1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Vajinanın küçüklüğü vajinusmusla alakalımı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  vajnam küçük bu yüzdenmi vajinusmusum,vajinanın küçük olması ,vajinusmus neden olur,vajinusmus hakkında bilgiler < Konu Resmi..>


  Bir kısım hasta, sadece kendilerinin başka kadınlardan farklı olarak, küçük bir vajinaya sahip olduğuna inanır. Mastürbasyonu ve kadının kendi bedenini tanımasını engelleyen, cinsel duyguların ifadesini ayıp sayan, cinselliğin erkeğin istediği ve kadınların zorla katlanması gerektiğini telkin eden cinsel tabular ve hurafeler vajinismusun gelişiminde önemli bir yer tutar.

  Bireyin inanç ve düşüncesinde oluşmuş yanlış kavramlar karşımıza vajinismus olarak çıkmaktadır. Bu inanışlar özellikle cinsellikle ilgili espriler, fıkralar, günlük basın ve pornografik yayınlarla oluşur. Birçok insanın cinsel eğitimi yetersizdir ya da yoktur.

  Cinsellikle ilgili bilgi eksikliği, cinsel olan herhangi bir şeye duyarlılık kişileri değişik kaynaklardan, özellikle basın-yayın organlarından ve aynı derecede bilgisiz yaşıtlarından gelen mesajlara duyarlı kılar. Vajunusmuslu sorunu ile başvuran hastalarımızın tedavilerinde bu yanlış bilgilerin gerçeklerle yer değiştirilmesi vajinismus tedavisinin odak noktasını oluşturmaktadır.Eğer hasta daha önce cinsel olarak aktif değilse, jinekolojik muayene de, bir ilk olacaktır. Bu muayeneler rahatsızlık verici olabilir. Buna karşın bu tür muayeneler kadın sağlığı ve vajinismus tanısı için diğer durumları görmek açısından yararlı olacaktır. Aslında jinekolojik muayene kısa sürer ve ciddi bir rahatsızlık durumu yaratmaz. Bazı vajinismus hastaları bu muayeneleri rahatsızlık ve kaygı verici bulurken bazıları bulmaz.


  Daha önce tamamlanamamış bir vajinal muayene geçmişi olan hastalara çok zorlayıcı olmadan sadece tanı koyma amaçlı yüzeyel bir muayene yeterli olacaktır.. Ayrıca hasta muayene öncesi, vajinismustan şüphelendiğini söylerse, doktor da bu konuda anlayışlı ve nazik olmalıdır.
  Bir kadının jinekolojik muayeneyi tolere edememesi, cinsel ilişki denemeleri sırasındakine benzer bacaklarını kapatma hekimin elini tutarak geri itmesi, kendini masadan kaldırma refleksi içinde davranışları vajinismus tanısı koydurur. Eğer muayene tamamlanamazsa doktor bu durumu tanısı için kullanır.

  Fakat pelvik muayenenin bir şekilde tamamlanmış olması kişinin vajinismus olmadığı anlamına gelmez. Çünkü sadece penis girişine karşı bir kasılma geliştirmiş birçok kadın bulunmaktadır.

  Eğer doktor hastanın rahatsızlığını dikkate almıyorsa, yeterince saygı duymadığı hissi uyandırıyorsa; başka bir doktora başvurulmalıdır.

  Tıp fakültelerinde ve Kadın doğum asistanlığı eğitimleri sırasında vajinismus bir ders konusu değildir. Tıp kitaplarında ya da kadın doğum kitaplarında vajinismus diye bir konu anlatılmaz. Bu yüzden bu konuda bilgisi ve deneyimi olmayan bir doktorla karşılaştıysanız beklenmedik bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında ya da jinekolojik muayene esnasında sorununuz hakkında doktora mutlaka bilgi veriniz.


   
Vajinanın küçüklüğü vajinusmusla alakalımı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ünlülerin küçüklükleri

  ünlülerin küçüklükleri

  Ünlülerin küçük hallerine burun bakın...
 2. vajinusmusu yendim

  vajinusmusu yendim

  Merhaba Arkadaşlar...Ben evleneli 5 ay olcak neredeyse ve 4,5 ay vajinusmusla uğraştım.Eşimle tam bir birleşme olmadı.Doktora gittik kızlık zarın septalı ve kalın dediler.Köprüyü almamız lazım dediler ve aldılar.Biz bekledik rahat olcak artık diye ve yine hüsran.Artık bi mucize olsada olsa diye bakıyordum.Sonra netten sürekli araştırdım.Egzersizleri buldum.Bir kaç kişininde desteğiyle başladım...
 3. vajinusmus

  vajinusmus

  slm melekler adınıza istifaden size bir sorum olucak vajinusmusla ilgi bilgiler verebilirmisinz.
 4. Vajinusmus hastalarının bebeği olurmu?

  Vajinusmus hastalarının bebeği olurmu?

  Halk arasında cinsel soğukluk olarak tanımlanan vajinismus aslında psikolojik ve fizyolojik bir hastalık olarak yorumlanarak pek çok yönden ele alınması gerekiyor Vajinismus pek çok psikolojik neden sonucunda gelişmiş olabilir. Bunlar arasında çocukluktan kalma korkular, katı bir toplum düzeni içerisinde yaşama, katı ahlak kuralları ve tabular, suçluluk, ayıp, günah gibi kavramların aşırı...
 5. vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

  vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

  Beyza hanm merhaba ben hamilemiyimden ayşegul .sizinle özelden çok konuştuk.bana çok yardımınız oldu.sizin sayenizde vajinusmusu yendim .vajinusmus için herkeze tavsiyem doktor doktor gezmeyin beyza hanımı dinleyin ben sayesinde 15 günde yendim.ama hamile kalamıyorum .ilişkiden sonra spermler geri akıyor ve kanla karışık akıntım var .sitenize üyelim kabul edilmedi .nasıl üye olabilirm sizinle...

Sayfayı Paylaş