Vajinanın güzel kokması için ne yapmalıyız ?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Vajinanın güzel kokması için ne yapmalıyız ?
Vajinal koku bir kadının öz güvenini sarsabilir. Bir vajinadan gelen kötü bir koku genellikle bakteriyel dengesizliklerin veya hatta enfeksiyonların bir sonucudur, bu da bir jinekolog görmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir kadın olarak, vajinanızın mükemmel ve sağlıklı kokmasını sağlamak için iyi bakteri ve dengeli bir pH'a sahip olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Bir kadın olarak, doğal kokunuzun ne olduğunun farkında olmalısınız. Farklı bedenlerdeki farklı vajinaların hepsi kendilerine özgü bir koku üretir. Sağlıklı bir vajina genellikle nötr bir kokuya sahiptir. Bu makalede ilişkide vajinanın güzel kokması için ne yapmalı sorusunun cevabını tüm ayrıntıları ile vereceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..ilişkide vajinanın güzel kokması için ne yapmalı.jpg

İnsanların farklı vücut kokusu vardır. Yüzümüz ve boynumuz koltuk altımızdan farklı kokuyor. En belirgin nedeni ter, yağ ve bakteridir. Koltuk altı terleri ve yağ bezleri daha fazla sedum üretir, böylece bakteri üremesini kolaylaştırır. Her kadının vajinal kokusu aynı değildir. Günün ve gecenin farklı saatlerinde kokunun değişmesi oldukça doğaldır. Bir vajinanın nasıl koktuğunu veya birçok faktörün bir kombinasyonu olduğu için nasıl kokması gerektiğini genellemek zordur. Vajina bir duştan sonra iyice temizlenirse kokmaz. Ter biriktiğinde vajina birkaç saat içinde kokmaya başlayacaktır. Birçok bakteri vajina içinde ve içinde yaşar, bu yüzden ayrı bir kokusu olur. Koku, diyet, vajina içindeki biyokimyasal bileşim, cildin sağlığı, hijyen, hormonlar ve iç çamaşırı seçimi gibi faktörlerden etkilenecektir. Vajinada koku hamilelik belirtisi mi ? Hayır değil. Gebelik sırasında vajinal akıntınızda değişiklikler görebilrisiniz ancak vajinanın kokması gebeliğe dair bir septom değil..

vajina kokusu hamilelik belirtisimi.jpg


İlşikiye girerken vajinadan koku gelmesi , şayet koku kötü ve ağırsa bu bir enfeksiyona işaret edebilir. Vajinal kokuya sarı ve yeşil akıntı eşlik ediyorsa mutlaka hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz. Vajinal koku giderici fitil etiketi ile sayfamıza girişler olmuş. Fitil enfeksiyon bulgusunda reçete edilebilir, iyileşme sağlanırsa kokuda ortadan kalkacaktır. Vajinamdan kötü koku geliyor , vajinal koku için antibiyotik isimleri verebilirmisiniz diye sorularda almaktayız. İlaç tavsiyesinde bulunmadığımızı belirtelim. Probleminizle ilgili mutlaka bir kadın doğum uzmanına görününüz. Hekiminiz vajinada koku için ilaç reçete edebilir ancak enfeksiyon varsa.. Hoş olmayan feminen kokuların en yaygın nedeni bakteriyel vajinoz veya BV'dir. BV'nin en sık görülen semptomları: yeşil , gri akıntı , balık kokusu, idrar yaparken yanma ve vajinal bölgede kaşıntıdır..vajina kokusuna ne iyi gelir.jpg


Trichomoniasis, parazitin neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur . Kötü bir vajinal koku, ağrılı idrara çıkma ve vajinal bölgede kaşıntı gibi septomları vardır.Kötü kişisel hijyen aynı zamanda kötü kokuya nedne olabilir. Düzenli olarak duş almıyorsanız veya genital bölgenizi tuvalet sonrası kurulamıyorsanız buda kötü kokuya neden olabilir. Mantar enfeksiyonları kadınlarda oldukça yaygındır ve kalıcı bir kokuya neden olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, vajinada fazla miktarda maya olduğunda bir mantar enfeksiyonu meydana gelir. Hoş olmayan bir koku ile birlikte, mantar enfeksiyonları ağrılı ilişki , ağrılı idrara çıkma, kalın köpüklü akıntı, kaşıntı ağrı gibi septomlara neden olabilir.
Terli bir vajina kokmuş bir vajinadır. Sıkı kıyafet ve iç çamaşırı giyme alışkanlığınız varsa, vajinal bölgede ter sıkışabilir ve bu da kötü kokulara yol açabilir. Yediğiniz besinler sadece vajinada değil koltuk altı, kafa derisi ve ağız kokunuzu da etkileyebilir.Hormonal değişiklikler ayrıca vajinanızın kokmasına neden olabilir. Vajina, döngü boyunca doğal olarak sıvı salgılar ve bu salgılarda değişiklikler garip kokulara neden olabilir.Menopoz da garip kokulara neden olabilir. Vajinal kokunun nedeni rahim ağzı kanseri olabilir. Çoğu kadın rahim ağzı kanserinin erken evrelerinde hiçbir belirti yaşamaz. Hastalığın daha ileri evrelerinde, semptomlar şunları içerebilir: Ağır bir kokuya sahip sulu, kanlı akıntı , Periyotlar arasında ve ilşki sonrası anormal vajinal kanama , ilişki sırasında pelvik ağrı..
Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm ; Vajinal kokunuz mantar kaynaklı ise yoğurt ve kızılcık tüketmenizi öneriyoruz. Aynı zamanda sarımsak tükerekte bu rahatsızlığı giderebilirsiniz. Vajinal kokunun giderilmesi için çay ağacı yağı , elma sirkesi önerilsede her ikiside genital bölgenize zarar verebilir. Bu nedenle hekime danışmadan bunları kullanmanızı önermiyoruz. Vajinal koku giderici ürünler var mı ? Evet var ganital bölgenin güzel kokması için internette bir çok ürünle karşılaşabilirsiniz. Sebamed vajina koku giderici beklentilerinizi karşılayabilir. Vajinanın güzel kokması için başka neler yapılabilir ? Şimdi bu sorunun cevabını verelim..

Düzenli olarak duş alın. Duş almak kötü kokunun yayılmasını önleyecektir. Genital bölge çok hassas olduğu iiçin bu bölgeyi temizlemek için bebek sabunu kullanmanızı tavsiye ederiz.Vajina kendi kendini temizleyen bir organdır. Doğal temizleme rutinine müdahale etmek sadece uzun vadede daha fazla sorun yaratmanıza neden olur. Vajinanız kokarsa, terleme ihtimali yüksek ve bakteri birikmesi kokuya neden oluyor. Pamuklu iç çamaşırlar kullanmak ve sadece bol kıyafetler giymek kokuyu ortadan kaldırmanıza ve vajinanızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir. Pamuklu çamaşır , sizi kuru tutarken uygun hava akışını sağlayan nefes alan bir kumaştır. Bol giysiler, terinizin külotunuza sıkışmasını da önler.

Vajina doğal olarak hassas bir pH dengesi sağlar ve bu denge bozulduğunda bazı garip kokulara neden olabilir. Jinekologlar tarafından vajinal jel önerilebilir.Probiyotikler genel sağlığımızı koruduğu gibi vajinal kokuyuda gideriyor. Probiyotik içeren besinleri tüketmenizi öneriyoruz. Normalde saten, ipek veya polyester külot giyerseniz, vajinanızın kötü kokması mutmeldir.Aşırı nem, doğal bakteri seviyenizi bozabilir. Daha önce belirttiğimiz gibi mutlaka pamuklu iç çamaşırı tercih edin.. Yapılan araştırmalarda greyfurt, limon , portakal ve ananas tüketiminin genital bölgede hoş bir kokuya neden olduğunu göstermektedir.Bu tür meyveler C vitamini, çok güçlü bir antioksidan ve vajinanızı temiz tutan güçlü bir dezenfektan içerir.

Az uyumanın vajinal bölgenin kötü kokmasına neden olduğunu biliyormuydunuz ? İyi ve kaliteli bir uyku aldığınızda, vücudunuzun bağışıklığı iyileşir ve enfeksiyonlarla daha iyi savaşır. İyi bir uyku aldığınızdan emin olun. Vajinal kokusu olanalr genelde genital bölgeye parfüm sıkıyor . Parfümdeki alkol ve sentetik kokular vajinal kokuyu kötüleştirebilir ve PH dengesini bozabilir. Evet, kokuyu maskeleyebilir ama bu sadece geçicidir. Tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra arkadan öne doğru silme vajinada enfeksiyonlara neden olduğu gibi kötü kokuyada sebep olabilir. İhtiyaç giderildikten sonra önden arkaya doğru temizlenin . Ve mutlaka genital bölgenizi kurulayın.Sağlıklı bir diyet vajinal kokuyu önlemeye yardımcı olabilir. Dengeli beslenmeye sahip yemekleri yiyin. Diyetinize sebze ve meyveler, yağsız proteinler ve kepekli tahıllar ekleyin, Gün boyu yeterli su için. Vajinanız çok kötü bir kokuya sahipse mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün..
 
Üst