Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Vajinismusta Eşli Parmak Egzersizleri

  Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  vajinismus nedir,vajinismusu nasıl yenebilirm,vajinimusta eşim nasıl bir yol izlemeli,vajinismusta eşli parmak desteği,vajinismusta parmak egzersizleri hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Soru :Beyza hanım Ben bes yillik evliyim vajinusum halen bakireyim psikiyatrist parmak egZersizi verdi birinci boguma kadar bunu yapmak çok zor benim.için ayrıca bu parmak egzersiLerini yaparken kızlık zarım yirtilabilir bu beni korkutuyor eşim.bekaretimi kendi bozmak istiyor ne yapacagimi şaşırdım
  Cevap:Durumu eşinizle konuşun ortak bir karar alın..Egzersiz öncesi eşinizle birlikte gevşeme egzersizi yapın.Kendinizi uyarılmış ve rahat hissettiğinizde cesaretinizi toplayın ve birlikte olmaya çalışın.Kendinizi kasmayın.Şunu unutmayın ki yaşadığınız durum kesinlikle psikolojik..Bilinç altına attığınız korkuyu,endişeyi yenin..Birliktelikten önce kendinizi ne kadar rahat bırakırsanız,o kadar güzel uyarılırsınız .Uyarıldığınız zaman vajinadan gelen sıvı rahat birleşmenizi sağlıycak..

  Egzersiz öncesi eşinizle birlikte gevşeme egzersizi yapın.
  Eşinizle sevişin. Onun sulanmasını sağlayın.

  Bebek yağını elinize ve eşinizin vajinasına sürün. Bir elinizle klitorisini bulun, belli bir ritimde ve basınçta okşayın. Diğer elinizle eşinizin göğüslerini veya hoşuna gidecek bir başka bölgesini okşayın. Uyarıldığını düşündüğünüzde vajen deliğine dokunun, parmaklarınızı vajen deliğinin etrafında daire hareketleri yaparak uyarıya devam edin.
  Sulanma arttığında işaret parmağınızı ilk boğuma kadar eşinizin vajenine sokun. Eşiniz kendini rahat ve gevşemiş hissedene kadar orada tutun ve bekleyin.
  Daha sonra daire hareketi yapın.Eşiniz rahatsa ikinci boğuma kadar sokun. Yine bir süre bekleyin ve daire hareketi yapın.
  Hala rahatsa tamamını sokun, bekleyin ve daire hareketi yapın.Eşinizden gevşemesini ve vajinasını çevreleyen kasları sıkıp gevşetmesini isteyin. Parmağınızın sıkıldığını hissedin.
  Eşinizin de parmağınızı sıktığında içinde hissetmesini isteyin.
  Sonra parmağınızı çok yavaşça ileri geri hareket ettirin ve hızınızı eşinizi rahatsız etmeyecek kadar arttırın.
  Daha sonra aynı egzersizi işaret ve orta parmaklarınızı birleştirerek iki parmakla tekrarlayın. Daha sonra penis egzersize geçin.
  Birkaç hafta yapılan parmak egzersizlerinden sonra sınırlı penis girişi egzersizine geçilir. Sınırlı penis girişi egzersizinde kadının tamamen uyarılmış olmasından ve ekstra kayganlaştırıcı kullanıldıktan sonra, onun istediği kadar yavaş ve nazik olarak hareket etmesine imkan veren kadının üstte olduğu pozisyon seçilir. Başlangıçta fazla sert girmeyip penisin vajinasında bulunmasından kaynaklanan duygulara alışması sağlanır. Bu amaçla önce penis başı vajenin içine yerleştirilir.
  Sınırlı Penis Girişi Egzersizleri
  Egzersiz öncesi eşinizle birlikte gevşeme egzersizi yapın.
  Eşinizle sevişin. Onun sulanmasını sağlayın.
  Bebek yağını elinize ve eşinizin vajinasına sürün. Bir elinizle klitorisini bulun, belli bir ritimde ve basınçta okşayın. Diğer elinizle eşinizin göğüslerini veya hoşuna gidecek bir başka bölgesini okşayın.
  Uyarıldığını düşündüğünüzde vajen deliğine dokunun, parmaklarınızı vajen deliğinin etrafında daire hareketleri yaparak uyarıya devam edin.
  Sulanma arttığında sırt üstü yatın. Eşiniz üste dizleri bedeninizin her iki tarafında olmak üzere diz çökmesini sağlayın.
  Eşiniz rahatsa penis başını biraz aşağı doğru indirerek vajenin girişine yerleştirin.
  Hala rahatsa tamamını penis başını vajene sokun, bekleyin.
  Herşey yolundaysa eşinizden kalçasını ileri doğru hareket ettirerek penisinizi tamamen içine almasını isteyin ve yine bekleyin.
  Eşinizden gevşemesini ve vajinasını çevreleyen kasları sıkıp gevşetmesini isteyin. Penisinizin sıkıldığını hissedin. Eşinizin de penisinizi sıktığında içinde hissetmesini isteyin.
  Sonra eşinizden kalça hareketleri ile çok yavaşça ileri geri hareket etmesini isteyin ve eşinize hızını kendini rahatsız etmeyecek kadar arttırması yönünde telkinde bulunun.
  Daha sonra aynı egzersizi her gün tekrar edin.


   
Vajinismusta Eşli Parmak Egzersizleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parmak

  Parmak

  Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
 2. Vajinismustan Psikoterapi ile Kurtulun

  Vajinismustan Psikoterapi ile Kurtulun

  “Cinsel ilişkiye girememe korkusu” olarak tanımlanan ve kimi zaman evlilikleri bitirme noktasına dahi getiren vajinismus, yanlış ve eksik tedavi girişimleri nedeniyle eşlerin hayatını kabusa çevirebiliyor. Uygun tedavi yöntemleri ile % 100 başarı sağlanabilen bu hastalık hakkında öncelikle çiftlerin bilinçli olması ve konunun uzmanından yardım almaları gerekiyor. Memorial Hastanesi’nden...
 3. Vajinismus hakkında tüm bilgiler

  Vajinismus hakkında tüm bilgiler

  KADINLARDA VAJİNİSMUSA YATKINLIK YAPAN NEDENLER Vajinismusdan (Cinsel İlişkiye Girememe) etkilenen kadınlar genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir. Ve özellikle evlilikden önce cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır. Cinsellikle ilgili anlatılan olumsuz, kötü, tiksindirici öyküler ve deneyimler vajinusmusun gelişmesinde etkin rol...
 4. vajinismus yardımm

  vajinismus yardımm

  melekler mekanı vajinismus vajinismusu yenmek istiyorum vajinismusu yenmek kendim yendim ben yeni meleğim.meleklerinde kabusu olur mu?8 aylık evliyim böyle bir şeyle karşılaştım.ilk önceleri sorun etmiyorduk.eşim hep destek oldu.eşim çok anlayışlı olmasına rağmen ki hala öyle ama ben kendimi karşısında eğreti gibi duruyorum bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olucam
 5. Vajinismus nedir Vajinismus olanların yorumları burada

  Vajinismus nedir Vajinismus olanların yorumları burada

  Bu bölümde vajinismus problemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.. Vajinismushastalığı nedir, vajinismus belirtileri, vajinismus tedavisi için kullanılan ilaçlar nelerdir ? Sorularına cevaplar bulabileceğiniz Özellikle VAjinusmus problemi yaşayan bir çok kadının ( vajinismus olduğunu bilmeyenler ) konu ile alakalı yaptığı yapacağı yorumları ve egzersiz hareketlerini bu bölümden...

Sayfayı Paylaş