1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  uykusuzluk için şifalı bitkiler uykusuzluk için bitkisel çaylar
  uykusuzluk için ne yapılmalı


  Zaman zaman geceleri uyku problemi yaşarız melekler. Hele de kafamızı bir şeye taktıysak, dön sağa dön sola, bir türlü uykuya dalamayız. Bunun için yatmadan önce yapacağımız ılık bir banyo, içeceğimiz 1 bardak süt uykumuzu getirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca uyumadan önce birkaç sayfa kitap okumak ta işe yarar. Bunun dışında hala uyuyamıyorum diyorsanız işte size tavsiye edebileceğimiz bitkisel çözümler..


  [​IMG]


  Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız ya da aşırı stresli bir hayatınız varsa sakinleştirici ve uyku ilacı kullanmak zorunda değilsiniz. Akşamları içeceğiniz bir fincan sıcak çayla rahat bir uykuya dalabilmek ve sabah dinlenmiş olarak uyanabilmek mümkün.

  Yatıştırıcı Çay:
  1 tatlı kaşığı melisa, 1 tatlı kaşığı kuru papatya çiçeği, Yarım tatlı kaşığı sarı kantaronu karıştırarak 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika bekledikten sonra süzün.

  Yatıştırıcı Çay 2:
  1 tatlı kaşığı adaçayı, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlıkaşığı mercanköşk, 1 tatlı kaşığı papatya karıştırılarak bir bardak sıcak suda bekletildikten sonra süzülerek içilir.

  Rahat Uyku Çayı: 2 tatlı kaşığı gül yaprağı, 1 tatlı kaşığı nane, 1 tatlı kaşığı yasemin, yarım tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı pelin karıştırılarak bir süzgeçle bardağın üzerine koyulur. Üzerinden 1 bardak kaynamış su dökülerek içilir.

  Akşam Çayı: Sakin bir akşam geçirmek ve kolaylıkla uyuyabilmek için 1 tatlı kaşığı gül yaprağı, 1 tatlı kaşığı lavanta, 1 tatlı kaşığı limon otu, 1 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı ebegümeci çiçeği, 1 tatlı kaşığı nane, bir çay topu ya da demliğe koyularak üzerine kaynar su dökülür ve 10 dakika bekletildikten sonra içilir.

  Uykusuzluk Çayı: 1 tatlı kaşığı mine çiçeği yaprağı, 1 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı kuru nane karıştırılarak kaynar su eklenir. 8 dakika bekletildikten sonra süzülerek içilir.

  Stres Azaltıcı Çay: Stresi azaltır, bel ve boyun bölgelerini gevşeterek uyku getirir. 1 tatlı kaşığı taze nane, 1 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı aynisefa çiçeği karıştırılarak kaynar suda 10 dakika bekletilir. Bal, şeker, krema gibi şeylerle tatlandırılarak içilir.

  Rahatlatıcı Çay: Yatıştırıcı, huzursuzluğu gideren ve aynı zamanda uyku veren bir çaydır. 1 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı lavanta, 1 tatlı kaşığı melisa, 1 tatlı kaşığı mercanköşk, 1 tatlı kaşığı mine çiçeği, 2 bardak su bir tencerede kaynama noktasına kadar bekletilir. Ateşten alınıp soğumaya bırakılır. Ilık ya da soğuk olarak gün içinde tüketilir. Buzdolabında saklanabilir.

  Panik Atak Çayı: Stres ve uykusuzluk için de kullanılabilir. 1 kaşık papatya, 1 kaşık yasemin, 1 kaşık lavanta, 1 kaşık sarı kantaron, 1 kaşık şerbetçiotu, 1 meksika biberi kaynar suda 10 dakika bekletildikten sonra tatlandırılarak içilir.

  Tatlı Rüyalar Çayı: Yarım fincan gül taç yaprağı, yarım fincan papatya, yarım fincan lavanta, 2 tatlı kaşığı kuru nane, 1 fincan pelin otu, 1 tutam kedinanesi 1 litre kaynar suda 15 dakika bekletildikten sonra süzülerek birer fincan içilir.

  Gevşeme Çayı: 2 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı melisa, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş limon kabuğu karıştırılarak fincana koyulur. Üzerine bir bardak kaynamış su dökülerek 10 dakika bekletildikten sonra tatlandırılarak içilir.

  Uyku Çayı: 2 tatlı kaşığı şerbetçiotu, 1 tatlı kaşığı lavanta, 1 tatlı kaşığı biberiye,1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı pelin otu, 1 tatlı kaşığı adaçayı karıştırılarak bir demliğe koyulur ve bir bardak soğuk su eklenir. 3 dakika kaynatıldıktan sonra süzülerek içilir. Çok miktarda hazırlanarak saklanabilmektedir.
   
Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deri lekelerine bitkisel çözümler

  Deri lekelerine bitkisel çözümler

  diş lekelerine çözüm vücut lekelerine çözüm vücuttaki lekelere bitkisel diş bitkisel eldeki lekelere Deri lekelerinin nedenleri bitkisel tedavi yollarıyla ilgili bilmek istediğiniz bilgileri sizler için paylaşıyorum Tanımı : (Vitiligo Hastalığı ) Bir cilt hastalığı olup, vücudun çeşitli bölgelerinde, yer yer renk (pigment) kaybı ile karakterize, normal bölgelerden keskin sınırlarla ayrılan...
 2. Uykusuzluk Çekenler Doğal Çözümler

  Uykusuzluk Çekenler Doğal Çözümler

  Benim şimdiye kadar hiç uyku problemim olmadı ama arkadaşlarımdan bilirim uykusuzluk çok büyük sorun...Uykusuzluk problemi olanlar hiç ilaçlarla uğraşmadan doğal yollarla uykusuzluk problemlerine çözüm bulabilirler... Bal: Soğuk algınlıklarında da, ıhlamurun içine karıştırarak içtiğimiz balın sebebi, vücudumuza getirdiği rehavetin uykuya dalmamıza yardımcı olmasıdır. Özellikle gripal...
 3. Hastalıklara bitkisel çözümler

  Hastalıklara bitkisel çözümler

  solunum yetmezliği bitkisel çözüm ALZHEİMER Araştırmacılar yaptıkları çalışmalar sonucunda höperzinin, beynin idrak ve muhakeme yeteneği üzerinde anahtar rol oynayan bir beyin kimyasalı (nöro iletici) olan asetilkolinin bozulmasını engellediğini ortaya çıkardılar.Alzheimer hastaları arasında asetilkolin eksikliği sık rastlanan bir durum olmakla birlikte, bu eksikliğin nedeni mi sonucu mu...
 4. Uykusuzluğa Karşı Bitkisel Çözümler

  Uykusuzluğa Karşı Bitkisel Çözümler

  Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler uyklusuzluğa karşı bitkisel çözümler Uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız hemen ilaçlara sarılmayın melekler :) Bu makalemizde uykusuzlşuk sorununa karşı kullanılan ve önerilen bitkisel çözümlerle ilgili bilgileri bulabilirsiniz :) Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler değince akla kekik gelir nedeni uzun yıllardır halk arasında bu sorun için kullanılan ve son...
 5. Uykusuzluğa Çare Bitkisel Reçeteler

  Uykusuzluğa Çare Bitkisel Reçeteler

  Uykusuzluk için şifalı bitkiler Uykusuzluk için bitkisel çözüm Uykusuzluk için çay Uykuya dalmakta zorluk mu çekiyorsunuz melekler ? O halde uzmanların önerilerinden yola çıkılarak hazırlanmış bitkisel reçetelerin anlatıldığı makalemizi okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ederiz :tik: Yüzyıllardır kullanılan bazı bitkiler uykusuzluk problemini büyük ölçüde ortadan kaldırmaya yardımcı...

Sayfayı Paylaş