1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Vajinadan neden ses gelir?

  Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Vajinadan ses mi gelirmiş? Evet!! Bazı özel durumlarda bu mümkün. Özellikle ilişki esnasında daha da belirginleşebilen bu durum çoğunlukla kadının anatomisi ve ilişki esnasındaki evreye bağlıdır. Çoğu kişinin vajina gazı olarak bildiği bu durum cinsel yönden aktif olan kadınlarda oluşabilir, aklınıza farklı gürültüleri getiren benzetmelere yol açabilir.

  Aslında vajina yada rahim gazı diye bir kavram yoktur. Çıkan ses yada gürültü koparan çığlık, vajinada tamamen hava sıkışmasıdır. Erkeğin kadın ile ilişkisi esnasında yada hemen sonrasında, uyarılma durumunda meydana gelir. Uyarılma esnasında rahim gevşer, uzar ve hava için daha fazla yer açılır. Erkeğin hareketleri ile de “yel çıkması” gibi bir ses duyulur.  < Konu Resmi..>


  Hava, ayrıca, egzersiz yaparken de sıkışabilir ve fortlamaya neden olabilir.
  Bir diğer önemli faktör. Rektovajinal fistül denilen kadınlardaki ciddi bir durumda da kadınlarda vajinadan ses gelmesi deneyimi yaşanabilir. Ancak… tek belirgin fark vajinadan ses ile birlikte çıkan kokunun, dışkı kokusu ile benzer olmasıdır.
  Ve bir diğeri. Vajinal bollaşma yada vajinanın büyük, gevşek olması bu soruna yol açabilir. Genellikle rahim ve mesane kesesi sarkması problemleri olanlar, zor doğum yanalar, doğumu sırasında dikiş atılanlar, büyük bebek dünyaya getirenlerde daha sık karşılaşılabilir.


  VAJİNAL GAZ, GAZ MIDIR?

  Hayır değildir. Sadece vajinaya giren hava, aynı yoldan tekrar vajinadan çıkan aynı havadır. Her ne kadar ses olarak anal gaz sesine benzese de, kokusu anüs yada anal bölgeden çıkan gaz ile aynı değildir. Zaten iki sistemin (Biri sindirim, diğeri üreme sistemidir) birbirleri ile bağlantılı yoktur. Elbette vajina iç ortamın değişkenliğine bağlı olarak hava moleküllerine farklı aromalar katılabilir.
  Kadınlarda Vajina Gazları


  ÖNLEYEBİLİR MİYİM?


  Kaynağına göre önlenebilir bir durumdur. İlişki esnasındaki gazın çıkışını önlemeniz çok zordur. Neticede çıkan bir havadır. Çıkan hava, genellikle birlikteliğinizdeki pozisyon ile yakından ilişkilidir. Çoğu kadın “doggie-style” adı verilen erkeğin arka yönden yaklaştığı pozisyonda bunu tecrübe eder. Pozisyon değiştirerek, bu pozisyonun kullanılmadığı durumlarda istenmeyen ve mahcubiyet uyandıran gürültülerden korunulmuş olunabilir.
  Her kadın aklından çıkarmaması gereken bir şey, her kadının farklı bedene ve özelliklere sahip olduğudur. Her kadında bu olgu ile karşılaşılmayabilir.
  Rektovajinal fistül adı verilen dışkı kokusu şeklinde vajinadan çıkan koku olması mutlaka, doktor eşliğinde tedavi edilmelidir.


  Kadınlarda Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?


  Vajinası geniş olan kadınlarda ise çözüm cerrahidir. Vajinoplasti yapılarak etkili bir çözüm kullanılabilir. Cerrahiyi müteakip 15 gün içinde tekrar eski aktif hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca vajina kaslarını sıkılaştıran kegel egzersizleri de tavsiye edilebilir.
  Vajina gazı ya da vajinadan gaz çıkması hiç de düşünüldüğü gibi yellenmek tarzı bir gaz çıkışı değildir. Vajina yapısı gereği esnek bir yapıya sahiptir. Vajinadaki bu esneme payı, dokunun özelliği yani kişinin yapısı, zor doğumlar ya da yaşa bağlı olarak değişebilmektedir. Neden vajinanın bu özelliğinden bahsediyoruz. Çünkü vajinadan gaz gelmesi doğrudan, vajinanın bu özelliği ile ilgilidir. Nereden bakarsanız bakın vajinadan gaz gelmesi kadını rahatsız eden özel durumlardandır.


  NEDEN OLUŞUR? SONUÇLARI NELERDİR?

  Vajinanın bollaşması ya da genişlemesi sonucu meydana gelen bir durumdur. Bu nedenle vajinanın genişlemesine neden olan her etken vajinadan gaz çıkışı ya da ses çıkışına neden olabilir. Rahim sarkması, idrar kesesinde sarkma ve idrar kaçırma gibi problemleri olanlar, zor doğumlarda (büyük bebek doğurma)oluşan yırtık ya da doğumun kolay gerçekleşmesi için yapılan kesiklerin iyi dikilememesi vajina da genişlemelere neden olur. Vajinadaki bu genişleme, vajinanın penisi tam kavrayamamasına sebep olur. Vajinadaki genişleme sadece vajinadan ses gelme problemini doğurmaz. Buna ilaveten genişlemiş vajina, cinsel ilişkide, ilişkinin rahat gerçekleşmesini sağlayan sulanmaya da engel olur. Sulanmanın engellenmesi demek, cinsel ilişki problemlerini daha da artırır. Gerek erkeğin gerekse kadının hissedeceği zevkin düşmesine neden olacaktır.
   
Vajinadan neden ses gelir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kaydedilmiş sesimiz neden farklı gelir?

  kaydedilmiş sesimiz neden farklı gelir?

  Genellikle İnsan kaydedilmiş kendi sesini (video,teyp,camera vs den )dinlerken şaşırır ve yadırgar. Hatta o sesin kendisine ait olmadığını bile söyleyebilir. Halbuki bir başkasının sesi kayıt edilmiş bir cihazdan dinlenirken normal konuşma sesi ile bir fark duyulmaz. Ses havada gözle görülmeyen dalgalar halinde yayılır. Bu dalgalar kulağımıza girip orta kulağımızdaki kemikleri...
 2. o ses ne sesiydi?

  o ses ne sesiydi?

  eşim nobette oldugu günler tv başında uyurum genelde gece bi sesle uyandım banyodan geliyodu takur tukur önce uyku sersemi şaşırdım ve korktum acıkcası biarz bekledim devam etti sonra banyoya gitti sesin banyoda vileda kovasından geldiğini anladım önce kuş ve çıkamadıgı için çırpınıyo diye düşündüm ama sonra dün hic cam acmadıgım aklıma geldi kuş girmesi imkansız dı yani fare oldugunu düşündüm...
 3. ses kısıklığına ne iyi gelir

  ses kısıklığına ne iyi gelir

  selam kızlar sanırım çocuklara biraz fazla bağırdım sesim kısıldı tamda bayram ağzı acaba ses kısıklığına ne iyi gelir acil lütfen
 4. Vajinada Yanma Neden Olur

  Vajinada Yanma Neden Olur

  vajinada yanma nedenleri,vajinada yanma sebepleri,vajinada yanmanın sebepleri,vajinada yanmanın tedavisi,vajinada yanma olması hakkında bilgiler Vajinada Yanma, kaşıntı ve akıntı neden olur? İnsan vücudunun herhangi bir bölgesinde meydana gelen yanma ya da kaşıntı hissi rahatsız edicidir. Vajinada Yanma veya Vajinada Kaşıntı ise bıktırıcı derecede rahatsızlık verebilir. Günlük aktiviteleri...
 5. SES KISILMASINA NE İYİ GELİR?

  SES KISILMASINA NE İYİ GELİR?

  ses kısılmasına ne iyi gelir,ses kısılması nasıl geçer,ses kısılmasına evde ne yapabilirim,evde ses kısılmasına bitkisel çözümler,ses kısılmasına iyi gelen şeyler nelerdir,ses kısılmasına iyi gelenler hakkında bilgiler Bağırmak, uzun süre konuşmak ve şarkı söylemek ses kısılmasının başlıca nedenleri arasındadır. Eğer sigara kullanıyorsanız zaten sesiniz %90 sigara nedeniyle kısılmıştır....

Sayfayı Paylaş