1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Uzun saçlar için bakım önerileri

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  uzun saçlar için bakım, maskeleri, önerileri, kürler, karışımlar, doğal yöntemler burada arkadaşlar.
  < Konu Resmi..>  Uzun saçalr elbette ki çok hoş olur. Zira her güzelliğin, kötü bir yanı vardır. Uzun saçlarda da kötü olan bakımıdır. Oldukça zor olan uzun saç bakımı hakkında sizlere öneriler sunuyoruz Melek'ler.

  Uzun saçların bakımı normal uzunlukta saç bakımından daha zordur. Sadece yıkayıp kurulamak bile uzun saçlar için oldukça zor bir işlem. Aşağıda uzun saçlarınızın bakımı için bir kaç öneri var.  Sıkıca örülmüş ya da atkuyruğu yapılmış saçlarla uyumamaya özen gösterin. Saçlarda oluşan gerilim nedeniyle saçlar kırılabilir ve saç kaybına neden olabilir. Saçlarınız örülü olsa bile çok sıkı olmamasına özen gösterin.

  Saçınız örgülü ise ya da atkuyruğunuz varsa, lastik toka ya da bir kaliteli bir bant kullanın. Bu saçlarınızın kırılmasını engelleyecektir. Tel toka ve klips toka kullanımını mümkün olduğunca azaltın.  Saçlarınızı daha fazla uzatmayı planlıyor olsanız da 3 ayda bir saçlarınızın kırıklarını aldırın, eğer saçlarınzın kırıklarınızı aldırmazsanız, saçlarınız çatallaşmaya başlayacak ve güzel görünümünü kaybedecektir. Saçlarınızı mevcut uzunluğunda tutmayı düşünüyorsanız 1,5-2 ayda bir saçlarınızı uçlarından kestirmeniz iyi olacaktır.

  Saçlarınızı şekillendirmek için fırça kullanmayın, saçlarınızı fırçalamak onları gererek kırılmasına neden olabilir. Bunun yerine parmaklarınızı kullanın ya da geniş dişli bir tarak deneyin.

  Saçlarınızı ayırırken saçlarınızın ucundan başlayın ve saç köklerinize doğru ilerleyin. Saçlarınızı tararken hepsini birden şekillendirmeye çalışmayın. Saçlarınızın doğal yönlerine göre kafanızı bölgelere ayırın ve bu bölümleri ayrı ayrı şekillendirin.

  Saçlarınızı ayırırken ve şekillendirirken nazik olun. Saçlarınıza çok fazla yüklenmeniz kırılmalarına neden olacaktır. Unutmayın bir saç telin ayda 1-1,5 cm arası uzamaktadır. Kırılan bir saç telinin eski uzunluğuna gelmesi uzun sürecektir.

  Saçlarınızı yıkamadan önce ayırmanız, kurulamanızı ve şekil vermenizi kolaylaştıracaktır.

  Saçlarınızı havluyla sertçe kurulamayın. Bunun yerine havluyla bastırarak saçınızdaki suyu alın ve ılık havayla kurutun. Saçlarınızı havluyla kurutmanız saçlarınızın karışmasına da neden olacaktır.

  Pamuk yastık kılıflarında, özellikle uyurken fazla dönüyorsanız dönerken saçlarınızın bir bölümü strese maruz kalacak, bir bölümü yastık kılıfına takılacak ve dönerken kırılacaktır. Saten ya da ipekten yapılmış bir yastık kılıfı kullanmanız bu kırılmaları minimuma indirecek ve takılmaları önlecektir.


   
Uzun saçlar için bakım önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saçlarınız İçin Bitkisel Bakım Önerileri

  Saçlarınız İçin Bitkisel Bakım Önerileri

  Kızlar saçlarınız cansız ve donuk mu görünüyor? Saç telleriniz zayıf ve güçsüz mü? Saçlarınız dökülüyor mu?Eğer bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız mutlaka bu önerileri okuyunuz derim. Her saç tipine özel bitkisel bakım önerileriyle sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.Artık saçlarınızla bir sorununuz olmayacak:ehi: Saçlarınız İçin Bitkisel Bakım Önerileri Kuru Saçlar Saçlarınızı...
 2. Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

  Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

  Biz kadınlar kendimizide değişiklik yapmayı severiz...Bunun içinde hemen hemen hepimiz sık sık saçlarımızı boyatırız... Kızlar saçlarınız boyalıyken gerekli özeni gösteriyormusunuz, boyalı saçlara nasıl bakım yapmanız gerektiğini biliyormuzunuz? Boyalı saçlara normal saçlardan fazla bakım yapmak gerekir. Saçın rengini, sağlığını, dolgun görünümünü, parlaklığını korumak için doğru şampuanı...
 3. Kepekli saçlar için bakım önerileri

  Kepekli saçlar için bakım önerileri

  saç kepeği tedavisi kepekli saç bakımı bir çok kadın ve erkeğin saç sorunlarının başında gelir kepek sorunu. Biz de bu yazımızda yaygın olan bu saç sorununu konu alıyor ve kepekli saçalr için bakım önerileri sunuyoruz Melek'ler. SAÇ TONİĞİ 1 tutam meşe kökü, 1 tutam lavanta, 1 tutam papatya, 1 tutam biberiye, 500 gram kaynar suda çay gibi demleyip saç dibine sürünüz....
 4. Sağlıklı uzun saçlar için öneriler

  Sağlıklı uzun saçlar için öneriler

  Sağlıklı uzun saçlar için öneriler Selam kızlar sizin sitenizde ki güzellik önerilerinin bir çoğunu denedim ve gerçekten de memnun kaldım. Şimdide sizden Sağlıklı uzun saçlar için öneriler istiyorum. Şimdiden sağolun hanımlar:)
 5. Boyalı saçlar için bakım önerileri

  Boyalı saçlar için bakım önerileri

  Hayatının bir döneminde saçını boyamayan hemen hemen yok gibi... Oysa iş sadece boya yapmakla kalmıyor, sonrasında boyalı saça gerekli özeni göstermek gerekiyor. İşte boyalı saçların bakımıyla ilgili başlıca soruların yanıtları... 1. Boyanırken saç temiz mi yoksa kirli mi olmalı? Saçınızın temiz ya da kirli olması farketmez. Her iki durumda da iyi sonuç alabilirsiniz. Ancak boya yapmadan...

Sayfayı Paylaş