Vajinoplasti nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz

• Konbuyu başlatan mrklıkediciğbenim
  • Başlangıç tarihi
M

mrklıkediciğbenim

Forum Okuru
Vajinoplasti nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz
Vajinoplastiye nedir nasıl yapılıyor kızlar ağrı ya da acı oluyor mu ? Yaptıran oldu mu bana bilgi verir misiniz ? 2 çocuğum var ve eşimle birliktelik yaşadığımda baya genişlemiş vs diyor bu da benim acayip canımı sıkıyor. Hem onun keyfi olsun hemde ben birşey yaptırayım dedim ama acaba yaptıranlar oldu mu bu ameliyat nası oluyor neyle yapılıyor ağrı acı oluyor mu kaç gün yatıyorsunuz yatakta bilginiz var sa yazın lütfen bana...

Bu konuyla alakalı bilgilerimiz tabiki var özellikle geçen zaman içinde sizin ki gibi bir durumdan müzdarip olan kişiler
Vajinoplastiye ameliyatı oluylorlar. Öyle ağrı ve acılı birşey değil. Aşağıdaki bilgileri izlerseniz size gerekli şekilde ışık tutacaktır diye düşünüyorum.

Vajina genişlemesine zemin hazırlayan en önemli nedenin doğum sonrası gelişen vajinal deformasyonlar olduğunu vurgulayan Cinsel Terapist-Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, normal doğumda yapılan epizyotomi kesisine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarların vajinal genişleme ve gevşemelere yol açtığını belirtti.

Bu durumun bir süre sonra cinsel birlikteliklerde sorun olmaya başladığını aktaran Dr. Zülfikaroğlu, cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlayan durumun, zamanla kadında özgüven sorununa ve cinsel isteksizliğe neden olduğunu söyledi.

“Cinsel hayatla vajina estetiği arasındaki bu ilişki, son yıllarda kadınların vajinal estetik (vajinoplasti veya vajina daraltma) operasyonlarına daha sık başvurmasına neden olmaktadır” diyen Zülfikaroğlu, bu operasyonlarla kadınların psikolojik kaygılarının düzeldiğini, kendilerine güvenlerinin artmasıyla cinsel hayatlarındaki mutsuzlukların da ortadan kalktığını dile getirdi.

Lazer teknolojisi sayesinde kısa sürede vajina kanalının sıkılaştırıldığını belirten Dr. Zülfikaroğlu, lazer yöntemiyle yapılan vajinoplasti hakkında şunları söyledi:

'30 DAKİKADA SORUNDAN KURTULMAK MÜMKÜN'

“IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor, hem yeni kolajen lifleri oluşuyor. Sonuçta vajinal kanalda daralma ve yenilenme oluyor. Pek çok hastada tek uygulama yeterli olurken bazı hastalarda bir ay sonra ikinci bir uygulama gerekebiliyor.

Vajinoplastide lazer kullanmak;

-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor,

-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor,

-Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor,

-Ölçülebilir sonuçlar elde ediliyor,

-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm,

-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem,

-Öğle arasında bile uygulanabilecek kadar kısa sürüyor (30 dakika) gibi avantajlar sağlıyor.”

'CİNSEL SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN'

Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastaların, ileri yaşlarda rahim, idrar torbası, bağırsak sarkmaları, idrar tutamama ve rahmin tamamen dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla da başvurmak zorunda kalabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu “Cinsel sağlığınızı ertelemeyin. Genital organınızla ilgili sıkıntılarınız var ve bunu paylaşmaktan çekiniyorsanız, eşinizle ciddi sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana başvurun” önerisinde bulundu.

Geri