uyurken seyrettim

M

Misafir

Forum Okuru
uyurken seyrettim
Seni uyurken seyretmek, nefes alışını duymak için sessizce odana girdim. Gözlerin kapalı, huzur içindesin. Saçının bukleleri melek yüzünü çevreliyor. Birkaç dakika önce içimin sıkıldığını fark ettim. Dikkatimi işime veremedim ve bu yüzden sessizce seninle konuşmak üzere odana geldim. Bu sabah yavaş giyindiğin için sabırsızlanıp, sana söylendim. Saçını tararken “acıyor” dediğinde sana kızgın kızgın baktım. Sense daha sonra bana bakıp, tatlı tatlı gülümsedin ve “Hoşçakal anneciğim!.. iyi günler” dedin. Akşam sen odanda oynayıp, bağıra bağıra şarkı söylerken, ben telefon konuşmalarımı yapıyordum. Sana sessiz olmanı işaret ettim. Bana “peki anneciğim” dedin ve odandan hiçbir ses gelmedi. Daha sonra yemek saati bir asker gibi sana emir verdim. “Oyalanıp durma, ellerini yıka ve yemeğe gel!”..Sen hemen yaptın. Akşam ben masamda çalışırken korkarak yanıma geldin ve bana umutla “Bu gece seninle yatabilir miyiz?” diye sordun. Sana kesin bir dille “Bu gece olmaz!” dedim. Başın önünde odana gittin. Çok geçmeden geri geldin ve kapının yanından bana bakınca “Şimdi ne istiyorsun?”diye sordum aksi bir ses tonuyla. Hiçbir şey söylemedin. Yanıma geldin, boynuma sarıldın ve beni öpüp, “iyi geceler, anneciğim. Seni seviyorum!” dedin. Sonra aceleyle odana gittin. Daha sonra duyduğum vicdan azabı nedeniyle, boş boş masama bakarak uzun bir süre oturdum. “Acaba neden böyle davrandım?” diye düşündüm. Beni kızdıracak hiçbir şey yapmamıştın. Sadece büyümeye ve öğrenmeye çalışan bir çocuk gibi davranmıştın. Bugün yetişkinlerin sorumluluklarla dolu dünyasında kendimi kaybettim ve sana harcayacak enerjim kalmadı. Bu gün sen benim öğretmenim oldun, beni öpmeyi, bana iyi geceler dilemeyi unutmadın ve üstelik ruh halimin iyi olmadığını fark edip, parmaklarının ucunda gezindin. Şimdi seni uyurken seyrediyorum ve bu günü yeni baştan yaşamak istiyorum. Yarın bende sana, bugün senin bana gösterdiğin anlayışı göstereceğim. Uyandığında sana sıcacık gülümseyip, sana gününü güzel geçirmen için moral vereceğim ve akşam sana kitap okuyup, uyuyuncaya kadar seninle yatacağım. Sen gülünce gülüp, sen ağlayınca ağlayacağım. Kendime, daha büyümediğini, bir çocuk olduğunu ve senin annen olmaktan mutluluk duyduğumu anımsatacağım. Bu gün senin anlayışlı davranışın bana çok dokundu ve bu yüzden gecenin bu saatinde sana teşekkür etmeye geldim. Çocuğum, öğretmenim ve arkadaşım olduğun ve bana gösterdiğin sevgi için.......

Geri