Üzülme!...La Tahzen...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Üzülme!...La Tahzen...
üzülmek sözleri üzülme la tahzen la tahzen mevlana üzülme mesajları sözleri
Mevlana'nın çok sevdiğim ve bir o kadar anlamlı bir mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum.Ne olursa olsun şükür etmemiz gerektiğini bu mesajla bir kez daha anlıyor insan ve kendi adıma Rabbimin verdiği nimetlere binlerce şükürler olsun diyorum.
Çok şükür...

mevlana_filmi-3284.jpg

Uzulme!.. Dert etme can!.. Gorebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yuruyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları soyleme bana... Elinde olanlardan bahset can! Uzulme!.. Geceler hep kimsesiz mi gececek?.. Gidenler donmeyecek mi?.. Yitirdigin her ne ise; bir bakarsın yagmurlu bir gecede.. Veya bir bahar sabahında karsina cikmis... Bil ki! Guzellikler de var bu hayatta... Gel Gitlerin olmadıgı bir hayat dusunebilir misin?.. Huzun olgunlastirir

...Kaybetmek sabri ogretir...

(Hz. Mevlana)

Mevlana'nın bütün sözleri gibi bu sözüde çok anlamlı...

MEvlana'nın en sevdiğim sözlerinden biride budur...

"Üzülme der Mevlana ve devam eder; Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun..., Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz....... Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..!"

Evet pasim Mevlana'nın en sevdiğim sözlerinden biri de senin yazdığın sözler bizlerle paylaştığın için teşekkürler canım:)

her söznde bir inceilk olan bir alim ve bilgin...
keşke onun incelklerni bizde haytmzda uyglayablsek brazda olsa onun gbi düşüneblsek...

Geri