Vajina gevşekliği neden olur vajina nasıl sıkılaştırılır ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Vajina gevşekliği neden olur vajina nasıl sıkılaştırılır ?
Vajinamı nasıl daha sıkı hale getirebilirim diye soruyorsanız ve vajina sıkılaştırma çözümleri için internete bakıyorsanız, yalnız değilsiniz değilsiniz. Olması gereken alışılmadık bir sorun gibi görünüyor, ancak bir çok kadını etkileyen büyük bir meseledir ! Vajinal gevşeklik, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadını etkileyen gerçek bir sorundur . Kadınlar için bu durum öz güven eksikliğine yol açmaktadır. Bu makalede geniş vajinanın nedenleri,geniş vajina nasıl sıkılaştırılır, geniş vajina duvarlarını sıkılaştırma ile ilgili bilgiler yer almaktadır.


vajinal gevşeklik.jpg
Bugün kadınların şikayet ettiği en ciddi samimi problemlerden biri vajinal duvarların gevşemesidir. Kadınların gevşek , geniş vajina olarak algıladıkları sansasyon, cinsel doyum kaybından ve üriner inkontinans ( idrar kaçırma ) gibi utanç verici semptomlardan sorumludur. Ancak hiçbir kadının bu semptomlarla yaşaması gerekmemektedir. Bu problemlerin çözümü vardır . Peki geniş ve gevşek vajinal duvarlar nasıl sıkılaştırılır ? Tüm ayrıntıları paylaşmaya devam ediyoruz..


Vajina gevşekliğinin nedenleri


Gevşek bir vajinaya sahip olmak birkaç farklı medikal sorunun sonucu olabilir. Çoğu zaman, gevşek bir vajina , yaşlanmanın yan ürünüdür ve özellikle çoğu zaman doğum yapmanız durumunda doğumun sonucudur.Dünya genelinde bir çok kadın, gevşek bir vajinadan kaynaklanan kaybolan duygu ve uyarıların bir kısmını geri kazanmak için tıbbi profesyonellerin hizmetlerini arıyor . Gevşek bir vajinanın nedenleri değişir fakat cinsel ilşki bunun nedneni değildir. Vajina, doğumdan dolayı sıklıkla genişleyecektir, çünkü vajinal kaslar, bebeğin çıkması için bir geçiş oluşturmak için gerilmelidir. Diğer faktörler arasında doğal yaşlanma, obezite, öksürürüken ıkınma , hapşırma veya gülmek sayılabilir.Çok sık ilişkiye girmek vajina gevşekliğine yol açarmı ?

Gevşek Vajina, doğum, menopoz gibi birçok nedenden ötürü tetiklenebilir .Unutmayın, az cinsi münasebette bulunmak vajinanızın daha sıkı kalmasını sağlamaz. Vajinanın gevşemesine neden olan sebepler, doğum yaparken ya da yaşlanmayla vajinadaki kasların doğal gerilmesi ve yırtılmasıdır.


Vajinal gevşeklik önemli bir sorunmu ?

Evet. Çünkü kadının partneri bu durum dan birliktelik esnasın da zevk almadığını vurguluyor. Kadın ise bu durum dan dolayı öz güven eksikliği yaşıyor.


Vajinal gevşekliği sıkılaştıran yöntemler

Kegel egzersizleri

Sağlıklı diyet

Düzenli Yoga Rutinleri

Vajina daraltıcı krem


Genellikle daha önce doğum yapmış kadınların, doğum sırasındaki zorlanma nedeniyle zayıflamış bir pelvik tabana sahip olabileceği düşünülmektedir. Ancak, bu bir yanlış kanıtıdır. Her gebelikte zayıflamış pelvik taban kasları riski artarken, hiç bebeğiniz olmasa bile zayıflamış bir pelvik taban için olası birçok neden vardır.


Kegel egzersizleri
, pelvik taban kaslarını neredeyse anında güçleştirebilen bir egzersiz programlaridir. Bunu uygulamak için, pelvik taban kaslarınızı bulmanız gerekir.Doğru kasları bulursanız başarılı olursunuz..Herhangi bir egzersizde olduğu gibi, sık uygulama durumu düzeltir. Bu yüzden ne kadar çok yaparsanız o kadar iyi olur.. Kegel egzersizlerini günde 3-5 kez uygulamanız gerekir. Kegel egzersizlerini günlük rutininize uyacak bir zaman ayarlamaya çalışın. Unutmayın, bunları istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Kegelin yanlış uygulanması sırt ağrısı veya abdominal gerginliğe neden olabilir.


Bir çok kadın vajinal gevşeklik için vajina sıkılaştırıcı krem kullanıyor.Bu kremleri deneyen kadınların yüksek bir yüzdesi vajinalarının daraldığını söylüyor.Kremleri kullanan kadınların küçük bir yüzdesi, vajinal tahrişe ve maya enfeksiyonlarına neden olduğunu söylüyor.


Bunların dışın da Kozmetik jinekoloji veya vajinal yeniden şekillendirme ve sıkılaştırma ameliyatı olarak da bilinen Vaginoplasti, uygulanabilir. Vajinoplasti probleminizi düzelticek en etkili yöntemdir.Vajinoplasti için, iyileşmeyen yaralar ve vajinal erozyon gibi potansiyel olarak ciddi yan etkiler vardır. Vajinoplasti, vajina ve anüs arasındaki bağ dokusuna da zarar verebilir.Ayrıca ağrı, enfeksiyon ve doku hasarına neden olabilir. Bununla birlikte, bu ameliyatı seçençok memnun kadınlar var.


Sirke gevşek vajinayı sıkılaştırırmı ?


Maalesef, bu sadece bir efsane. Sirke, pelvik tabanınızın sıkılaşmasında rol oynamaz. Aynı zamanda sirke rahatsız edici bir maya enfeksiyonuna neden olabilir. Böyle kulaktan dolma bilgileri uygulamayın..Bu süreç tamamen doğaldır.. Bir çok kadın, vajinal duvarları sıkıştırmak için kullanılan kozmetik cerrahi olan vajinoplasti ameliyatını tercih etmektedir. Bu seçenek sağlık riskleri doğurabilir ve aynı zamanda çok pahalıdır. Fakat bir çok kadın bu cerrahiden olumlu sonuçlar da almaktadır.Sıkılaştırmanın yollarını ararken vajina sıkılaştırma teknikleri arıyorsanız, muhtemelen çok sayıda çılgınca çözüm bulmuşsundur. Kegel egzersizleri, vajinal kremler ve losyonlar, egzersiz programı ve diyet programları duymuş olabilirsiniz.Bu yöntemlerin hepsi vajinal gevşekliği azaltmada etkilidir. Bazıları elbette diğerlerinden daha iyi ve daha hızlı çalışırlar. Bu belirli amaç için tasarlanan diyetler ve egzersizler uzun süreli etkilere sahiptir, ancak sonuçların elde edilmesi uzun zaman alabilir. Sabırlıysanız ve tedaviyle tutarlıysanız, zamanla sonuç alırsınız. Fakat size önerimiz her hangi bir şeyi uygulamadan önce mutlaka hekime danışın.. Burda yer yer alan öneriler sadece bilgilendirme amaçlıdır.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Kadınların çoğunluğunun endişe duyduğu ancak açıkça konuşmaktan çekindikleri bir konu, vajinal gevşekliktir.Bununla birlikte, gevşek bir vajinaya sahip olma duygusu, çoğu kadının özgüveni düşürmektedir..Gevşek vajinaya sahip kadınları etkileyen bir dezavantaj, libido eksikliğinin nedeni, evliliklerini olumsuz bir şekilde etkilemektir. Bu nedenle, bu sorunun üstesinden gelmenin yollarını bulmak son derece önemlidir.Vajinal duvardaki kaslar ve vajinayı yerinde tutan kaslar (pelvik taban kasları), vajinal tonunun iki farklı kas bileşenidir.Vajina kendisi çok esnektir ve sıkıca katlanmış kaslardan oluşur.Vajinal gevşeklik doğal bir olaydır; çünkü bu, vücudumuz doğum, travma, yaşlılık ve bir sürü başka şey sırasında meydana gelen değişikliklere adapte oluyor.Yukarıda ki makalade vajinal gevşekliğin nednelerine ve tedavisi hakkın da bilgiler verilmiştir. Bu durumdan müzdaripseniz deneyimlerinizi bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz..
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Labiaplasty, vajinanın her iki tarafındaki derinin iç katlarının uzunluğunu azaltmak için yapılan bir operasyon, yeni bir araştırmada kozmetik cerrahide dünyanın en hızlı büyüyen türü seçildi. Vajinal gençleşme, şikayetlerin çözümünü sunan hızla genişleyen bir tedavi alanından sadece birkaç yıl önce, böyle bir tedavi isteyenlerin, hatta konuşmaktan çekindikleri düşünülüyordu. Bununla birlikte, şimdi, vajinanın biçimini ve veya işlevini geliştirmeyi amaçlayan tedaviler günümüzde popülerlik kazanmış durum da. Vajinoplasti, vajinanın şeklini, büyüklüğünü ve kas tonusunu iyileştirebilen ve cinsel deneyimler geliştiren cerrahi bir prosedürdür. Bu, tek başına veya kadın genital sisteminin diğer kozmetik iyileştirme prosedürleri ile kombinasyon halinde uygulanabilir. Bununla birlikte, prosedürün uygunluğunu belirlemek için tam bir jinekolojik muayene gereklidir.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Doğum, yaşlanma, travma veya genetik etkileri nedeniyle, vajinal doku ve çevreleyen kaslar gevşeyebilir. Bu durum kadınlar için özgüven eksikliğine yol açmaktadır. Aynı zaman da cinsel yaşamı da olumsuz etkilemektedir.Bir bireyin cinsel organları ömrü boyunca değişecektir. Ergenlik döneminde kızlar genital bölgede cildin koyulaşması ve hormonal değişikliklere yanıt olarak labiyanın genişlemesine dikkat edebilirler. Gebelik, aynı zamanda, labia değişirken genişleme veya renk değişikliği de içeren bir zamandır. Labianın asimetrik olması, birinin diğerinden daha büyük / uzun olması da nadir değildir. Kozmetik vajinal prosedürler büyük bir şekilde artmaktadır.Plastik cerrahlar, kadınların çoğunun üreme organlarının görünümünü değiştirmek için bıçak altına girdiğini belirtiyor.
 
S

SugarGirl

Üye
Üye
ben bakireyim ve görüntüsü hiç güzel değil. gevşeme sarkma bollaşma var bakire olmama rağmen çok şaşkınım. ön taraftan aynada baktığımda hiç hoş görünmüyor. nasıl düzelir acaba. kegel egzersizi bu konuda işe yaramaz diyorlar. benim sorunum içten değil dıştan ve ameliyat diyorlar ama istemiyorum. nasıl düzelir yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst