1. mrklıkediciğbenim

  mrklıkediciğbenim Forum Okuru

  Vajinoplasti nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında mrklıkediciğbenim tarafından paylaşıldı.

  Vajinoplastiye nedir nasıl yapılıyor kızlar ağrı ya da acı oluyor mu ? Yaptıran oldu mu bana bilgi verir misiniz ? 2 çocuğum var ve eşimle birliktelik yaşadığımda baya genişlemiş vs diyor bu da benim acayip canımı sıkıyor. Hem onun keyfi olsun hemde ben birşey yaptırayım dedim ama acaba yaptıranlar oldu mu bu ameliyat nası oluyor neyle yapılıyor ağrı acı oluyor mu kaç gün yatıyorsunuz yatakta bilginiz var sa yazın lütfen bana...

   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.132
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113
  Bu konuyla alakalı bilgilerimiz tabiki var özellikle geçen zaman içinde sizin ki gibi bir durumdan müzdarip olan kişiler Vajinoplastiye ameliyatı oluylorlar. Öyle ağrı ve acılı birşey değil. Aşağıdaki bilgileri izlerseniz size gerekli şekilde ışık tutacaktır diye düşünüyorum.

  Vajina genişlemesine zemin hazırlayan en önemli nedenin doğum sonrası gelişen vajinal deformasyonlar olduğunu vurgulayan Cinsel Terapist-Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, normal doğumda yapılan epizyotomi kesisine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarların vajinal genişleme ve gevşemelere yol açtığını belirtti.

  Bu durumun bir süre sonra cinsel birlikteliklerde sorun olmaya başladığını aktaran Dr. Zülfikaroğlu, cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlayan durumun, zamanla kadında özgüven sorununa ve cinsel isteksizliğe neden olduğunu söyledi.

  “Cinsel hayatla vajina estetiği arasındaki bu ilişki, son yıllarda kadınların vajinal estetik (vajinoplasti veya vajina daraltma) operasyonlarına daha sık başvurmasına neden olmaktadır” diyen Zülfikaroğlu, bu operasyonlarla kadınların psikolojik kaygılarının düzeldiğini, kendilerine güvenlerinin artmasıyla cinsel hayatlarındaki mutsuzlukların da ortadan kalktığını dile getirdi.

  Lazer teknolojisi sayesinde kısa sürede vajina kanalının sıkılaştırıldığını belirten Dr. Zülfikaroğlu, lazer yöntemiyle yapılan vajinoplasti hakkında şunları söyledi:

  '30 DAKİKADA SORUNDAN KURTULMAK MÜMKÜN'

  “IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor, hem yeni kolajen lifleri oluşuyor. Sonuçta vajinal kanalda daralma ve yenilenme oluyor. Pek çok hastada tek uygulama yeterli olurken bazı hastalarda bir ay sonra ikinci bir uygulama gerekebiliyor.

  Vajinoplastide lazer kullanmak;

  -Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor,

  -Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor,

  -Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor,

  -Ölçülebilir sonuçlar elde ediliyor,

  -Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm,

  -Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem,

  -Öğle arasında bile uygulanabilecek kadar kısa sürüyor (30 dakika) gibi avantajlar sağlıyor.”

  'CİNSEL SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN'

  Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastaların, ileri yaşlarda rahim, idrar torbası, bağırsak sarkmaları, idrar tutamama ve rahmin tamamen dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla da başvurmak zorunda kalabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu “Cinsel sağlığınızı ertelemeyin. Genital organınızla ilgili sıkıntılarınız var ve bunu paylaşmaktan çekiniyorsanız, eşinizle ciddi sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana başvurun” önerisinde bulundu.
   
Vajinoplasti nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

  Animizm nedir bilgi verir misiniz

  Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
 2. Orkut nedir, ne demektir bilgi verir misiniz

  Orkut nedir, ne demektir bilgi verir misiniz

  Başlıkta da yazdığım üzere orkut nedir, ne demektir neyi anlatıyor bu konuyla alakalı bana bilgi verecek meleğe bu Ramazan ayında minnettar kalacağım. Şimdidine hayırlı ramazanlar melişler.
 3. Arjantinin Ekonomisi nedir bilgi verir misiniz

  Arjantinin Ekonomisi nedir bilgi verir misiniz

  Merhaba arkadaşlar ben Arjantinin Ekonomisi nedir merak ediyorum bana bu konuda bilginiz var ise eğer Arjantinin Ekonomisi hakkında bilgi verir misiniz?
 4. Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

  Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

  Selam arkadaşlar acaba Arjantinin İklimi nasıl bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım var ise aranızda lütfen bana da bu sayfadan Arjantinin İklimi hakkında bilgi versin.
 5. Orucun Sevabı Nedir bilgi verir misiniz

  Orucun Sevabı Nedir bilgi verir misiniz

  Merhaba acaba aranızda Orucun Sevabı Nedir bilen var mı varsa lütfen bana bu sayfadan Orucun Sevabı Nedir yazsın.

Sayfayı Paylaş