1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Uzaylılar Hakkında

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  diğer gezegenlerde yaşam, farklı gezegenler, uzaylılar, uzaylıların özellikleri

  [​IMG]


  1. Washington’daki Carnegie Enstitüsü astronomları Margaret Turnball ve Jill Tarter, üzerinde karmaşık yaşamın olabileceği 17,129 yıldızın bir listesini çıkardı.
  2. Turnball’a göre yıldızlar, üzerinde yaşamın oluşabilmesi için en az 3 milyar yaşında olmalı, hacmi az olmalı ve demir oranı yüksek olmalı (yeryüzügibi pürüzlü gezegenlerin oluşabilmesi için metale ihtiyaç vardır).
  3. Bu listenin başında yalnızca 11.8 ışık yılı uzaklıktaki turuncu bir yıldız olan Epsilon Indi A bulunuyor.
  4. Astronom Frank Drake, 1960 senesinde ilk defa uzaylılarla iletişime geçmek için bilimsel bir yöntem denedi. Bunu Batı Virginia’daki Ulusal Redyo Astronomi Gözlemleri’nde bulunan 25 metrelik radyosunu kullanarak yapmaya çalıştı.
  5. Böyle bir teşebbüsten kimsenin haberi yok çünkü çalışması hiçbir sonuç vermedi.
  6. Mountain View, California’daki daha karmaşık çabaların sonuçları da bundan çok farklı olmadı. 1995’ten beri özel olarak finanse edilen bu proje, yılda 5 milyon dolar gibi bir miktar gözden çıkartılarak 1000’den fazla yıldızın incelenmesini sağladı.
  7. Dünya Dışı Zeka Araştırması (SETI) kıdemli astronomlarından Seth Shostak, şu an inşa edilen 350 antenin 2025 senesine kadar bir sinyal yakalayacağını düşünüyor.
  8. SET@homeproject’ten software programını indirirseniz siz de kendi evinizde uzaylı sinyallerini araştırabilirsiniz. 187.000 kişi bu uygulamayı kullanıyor.
  9. Güneş sistemimizde uzaylı yaşantısının olabileceği yerler Mars’taki yeraltı noktaları, Satürn’ün ayı olan Enceladus’taki sıcak noktalar (buranın güney kutbu gayzerlerle dolu) ve Jüpiter’in ayı olan Europa ve Callisto (buzlu kabuğu geniş okyanusları saklıyor olabilir).
  10. Belki de dünyadaki ilk UFO görünmesi M.Ö. 1450’de gerçekleşti. Mısırlılar bu dönemde gökyüzünde parlak ışık halkaları gördüler. Bazı UFO takıntılılar İncil’deki Ezekiel:1’i UFO belirtisi olarak görüyor.

  11. 1957’de Antonio Villas Boas, Brezilyalı bir çiftçi, havlayan uzaylılar tarafından kaçırıldığını rapor etti. Bu uzaylıların onu jelle kaplayıp ilişkiye girdiklerini de iddia etti.
  12. 2003 Harvard çalışmalarından birinde kaçırıldığını iddia eden 10 kişiden 7’si kendilerinin üreme ya da cinsel deneyler için kullanıldığını söyledi. İddialara göre tüm bunlar hipnoz altındayken oldu.
  13. Ontario’daki Waterloo Üniversitesi’nde görev alan psikolog Allan Cheyne, uzaylılar tarafından kaçırıldığına inananların çoğunlukla uyku felcine eğilimli olduğunu söylüyor.
  14. Newfoundland’da uyku felcine acuze deniliyor çünkü durum, uyuyan kişinin göğsüne uzanan yaşlı bir kadın görüntüsüyle bağlantılandırılıyor. Batı Hint Adaları’nda bu fenomen, hayalet bir bebeğin uyuyan kişinin göğsünde zıplamasıyla bağlantılandırılıyor.
  15. Uzayda kimse hapşırdığını duyamaz. Burnu ve boğazı hastalıklı hâle getiren bir bakteri olan streptococcus mitis, kasıtsız olarak Surveyor 3 insansız roketiyle aya gönderdi. Apollo 12 astronotları roketteki kamerayı iki buçuk sene sonra buldu.
  16. Bilim adamları insanları uzaylılara ilk olarak 1972’de tanıtmaya çalıştı. Bu dönemde Carl Sagan ve Frank Drake, Pioneer 10 uzay mekiği için çıplak bir adam ve kadın resmi hazırlamıştı. Kim bilir, belki de uzaylılar insanlardan korktu.
  17. 1977’de fırlatılan iki Voyager insansız roketinde 30 santimlik altın kaplama bir plak vardı ve bu plakta balina sesleri, 55 insan dilinde selamlaşma biçimi ve Bulgarca bir halk şarkısı bulunuyordu.
  18. Her ihtimale karşı NASA bu plak yanında pikap iğnesi ve çalma malumatlarını da yolladı.
  19. 30 Eylül 2006’da Fransız Ulusal Uzay Çalışmaları Merkezi, dünya dışı varlıkları anlatan bir televizyon programı olan Cosmic Connxion’ı güneşe benzer bir yıldız olan Errai 45’e gönderdi.
  20. Bu videonun 45 ışık yılı uzaklıktaki yıldıza 2051’de ulaşması bekleniyor.
   
 2. best_dream

  best_dream Hamiş Melek

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  510
  Beğenilen Mesajlar:
  512
  Ödül Puanları:
  0
  Aman aman bizden uzak olsunlar.Ben tırsıyom bunlardan
   
Uzaylılar Hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kıraç uzaylılara taş attı

  Kıraç uzaylılara taş attı

  ünlü beste yazarı ve popüler sanatçılardan Kıraç'tan uzaylılar ile ilgili ilginç bi açıklama..... UZAYLILAR SAPIK MI? KIRAÇ, İZLEYENLERİ ÇOK GÜLDÜREN BİR AÇIKLAMA YAPTI.... Zaman zaman gündeme gelen UFO'lar, uzaylılar konusu konuşulurken, bu konunun çok abartıldığını söyleyen Kıraç, 'Gerçeklerin önündeki en önemli engel, genelde bazı şeyler çok suistimal ediliyor. Sadece reel gerçeğin...
 2. Uzaylılar Tarafından Kaçırılma Olayları

  Uzaylılar Tarafından Kaçırılma Olayları

  uzaylı olayları rüyada uzaylılar tarafından kaçırılmak rüyada kaçırılmak ufo kaçırılma olayları uzaylılarla ilgili olaylar Uzaylılara inanıyormusunuz? İnanıp inanmadığınızı bilmem ama şu ucu bucağı olmayn kainat öyle sırlarla kaplıki..İnsanoğlunun hala cevabını bulamadığı ve üstesinden gelemediği konular var ..Şimdi uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını öne süren kişilerin verdiği bilgileri...
 3. uzaylı olsaydım:D

  uzaylı olsaydım:D

  :ang: bir uzaylı olsaydım keşke ya kafaya hiç bişi takmazdım selam dünyalı ben dostum der gezerdim ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhh yan gel yat lülülülüllülülü :dil::dil::dil::dil::dil::dil::dil:
 4. uzaylılar ve ufolar hakkında bazi bilgiler..

  uzaylılar ve ufolar hakkında bazi bilgiler..

  uzaylılar ufolar hakkında bilgi uzaylılarla ilgili bilgiler uzaylılar hakkında ilginç bilgiler bilgi bende uzaylıların olduğuna inananlardanım...kaçık diyebilirsiniz..ama ne yapayım inanıyorum..hatta arasitiriyorum ve bazı ülkeler bu gercegi saklamaya calısıyor..:11: Uzaylılar var mı? İnsanların yüzde 20'si, uzaylıların mevcudiyetine inanıyor SİNGAPUR- Çeşitli ülkelerde yapılan bir...
 5. uzaylı varmı

  uzaylı varmı

  uzaylı varmı

Sayfayı Paylaş