Vajina sarkması önlenebilir mi nasıl tedavi edilir?

• Konbuyu başlatan Nazlimazlm
  • Başlangıç tarihi
N

Nazlimazlm

Forum Okuru
Vajina sarkması önlenebilir mi nasıl tedavi edilir?

Vajina sarkması nasıl önlenir doğal yöntemler melek kadınlar kulübü vajina sarkması nasıl geçer forum'da.​

Ben 45 yaşındayım ve 2 aydır anormal şeyler yaşıyorum bunun sebebini merak ediyorum sizlere sormak istiyorum. Bu yaşadığım şeyler vajina sarkması olabilir mi bunu sormak istedim. Vajinada ilişki sonrası bir sarkma hissediyorum acaba sarkma durumu var mı bu tehlikeli bir şey mi acaba? Vajina sarkması nasıl önlenir doğal yöntemler nelerdir? Bunu geçirebilir miyiz doğal yöntemler ile? Doktora gtmek gerekir mi hani ciddi sorunlar oluşturur mu? Gerçi daha ne olduğunu da bilemiyorum ama? Bir de vajina sarkması belirtileri nelerdir?

images (8).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Vajina sarkması durumundan şüpheleniyorsanız bazı belirtilere rastlamış olmalısınız. Örneğin, vajinadan dışarı parçanın çıkmış olması en önemli belirtidir, vajinadan doku çıktığını görebilirsiniz, rahimde ağırlık hissi olur, idrar yolu enfeksiyonu gibi durumlar olabilir, vajinal kanama ve akıntıda artış. Sonrasında vajinal sarkma varsa bunu kendiniz doğal yoldan halledebilmeniz mümkün değil. Açıkçası doktora görünmenizde fayda var. Özellikle düzenli cinsel ilişki yaşayanlarda cerrahi müdahale gerekebilir.

"Vajina sarkması nasıl önlenir doğal yöntemler nelerdir?"​

Vajina sarkması durumundan eğer çok kilonuz varsa bundan açık kurtulmalısınız. Yine su tüketimi artırılmalıdır. Özellikle kabızlık sorununu sık sık yaşayanlar vajina sarkması durumunu daha kolay yaşayabilirler. Kabızlık sorununu halletmek vajina sarkmasını da engelleyecektir. Vajina sarkması nasıl önlenir doğal yöntemler nelerdir? Sorunuza tek başına bu sorunun bitkisel doğal bir yöntemi yoktur. Ama dediğim gibi su tüketimini artırmak, bol lifli gıdalar ile beslenmek, fazla kilolardan kurtulmak gibi yardımcı olabilecek yöntemler vardır.

Vajina hassas bir yapıya sahiptir o yüzden özenli bakım yapmak gerekir her şey sürmemek gerekir aslında. "Vajina neden kokar vajina kokusu nasıl geçer" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri