Üzerim de Cevşen Taşırsam Cinlerden Korunurmuyum?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Üzerim de Cevşen Taşırsam Cinlerden Korunurmuyum?
Üç harfliler de denilen cinlerden korunmak için birçok kişi üzerin de cevşen kebir duasını taşıyor. Bize gelen sorulardan biri de"üzerim de cevşen taşırsam üç harflilerden korunabilirmiyim" doğrultusunda olmaktadır.
Sizler için bu çok merak edilen sorunun cevabı bile birlikte cinlerden korunmak için okunması gereken dua bilgilerini bu konumuz da paylaşıyoruz.
cevsen-duasi.jpg


Üç harflilerden yani cinlerden korunmak için üzerinizde Cevşen Kebir duasını, Ayetel Kürsiyi taşımanız faydalıdır. Ancak bunlardan daha da önemlisi imanınızı güçlendirmenizdir.

Üç harflilerin yani cinlerin varlığı İslam dini tarafından da kabul edilmektedir. Hatta cinler ile ilgili Kuran’da cin suresi bulunmaktadır. Cinlerden korunmak ve güvende olmak için en önemli şey insanın kendini manevi açıdan geliştirmesidir. Yani imanınızı güçlendirirseniz cinler ve şeytanlar sizi rahatsız edemez. Güçlü bir imana sahip bir kimseye cinlerin zarar vermesi söz konusu olamaz. Bunun için ise ilk önce namaz kılmıyor iseniz namaza başlamalısınız ve namaz kılıyorsanız da namazınızı hiçbir şekilde aksatmayınız. Diğer bir önerimiz ise Kuran’ı Kerim okumanızdır. Arapça biliyorsanız arapçasını okuyun bilmiyorsanız ise Türkçe mealini okuyun. Ve Kuran ayetleri üzerinde düşünün. Böylece zamanla güçlü bir imana sahip olursunuz ve üç harfliler sizi rahatsız edemez.

Cin ve Şeytânlardan Güvende Olmak İçin Dua
Tıbb’ul-Eimme kitabında Hz. Ali’den (a.s) nakledilen bir hadise göre aşağıdaki ayetlerin okunması veya yazılıp beraberinde taşınması insanı şeytan ve cinlerin şerrinden korur.

Bismillahirrahmanirrahim

“İnne rabbekumullâhullezî halaga’s-semâvâti ve’l-arzi fî sitteti eyyâmin summestevâ ale’l-arşi yuğşilleyle ven- nehâre yudlibuhü hasisen ve’ş-şemse ve’l-gamera ven- nucûme musahherâtin bi-emrih. Elâ lehu’l-halgu ve’l-emru tebârekellâhu rabbul âlemîn. Ud’û rabbekum tezarruan ve hufyeten innehu lâ yuhibbu’l-mu’tedîn. Velâ tufsidû fi’l-arzi be’de islahiha ved’û havfen ve tamâen inne rahmetallâhi garîbun mine’l-muhsinîn.” (Araf Suresi 54-56)

Anlamı: Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan sonra arşa istiva eden Allah’tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmakta, emir de yalnızca onundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin. Şüphesiz o haddi aşanları sevmez. İslahından sonra yeryüzünde fesat çıkarmayın. Ona korkarak ve umut taşıyarak dua edin. Doğrusu Allah’ın rahmeti iyilik yapanlara pek yakındır.Üç ha
 
Üst