor ve tüm kontrolünüzü kaybediyorsunuz. Buna bir son verin! Rahatlayın, sakince nefes alın ve üzerinizdeki baskıyı uzaklaştıracak bir şeyler düşünün.

Kendinizi sevmeyi öğrenin

Utangaçlık özgüven eksikliğinden kaynaklanır. Başkalarının önünde kendinizi ifade etmeye çekinmenizin nedeni kendinizi sıkıcı ya da benzer şekilde hissetmeniz olabilir. Yani, bu demek oluyor ki kendinizi yeterince sevmiyorsunuz. Kendinize olan bakış açınızı değiştirirseniz, kendinize güvenmeye de başlayabilirsiniz. Güçlü olduğunuz yönlerinizi sıralayın, ve aklınızdan hiç çıkarmayın.

Korkularınızın üzerine gidin


Unutmayın, deneye deneye üstesinden geleceksiniz. Küçük adımlarla ilerleyin. Mesela, tanımadığınız birinin yanından geçerken başınızı öne eğmek yerine gülümseyerek geçmekten başlayabilirsiniz

Gerekiyorsa yardım alın

Eğer bu basit tavsiyeler yeterli olmuyorsa bir uzmana başvurun. Size kişisel gelişim uzmanları kendinize güven kazanmanıza yardımcı olacaktır.
 
Üst