Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.662
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Vajinismus hastaları hamile kalırmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  vajinismus nedir,vajinismus olup hamile kalanlar,vajinismusluyum hamile kalırmıyım,vajinismuslu hasta hamile kalırmı,vajinismus ve hamilelik hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>

  Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi? Vajinismus problemi yaşayanlarda gebelik süreci nasıldır? Bu yazımızda vajinismus ve gebelik, hamilelik süreci ile ilgili sorularınızın cevapları yer almaktadır.

  Vajinismus vajinal kasların cinsel birleşme sırasında istem dışı kasılmasına bağlı olarak ilişkinin gerçekleşememesi veya penisin tam olarak girememesi şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorundur.

  Vajinismus hastalarında gebelik oluşabilir mi?

  Vajinismus problemi yaşayan hastaların çoğunluğu hiçbir şekilde ilişkiye girememesine rağmen, bir kısmı zor ve acılı olarak ilişkiye girebilmektedirler.
  Hiçbir ilişki olmasa da veya penisin ancak uç kısmı vajina içerisine girebilse de vajinismus hastaları veya bakire genç kızlar gebe kalabilirler. Çünkü atılan spermlerin “yüzme özelliği” vardır. Ancak bu durumda gebelik olasılığı son derece düşüktür, adeta mucize eseridir. Çünkü erkeğin boşalması ile atılan tüm spermlerin vajinal kanaldan rahme, buradan da tüplere ulaşması gerekmektedir, bu da içeriye ulaşan spermlerin yoğunluğunu oldukça azaltmaktadır.

  Vajinismus hastası gebe kalınca…
  Vajinismus hastalarında gebelik oluşursa bu tür gebelikler normal gebelik sınıfında değerlendirilir, yani yüksek riskli gebeliklere girmemektedir. Düşük, erken doğum, bebeğin sakat – özürlü olması gibi olasılıklar normal gebeliklerden farklı değildir. Sorun ise genelde gebelik izlemlerinde, vajinal ultrasona girememe ve alttan muayene olamama ile kendisini gösterir. Ancak bu tür durumlar tolere edilebilir. Asıl sorun ise vajinal doğumun yapılamamasındadır. Çünkü vajinismus sorunu olan hastalarda çoğunda normal doğum korkuları da bulunmaktadır. Bu nedenle genelde sezaryen ameliyatı ile doğum düşünülmektedir.

  Tedavi ertelenmemelidir…
  Vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Sürekli ertelenen sorun zamanla bir evlilik problemi haline gelebilmekte, çocuk olsa bile aseksüel evliliklerde boşanma veya aldatmalar sık olarak gözlenmektedir. Bu nedenle vajinismus hastalarına mutlaka bir an önce cinsel tedavi almalarını önermekteyiz.

  Gebelikte vajinismus tedavisi yapılabilir mi?
  Evet. Hera Klinik’te, gebeliğin 3. ayından sonra vajinismus sorunu yaşayan ve tesadüf eseri gebe kalmış olan hastalarımızda vajinismus tedavisi uygulanabilmektedir. Tedaviye başlamak için tek gerekli şartımız gebelikte kanama, erken doğum veya düşük gibi risklerin olmamasıdır. Vajinismus tedavisi için en uygun dönemler gebelikte 3. ile 6. aylar arasıdır.

  Gebelik sırasında vajinismus tedavisi neyi sağlar?
  Gebelikteki vajinismus tedavisi gebelik izlemlerinizin daha rahat yapılmasını, doğum korkularınızın azaltılmasını, doğumunuzun vajinal yolla da gerçekleştirilebilmesini sağlar. Diğer taraftan gebelik sonrasında sizleri yoğun bir dönem beklemektedir. Bu dönemde vajinismus tedavisine başlamanız zamanınız açısından daha zor olacaktır. Gebelik sırasında alacağınız vajinismus tedavisi ile kendinizi çok daha rahat hissetmeniz psikolojik açıdan sizi güçlendirecektir.

  Cinsellik evliliğin sağlıklı şekilde devamı, mutlu bir birlikteliğin sağlanması açısından son derece önemli bir işlevdir. Bu nedenle vajinismus veya ağrılı cinsel birliktelik sorunu yaşayan hastalarımız gebelik dönemlerinde olsa bile cinsel tedavi alabilirler ve kısa sürede kalıcı sonuca ulaşabilirler.

  Vajinismus Tedavileri ve Gebelik
  2003 yılından itibaren kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavilerinde %100 lük bir başarı oranımız bulunmaktadır. Kliniğimizde ortalama tedavi süresi 3 gündür.

  Vajinismus hastalarımızı genelde her gün üst üste tedavilere almaktayız; bu da ortalama 3 günlük bir tedavi süreci demektir. Özet olarak vajinismus sorunu yaşayan kişilerin gebelik süreçleri tedavileri için engel teşkil etmez. Diğer taraftan vajinismus hastalarının çoğunluğunun tedavi için doktora gelme nedenleri arasında gebe kalma arzuları (çocuk istemleri) yatmaktadır.


   
Vajinismus hastaları hamile kalırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vajinismus olup hamile kalanlar

  Vajinismus olup hamile kalanlar

  Vajinismus olup hamile kalmak, vajinismuslu olup hamile kalanlar ve vajinismus olup nasıl hamile kalınır hususunda detaylı paylaşım alanı. Vajinismus tedavi kliniklerine başvuran pek çok hastanın geliş nedenleri arasında cinsel sorunu çözmek ve daha sonra da doğal yollarla hamile kalmak bulunur. Bu bölümde vajinismus hastaları için gebe kalma ve gebelik dönemi, vajinismus hastalığı ve...
 2. Yumurtlamam olmuyormuş hamile kalırmıyım?

  Yumurtlamam olmuyormuş hamile kalırmıyım?

  Bir kadının yumurtlama gününde (ovulasyon döneminde) olmadan hamilelik olması mümkün müdür? Yumurtlama gerçekleşmeden de hamilelik meydana gelebilir mi? Bu sorulara cevap vermedee önce hamilelik nasıl olur açıklamak gerekir. Hamilelik oluşması için erkekten gelecek bir spermin ve kadından gelecek bir yumurtanın mutlaka buluşması gerekir. Erkek ve kadının bu üreme hücreleri olmadan hamilelik...
 3. hamile kalırmıyım

  hamile kalırmıyım

  slm ben 2 yıllık evliyim eşimle sürekli sorunumuz var kavga ediyoruz çocuk istemiyor.bende üstüme boşalmasını sağlıyorum o tuvalete gidince enjektörle içime boşaltıyorum hamile kalırmıyım ?
 4. Hamile kalırmıyım?

  Hamile kalırmıyım?

  Uzun yıllar doğum kontrol hapı kullandım (12) 2 ay önce bıraktım. Eşim içime boşaldı prezervatif yirtilmasi sonucu ella aldım 1 saat içinde daha reglime 10 gün var. Hamile kalma ihtimalim varmı sizce :(((
 5. Bakire biri hamile kalırmı

  Bakire biri hamile kalırmı

  Bakire bir kisi hamile olabilir mi adeti 15 gün gecikti ve kahverengi lekelenme oldu bir gun sonra kesildi daha sonra acik kahve akıntıları devam ediyo

Sayfayı Paylaş