utaniyorum ama yardima ihtiyacim var :(

gül&naz

Yeni Üye
Üye
utaniyorum ama yardima ihtiyacim var :(
keğel
arkadaslar son 1 aydir benim büyük bi sorunum var bende cinsel sogukluk basladi nedenini bilmiyorum esimin birakin bana dokunamsini yaklasmasi bile beni sinir ediyor bana dokunmasin yaklasmasin istiyorum bunu onada anlatamiyorum ne yapcam bilmiyorum aramizda sogukluk girdi oda artik benden uzaklasmaya basladi gecen gece kavga bile ettik ona beni birak yeter diye bagirdim sasirdi ne yapiyorsun sen dedi derdin ne dedi onu seviyorum onunla ayni evde olmak hosuma gidiyor ama dedigim gibi son 1 aydir cinsel sogukluk basladi bende birbirimizden uzaklasmaya basladik lütfen yardim edin ne yapmaliyim :(

Canim ya cok üzüldüm allah sabir versin peki bu sorunu kocana anlattinmi ?
Veya bi psygolog dan yardim almayi denedinmi?

hayir cnm kocama anlatamam bunu zaten anlatsamda anlamaz onu az cok sende taniyorsun pisikolagada gitmek istemiyorum bunu kendim nasil cözerim bilmiyorum ama kendim cözmek istiyorum tabi sizin yardiminizla

Baska bir sorununda bu sekilde ortaya cikmis olabilir,aslinda psikolojik olarak etkilendigin bir olay varsa onu boyle ifade ediyor olabilirsin.Kendini iyice dinle,ne istiyorsun,neden boyle oluyor,hayattan mi sogudun yoksa.Bazen yasamak bile agir gelebiliyor,nedensizlesebiliyor hayat.Kafanda guzelce bir olcum yap bakalim sonuc ne olacak.

CİNSELLİK MEKANI , sitemizde özgün yorumlarla konu açmak için, konular hakkında ki araştırmalarım sonucu öğrendiğim bilgiler doğrultusunda sana önerilerde bulunuyorum. :)

Canım, öncelikle seni bu hale getiren sebebi bulmalısın, yani içinde ki soruya cevap olacak şeyi...

Cinsel isteksizliğin ve yada cinsel tiksintinin genel olarak iki nedeni vardır. Biri; fiziksel sebeplerdir, ikincisi ise psikolojik sebeplerdir. (İçinde aradığın sorunun cevabını bu yönde aramanı öneriyorum)
Eğer ki psikolojik sebeplerden ötürü bu cinsel sorunu yaşıyorsan, psikoterapi tedavisi görmen gerekir.

Eğer ki kendi kendine verdiğin cevap, fiziksel ise şayet; bunun nedenleri bir takım ilaçların yan etkileri olabilir, yaş sorunu olabilir, menopoz olabilir, rahim enfeksiyonları olabilir, vajinal mantar olabilir ha birde tiroid hastalığıda olabilir.

Sende ki bu sorunun çözüm bulması için, tedavisi için kesinlikle eşinle konuşmalısın. Onun bu durumu bilmesi, hem senin ondan neden uzaklaştığına cevap bularak rahatlamasına neden olacak, hemde onun bilmesini bilerek seni rahatlatacak. Kesinlikle eşinle birlikte cinsel terapi görmelisin.

CİNSELLİK MEKANI sitemizden de bu konu ile ilgili çözümlere bakmanı ve keğel egzersizler denemeni, afrodizyak besinler ve cinsel istek için etkili olan bitkisel tedavileri de öneririm.

Ama dediğim gibi, ben sadece bu konuda editör kimliğine layık olmaya çalışan bir araştırmacıyım :) En iyisi senin eşine durumu anlatman ve terapi görmen olacaktır :)

Bu durumu eşinden saklarsan şayet, bu sana daha çok sıkıntı verir ve unutma ki sıkıntılar cinsel yaşamı alt üst etmeye de yetebilir. Bunda çekinecek hiç birşey yok, konuş ki hem eşine, hemde kendine rahatlık sağla...

Dip not: Bu durumu asla içinde büyütme, cinsellik yaşayan her kadın ve erkeğin hayatında bir defa bile olsa başına gelmiş ve yada gelecek bir durumdur. Vede geçecek bir durumdur:)

Sağlık ve sevgi ile kal...

RüYaM

aslinda ben sanki neden bula geldigimi biliyorum ama emin degilim esim bebek istiyor ama ben kesinlikle istemiyorum aramizda bunun icin anlasmazlik cikti simdi bu konu tam olarak kapanmasada ama hala arada duyuruyor benim istememe sebebim 2tane cocugum var ve yaslari kücük 3.cüyü istemiyorum yani hazir degilim ama bunu esime anlatamiyorum defelarca konusmama rahgen anlamak istemiyor beni cocuk konusunda neden bu kadar isarar ediyor anlamis degilim bu bebek konusu ciktigindan beri mi yoksa daha öncemi bisey vardi bilmiyorum 1aydir böyleyim ama bu bebek konusu4 ay felan oldu gündeme geleli bilmiyorum arkadaslar gercekten bana neler oluyor bilmiyorum :(((((((

Canım içinde bulunduğun durumdan utanmanı gerektirecek bir durum yok.Ben tv de izlemiştim böyle durumda olan bir çok kadın hatta erkek bile var.Doktorun izleyicilere dediğine göre cinsel soğukluk kişinin ruh halinin bir parçası.Yani tamamen psikolojik.O kişiyi seviyorsun onsuz bir dk bile duramıyorsun ama cinsel konuya gelince geri duruyorsun.
Yani senin içinde bulundğun durum psikolojik.Bence bir psikiyatırla görüş.Çünkü önceden olan bir durum değil son 1 aydır var diyorsun.Stresten yada sıkıntıdan olabilir.Yada kafana taktığın bir durumdan veya eşinin bir hareketinden yani akla gelebilecek bir çok şey var.Bu yüzden psikyatırla görüş sen..İnşallah herşey yoluna girer..

canım oncelıkle utanmanı gerektırıcek bısey yok kı
esının ucuncu cocuk ıstemesı senı demekkı ondan bu derece uzaklastırdı hamıle kalırsam dıyemı endıse edıyorsun
ama esınle oncelıkle ortak bır karara varmalısınız ve bunu yalnızca konusarak cozebılırsınız.
ondan kacma ve otururp konus bı sekılde
allah yardımcın olsunn

Geri