Üzerlik otunun mucizevi faydaları

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
üzerlik otu nasıl kullanılır üzerlik otu faydaları otunun faydaları
Üzerlik otunu görmüştüm.Ama bu kadar çok faydası olduğunu bilmiyordum.Meğersem hemen hemen her derde devaymış.Rabbim bir çok bitki vermiş ama faydasınıda vermiş.Her bitkinin bir faydası vardır.Hiç biri boşa değil şu dünyada...

uzerlik-otu-4243.jpg

Kalp çarpıntısı ve nefes darlığına iyi gelir. Cinsel gücü artırır .Kadınların hamileliği kolaylaştırır.Halk arasında nazar otu olarak da bilinen üzerlik otunun, kök ve tohumlarından faydalanılıyor. Harmalin, harmin, harbamol ve peganin içeriyor. Bağırsak parazitlerini düşürücü, terletici ve adet söktürücü etkisi bulunuyor. Sinir sistemini rahatlatıcı olarak da kullanılabiliyor. Bu ottan elde edilen öz, ateş düşürücü özellik taşıyor. Bel ve baş ağrılarını dindiriyor, gözleri kuvvetlendiriyor, kalp çarpıntısını önlüyor, sinirleri teskin ederek, histeriye iyi geliyor. Nefes yolları hastalıklarına karşı da etkili olan üzerlik otu çayı, kan pıhtılaşması, damar tıkanması durumlarda da etkili oluyor. Ayrıca bayılma, sersemleme, yorgunluk ve halsizlik ile adale zafiyetine iyi geliyor.

uzerlik-otu1-7969.jpg

FAYDALARI :
* Sinir sistemini uyarır.
* Balgam söktürür.
* Mide ve kulunç ağrılarında faydalıdır.
* Sulu egzamada şikayetleri giderir.
* Ruhsal sıkıntıları;
* Histeriyi giderir. Karın ağrısını geçirir.
* İdrar söktürür, böbrek ye mesane ağrısını hafifletir.
* Cinsel gücü artırır .Kadınların hamileliği kolaylaştırır.
* Regl (Adet) söktürür,
* Hemoroide etkilidir,
* Kalp çarpıntısı ve nefes darlığına iyi gelir.

üzerlik otunun nazarada iyi geldiğini duydum hatta yakıyorsunuz ve evde dolaştırıp üzerklik otunun dumanın eve yayılmasını sağlıyorsunuz kötü nefse nazara falan iyi geliyormuş

Geri