1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim utangaçlıktan kurtulmak için

  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda utangaçlıktan kurtulmanın yollarını sizlerle ve "kızım çok utangaç ne yapabilirim?" diyen misafirimiz ile paylaşıyor ve utangaçlıktan kurtulmak isteyen herkesi bu sayfamıza davet ediyoruz.

  < Konu Resmi..>  Utangaçlıktan nasıl kurtulunur ?

  Araştırmalara göre her geçen yıl özellikle kadınlarda daha çok utangaçlık problemi yaşanıyor.Sizde tanımadığınız ve yeni tanıştığınız insanlara karşı utangaçsanız paniğe gerek yok .Çünkü siz tamaman normal birisiniz.

  Eğer iş ortamınızda yeni gelen biriyle tanıştığınızda yada ayağa kalkıp kendinizi tanıtmanız gerektiğinde yüzünüz kızarıyor,sesiniz titriyorsa maalesef utangaçsınız.Ancak herkes konuşkan ve girişken olmak zorunda değil.

  Fakar utangaçlığınız yüzünden bazı olanakları kaçırdığınızı düşüyorsanız keninizi kontrol etmenizin zamanı gelmiş demektir.

  Amerika’da çoğu bayanın bu rahatsızlıktan kurtulması sevindirici haber.Öncelikle utangaçlığın temelini bulmak gerektiğini söyleyen doktorlar,bunu konuşarak başardıklarını söylüyorlar.

  Size de doktorların tavsiye ettiği bazı kurallara uyarak bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

  Utangaçlıkla iç içe yaşamk zor bir duygu.çevredeki insanların gözünde utanılacak duruma düşme,reddedilme korkusu,aptal durumuna düşme korkusu sizi yıldırmasın.Utangaç bir insan kötü düşüncelerle kendini daha zor durumda bırakır.Şimdi size bir kaç madde sıralayağız.Bunları hayatınızdan biran önce çıkarmaya bakın…

  Şu anda konuşursam mutlaka sesim tuhaf çıkacak.

  Kızaracağım,titreyeceğim…

  Eyvah,biraz daha konuşursam,kendimi aptal durumuna düşüreceğim.

  Çıldırabilirim.

  Herkes beni izliyor.

  Acaba çok mu tuhaf görünüyorum?

  Ya kendimi kontrol edemezde saçmalarsam.

  Şu ortamdan bir kaçabilsem.

  Kalbim fena halde çarpmaya başladı ya kalp krizi geçirirsem.

  Ne kadar sıkıcı olduğumu mu düşünüyorlar?

  Utangaçlıktan kurtulmanın ilk yolu utangaçlık hakkında bol bol konuşmanız gerektiği.Çevrenizdekilerle,utangaç olduğunuz konuyu bol bol konuşun.Ancak aklınızdan aslında bu konuların hiç de büyütülecek bir sorun olmadığını çıkarmayın.Mesela yeni bir ortamda bulunmak sizi utangaçlığa itiyorsa,korkmayın.Eşinizle veya sevdiğiniz kişilerle yeni ortamlara gitmeye gayter edin.Gerçekten isteyerek yaparsanız,utangaçlığıda yenmeye başlamış olursunuz.

  Eğer kendinizi birileriyle tanışamayacak kadar utangaç hissediyorsanız daha sosyal ve aktif bir arkadaşınızdan bu konuda yardım alabilirsiniz.Arkadaşınızın sizi yeni insanlarla tanıştırmasını sağlamalısınız.Ancak sizin için abartılı şeyler değil,tam tersine sizin ifade edemediğiniz bazı önemli ve güzel örneklerinizi söyleyerek işinizi biraz kolaylaştırmasını isteyebilirsiniz.Unutmayın ki o sizin dostunuz,bunu ondan rahatlıkla isteyeblirsiniz.

  Utangaç bir bayanın ilk etapta karşı tarafın ilgisini çekmesi için biraz farklı olması gerekiyor.Kalabalık içinde farkedilmenizi sağlayacak bir özelliğinizi ön plana çıkarın.Farklı olduğunu hissettirdiğinizde utangaçlığınızı bir gizem perdesinin arkasına saklamanız bile mümkün.Bu ilk bakışta biraz zor gözüksede siz artık utangaçlık probleminden kurtulmak isteyen birisiniz.Önünüze çıkan hiç bir olay sizi korkutmasın.

  Kendinizi biriyle sohbet etme ve utangaçlıkla arada sıkışmış bir durumda hissediyorsanız karşınızdakine hemen bir soru yöneltin.Ancak dikkat edin soru saçma olmasın.Hiç konuşmadan suratına bakmaktansa ona yönelttiğiniz soruyla sohbet kesilmemiş olacak.Onun cevap vermesinin ardından sizde aynı soruya cevap vererek konuşmayı bu şekilde uzatabilirsiniz.Bu çok da zor değil…


   
Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. utangaçlık nasıl yenilir

  utangaçlık nasıl yenilir

  utangaçlık nasıl yenilir selam arkadaşlar, kızım çok utangaç onun utangaçlığını yenmesini istiyorum bu konuda da sizden yardım bekliyorum utangaçlık nasıl yenilir
 2. Utangaçlık Nasıl Alt Edilir?

  Utangaçlık Nasıl Alt Edilir?

  Düşüncelerinin farkına var Eğer sosyal ortamlarda geri çekiliyorsan, bunun düşünsel bir alt yapısı olduğunu unutma. Zihninden geçen düşüncelerin farkına varmakla işe başla. Neden o yerde bulunmak istemiyorsun? Konuşmaktan çekinme Yeni bir ortama girmenin senin için ne kadar zor olduğunu sesli bir şekilde anlat, sen de olayın farkına iyice var. Yanındaki arkadaşın sosyal ve her ortama uyum...
 3. aknelerimden nasıl kurtulabilirim yardımmmm

  aknelerimden nasıl kurtulabilirim yardımmmm

  Yaşım 23 ve ben bu aknelerle yıllardır uğraşıyorum.Gittiğim doktor bir işe yaramadı.Artık pürüzsüz bir cilt istiyorum psikolojim bozuluyor yardım edin aknelerden nasıl kurtulurum?
 4. Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

  Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

  küf lekeleri küf lekesi nasıl çıkar duvardaki küf lekesi Sevgili melekler, özellikle nemin çok olduğu evlerde duvarlarda görülen küf lekeleri hem sağlıksız bir ortam oluşmasına hem de kötü bir görüntüye sebep olurlar. Oysa küflerden kurtulmak çok kolay! Tek ihtiyacınız olan gliserin! Toz bırakmayan bir beze bir miktar gliserin dökün ve küflü bölgeyi ovarak temizleyin. Lekelerin kolayca...
 5. Çocuklarda utangaçlık nasıl aşılır ?

  Çocuklarda utangaçlık nasıl aşılır ?

  Utangaçlık bir kişilik özelliğidir. Şimdiye kadar tanıdığım en güzel insanlardan bazıları utangaçtır.Utangaçlık, çocuklar arasında çok yaygındır ve olumsuz bir özellik olarak görülmemelidir. utangaçlık iç sorunlarının tezahürüdür . Utangaçlık, küçük çocuklar arasında gelişimsel açıdan normal ve ortak bir özelliktir. Bu korkunç ya da ezici bir duruma benzeyen şeylere karşı doğal bir yanıttır....

Sayfayı Paylaş