v9-Tp.Com virüsü nasıl tamamen silinir çözdüm

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
v9-Tp.Com virüsü nasıl tamamen silinir çözdüm
V9-tp.com virüsü silme kaldırma ile ilgili sizlere bilgiler sunacağım. .2017 yılının en popüler virüsü diyebiliriz. Öncelikle Selamlar arkadaşlarım bilgisayarınıza girdiğinizde ve Chrome'yi açtığınızda browser otomatik olarak sizi saçma sapan haber sitelerine ve bazı yerlere yönlendiriyor olabilir. Bunu hiç bir antivirüs programı malesef görmüyor. Bunun için ekstra program indirmenize gerek yok lütfen aşağıdan yazacağım şeyleri tek tek uygulayınız ve sonsuza kadar bu saçmalıktan kurtulunuz.

Öncelikle bilgisayarınızın bağlantısını kesiyorsunuz ve bulaşmış olan browsere giriş yapıyorsunuz. Bunu yapmamızın nedeni interneti keserek yönlendirmenin önüne geçmek. Adresi göremezsiniz bi bakarsınız haberspot.net adresine girmişsiniz ama onun öncesini görmeniz gerekiyor. Adresi bir yere not ediyoruz.

Örneğin bende bulaşan virüs şu şekilde bir iz bırakıyor.
http://v9-tp.com/

Bu adresin köküne iniyoruz yani şu oluyor v9-tp.com şimdi interneti açıp browseri kapatın lütfen daha sonra başlat çalıştıra gelerek
regedit
yazıp entere basıyorsunuz. Aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayarımın üzerine felerek CTRL+F tuşuna basarak arama bölümünde hiç bir şeye dokunmadan v9-tp.com yazıp arattırıyorsunuz.
v9tp virüsü.jpg

Biraz sürebilir bu bulduğunuzda ise ilgili bölümü editleyerek about:blank yapıp kaydediyorsunuz işlem bu kadar basit.
 
Son düzenleme:

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bu işlemleri yaparken lütfen chrome browser ayarlar bölümünden eklentilere bakınız bununla ilgili olsun olmasın bilmediğiniz tüm eklentileri de bu işlemlerden önce kaldırmanız gerekebilir bilginiz olsun.
 
Üst