1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

  Konu, 'Cinsellik Mekanı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Genital bölgede ki şekil bozukluğu bir çok bayanın şikayetidir.Anormal yapıdan kaynaklanan görüntü kişinin moralini bozmaktadır.Bu görüntüden rahatsız olanlar derin bir araştırmadan sonra vajina estetiğini yaptırmaya karar verir ama bazı kaygıları da yaşar.Vajina estetiğinin riskleri ve ameliyatı hakkında.Vajina estetiği nasıl yapılır ne gibi komplikasyonları vardır detayları yazımızda bulabilirsiniz.Öncesi Genital bölge estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler , Vajina daraltıcı ameliyatlar ne şekilde yapılır adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
  Vajina estetiği sadece anormal görünümü için değil fonksiyonel özelliği için de tercih edilmektedir.Vajina zamanla elastik özelliğini normal doğum dan ötürü kaybedebilir.Buda bayanların özgüvenini kaybetmesinin yanında ilişkiden uzaklaşmasına neden olabilr.Ayrıca elastisi bozulan vajina birllktelik esnasında zevk alamama gibi durumları da doğrubalir.Neyseki vajina estetiği sayesinde bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün.Vajina estetiği ameliyatının süresi operasyona göre farklılık gösterebilir.Vajina estetiğinde en sık yapılan girişim iç dudak estetiğidir. Genellikle doğuştan olan iç dudakların aşırı büyük olması ameliyatla düzeltilmektedir.Aşırı büyük iç dudaklar ameliyatile düzeltilmez ise şayet cinsel hayatı olumsuz etkilemesinin yanında genital hastalıklarada davet çıkarıyor.Terleme ve akıntılar sıcak havalarda artacağaından enfeksiyon olması kaçınılmazdır.İç dudak ameliyatı normalde 45 dakika sürmektedir.Lokal veya tam anstezi uygulanabilir.Ameliyat sonrası ağrı olmaz bir kaç saaat hastanede tutulduktan sonra evinize dönebilirsiniz.Bir diğer yapılan ameliyat Vajinoplasti dir.Doğum ve ilerleyen yaşla vajina da genişleme olabilir .Genişleyen vajina cinsel hazzın azalmasına neden olduğu için çifler için sorun teşkil eder.Vajinoplasti ile vajina daraltılır bu işlem de 40 dakika sürer.Bu opresyon sonrası yapmanız gereken ödem olmaması için buz kompleksinin yapılması ve kabız olmanızın engellenmesi.Kabızlık dikişlerinizin atmasına neden olabilir.Vajina estetiği hakkında ki tüm bilgileri uzmanlarından derleyerek vermeye devam ediyoruz.
  < Konu Resmi..>  Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve dış görünümü beğenmeme durumunda yapılan operasyondur. Estetik operasyonlar genellikle dış görünüm için yapılsa da, günümüzde vajinal estetik yaptıranların sayısında artış olmuştur. Cinsel hazzı arttırmak için yapılan operasyon, kişilerin kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmesine neden olur. Kadınların kendilerini güzel hissetmek istemesi, tabuların baskısından kurtulma isteği onların bu tür operasyonlara yönelmesine sebep olmuştur.

  Kendi cinsel organını estetik bulmayan, yaşadığı cinsel ilişkiden zevk almayan, cinsel yönden tabuları bulunan kadınlar bu hoşnutsuzluklarını eşleriyle, kendileriyle bile paylaşmazlar. Doktorlarla olan iletişimde bile yanlış anlaşılma, çekinme, utanma gibi duygular içinde olduklarından, kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Yaşadıkları estetik ve fiziksel kaygılar cinsel hayatlarının etkilenmesine sebep olur. Cinsel organın zaman içinde deforme olması, biçiminin bozulması, renginde olan değişim sebebiyle yaşadıkları huzursuzluktan dolayı, cinselliği yaşamaktan geri kalırlar.


  Vajina estetiği yaşanan sorunlar nedir?

  Vajinal genişlik
  İç dudakların büyüklüğü ile bağlantılı sarkıklık
  Göğüslere yapılan dikleştirme, büyütme ve küçültme operasyonları, yüz çizgilerine yapılan müdahalelerdeki rahatsızlıklar, vajinal estetik açısından da yaşanabilir. Özel olarak yaşanan cinselliğin, eşlerden biri açısından sorun haline gelmesi durumunda cinsel ilişkinin sağlıklı olması beklenemez. Bunun gibi kaygıları aşmak için, doktorunuza açılmalı ve sorunun kolay bir şekilde çözümlenmesini sağlamalısınız. Vajinal estetiğin yapılmasıyla, kadının kendine duyduğu özgüven artacak, kendini iyi hissetmesi ve yaşadığı cinsel ilişkiden zevk alması sağlanacaktır. Yapılacak operasyonla kadının mutsuz olması engellenecek, kendini daha güzel ve çekici hissedecektir.


  Vajinal estetik hangi durumlarda yapılır?


  Kadınları doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esneme yani sünme nedeniyle yapılır.
  Bazı kadınlarda doğuştan küçük dudakların asimetrisi farklıysa estetik yapılmalıdır.
  Fil kulağı gibi geniş yüzeyli olursa estetik uygulanabilir.
  Zorlu doğumlarda vajina dışına uygulanan kesi sebebiyle, cinsel ilişkide tatmin engellendiğinde yapılır.
  İdrar kesesi ve rektumun anüsten önce son bölümlerinde sarkma olduğunda, cinsel fonksiyon bozukluğu ve idrar kaçırma sorunları oluşabilir. Bu durum rahim sarkması sebebi olabilir. Bu nedenle vajinal estetik yaptırılabilir.

  İç dudak küçültme (Labioplasti)

  Vajinal estetik için iç dudaklarda oluşan sarkmalar, çoğu kadında sorun haline gelebilir. Estetik ve güzel görünmek isteyen kadınların bu yüzden iç dudak küçültme operasyonlarına rağbet ettiği gözlenmektedir. Vajina içinde kıvrımlı bir yapıya sahip olan iç dudaklar, klitorisin üstünden başlayarak, genişler ve arka tarafa doğru uzanır. Buradan vajina ağzı kenarlarında incelir ve kaybolur. Her kadında farklı büyüklüğe sahip olan iç dudaklar, ayakta dururken dış dudakların arasına girerek, dışa taşma yapmaz. İç dudakların büyük olması halinde ise dış dudakların arasından sarkarak estetik görünümün bozulmasına sebep olur. Bu büyüklük bazı hallerde tek taraflı olabilir, bu durum asimetrik bir görüntüye sebep olur. İç dudak renginde yaşanan farklılıklarda, kadınları rahatsız eden bir durumdur. Bu hoşnutsuzluklar vajinal estetik operasyonu gündeme getirir.


  İç dudak sarkmasının sonuçları nedir?

  İç dudaklarda olan büyüklük, sarkıklık ya da asimetrik durumlar, vajinanın nemli kalmasına sebep olacağından, vajinit ya da bartholin bezlerinde apseleşme oluşumuna yol açabilir. Bazı durumlarda büyük olan iç dudaklar nedeniyle penisin vajinaya girişi engellenir. Bu durum ağrılı cinsel ilişki yaşanmasına sebep olur. İç dudaklarda normal derecedeki büyüklük bakterilerin ve zararlı maddelerin vajinaya girişine engel olacağından, faydası bulunmaktadır. Fakat olması gerekenden daha büyük olması halinde, gereken hijyenin sağlanması zorlaşacak ve enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlanacaktır. Adet dönemlerinde lokal travmalara, cinsel ilişkide ağrıya neden olacaktır. İç dudaklarda büyüklük sorunu olan kadınlar, girecekleri sosyal ortamlarda, yaşamlarında rahatsızlık duyacak, giyimlerindeki tercihleri değişecektir. Uygulanacak lapioplasti iç dudak küçültme operasyonu ile bu sorunlar kalıcı olarak çözümlenecektir.

  İç dudaklarda oluşan değişim sebepleri nedir?

  Kadınlarda ergenlik dönemi sonrasında oluşan hormonal değişimler, bazı kadınların iç dudaklarında sarkmalara, büyümelere ve kıvrımlı olmasına yol açabilir. Ayrıca kronik hale gelen vajinal enfeksiyonlar, yapısal değişime ve renk değişimine neden olabilir. Hamilelik dönemi de, iç dudaklarda renk değişimi yapan unsurlar arasındadır.

  Labioplasti kimler için uygundur?


  Vajinal estetik kaygısı olan, ergenlik dönemini aşmış tüm kadınlara uygulanabilen bir ameliyattır. Ayrıca kızlık zarının vajinadan 3-4 cm içerde olması sebebiyle, bakireler içinde uygulanabilen bir ameliyattır. Bu operasyonun yapılması hamile kalmaya ve doğum yapmaya engel olan bir unsur değildir.

  İç dudak küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

  Yapılan operasyon yaklaşık olarak 30-40 dakika sürer. Ameliyat için adet döneminin bitişi uygundur. Lokal anestezi ya da hafif genel anestezi altında hastanede yapılabilir. Ameliyat sonrasında iç dudaklarda iz kalmaz. Bir hafta sürecek dinlenmeden sonra, normal yaşam aktivitelerine dönülebilir. Cinsel ilişki yaşamak için 3-4 hafta beklemek gerekir. Ameliyatın ertesi gün duş alınmasında sakınca yoktur. İsteyen kadınlara aynı anda vajen daraltma ameliyatı da yapılabilir.

  Vajina daraltma (Vajinoplasti)


  Yapılacak ameliyat cinsel tatminin arttırılması amacıyla yapılır. Eşlerin cinsel tatmin konusunda yaşadıkları sıkıntıların tamamı bu operasyonlar ile giderilmektedir. Lokal ya da hafif genel anestezi altında yapılan operasyon, 30 dakika ile bir saat arasında sürer.
  Vajina daraltma ameliyatının faydaları nedir?
  Vajinal estetik sayesinde, hem görünüm, hem de şekil düzeltilir.
  Gevşemiş vajen kaslarının fonksiyonları düzene girer.
  Vajen kanalındaki gerginlik, direnç ve tonus arttırılır.
  Vajen kanalında oluşturulan gerginlik, kadın ve erkekte hazzı arttırmaya yardımcı olur.
  Vajina genişlemesi neden olur?
  Normal doğum sırasında yaşanan vajinal yırtıklar, epizyotomi iyileşmesi sırasında vajina yapısında meydana gelen hasarlar vajina genişlemesi ve gevşeme nedenleri arasındadır. Ayrıca yaşlanma ve doğumsal vajina yapısı geniş olabilir. Vajinal estetik ile vajina genişlemesi ve şekil bozukluklarının hemen hemen tamamı düzeltilebilir.
   
Vajina Estetiği Neden Uygulanır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mikroenjeksyon nedir?kimlere uygulanır

  Mikroenjeksyon nedir?kimlere uygulanır

  mikroenjeksiyon nasıl yapılır mikroenjeksiyon kimlere uygulanır aşılama yöntemi kimlere uygulanır İnseminasyon daha çok rahim ağzına ait problemlerin bulunduğu, sperm sayısında ve hareketliliğinde hafif bozuklukların bulunduğu veya çifte ait hiçbir problemin bulunamadığı açıklanamayan kısırlık durumlarında uygulanmaktadır. İnseminasyon için erkekten alınan sperm sıvısı laboratuvar...
 2. Gölge Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Gölge Nedir, Nasıl Uygulanır?

  saç gölgesi, saç gölgelendirme, saç gölgeleri Sevgili melekler, saçlarında değişiklik yapmak isteyen bayanların kuaförlere yaptırdıkları uygulamalardan biri gölgelemedir. Gölge saçın bir iki ton açık ya da koyu renkleriyle saç rengine yansımalar ve derinlik verilmesi işlemine verilen isimdir. Gölge, saçlarınızda farklı bir ışıltının meydana gelmesini sağlar. Gölge işlemi kendi kendinize...
 3. Tonik Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Tonik Nedir, Nasıl Uygulanır?

  tonik nedir, tonik nasıl uygulanır, tonik kullanımı Sevgili melekler, güzellik bakım ister, biaz zaman ayırmak ister. Emek vermek ister. Ancak bu sözler sizi korkutmasın, günlük rutin olarak ayıracağınız birkaç dakikayla bu güzelliği yakalamanız ve sürdürmeniz de pekala mümkündür. Cilt temizliğini tamamlayan bakımın son uygulaması tonik uygulamasıdır. Gece uyumadan önce ve sabah...
 4. Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

  Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

  vajina genişlemesi nedir,vajina genişlemesinin nedenleri,vajina genişlemesinin nedenleri,vajinoplasti nedir,vajinoplasti hakkında bilgiler Dünyadaki en güzel kadının bile vajen estetiği konusunda psikolojik fonksiyonlarını ve cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ve kimse ile paylaşamadığı bir sorunu olabilir. Bu sorun kadının kendi dış genital organlarından hoşnut olmamasıdır. En sık...
 5. Vajina genişliği için ne yapmalıyım ?

  Vajina genişliği için ne yapmalıyım ?

  SLM Ben 3 doğum yaptım eşim zevk almıyor vajinan geniş diyor ne yapmamı önrirsiniz yardımcı olurmusunuz

Sayfayı Paylaş