1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  vakıf nedir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  vakıf nedir evet arkadaşlar vakıf kelimesinin anlamı nedir neden vakıftır?

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

vakıf nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vakıflar Haftası

  Vakıflar Haftası

  AÇIKLAMA -1- Bir hizmetin sürüp gidebilmesi için, kişilerin kendi istekleriyle bağışladıkları para ve mülklere “ Vakıf” denir. Bağışlanan mülklerin, eserlerin geleceğe sağlıklı kalabilmeleri korunmalarına bağlıdır. Geçmişin geleceğe taşınması ve yaşatılması vakıfların görevi arasındadır. İnsanlar arasında sosyal dayanışmanın sağlanması, yardımlaşmak, birbirine destek olmak, acı ve mutlu...
 2. Vakıf Olmak

  Vakıf Olmak

  Bakınız; Haberdar Olmak.Kendisi için gizli olan bir meseleye muttali oldugunu görmek, gizli bir ilimle, ya da büyük bir sanat ile tabir edilir. Gizli olan seye rüyada muttali oldugunu görmek, maden gibi seylere muttali olacagina alamettir.
 3. Vakıf

  Vakıf

  Kişinin iyilik yapacağına işaret eder.Bir seyi vakfettigini veya bir vakif kurdugunu görmek, dünyada ve ahirette Allah'in (C.C.) makbul kulu olduguna isarettir. Bir rivayete göre, bir seyini vakfettigini gören, dünyadaki bütün islerinin yolunda gitmesini saglar.
 4. Vakıf Kelimesinin Tanımı

  Vakıf Kelimesinin Tanımı

  Vakıf Nedir Vakıf Hakkında Bilgi vakıfın tanımı Sevgili melekler, bu yazımızda günlük hayatta bulunan ve sık sık kullanılan vakıf kelimesinin anlamını ve vakıfların işleyişini ayrıntılarıyla anlatacağız :) Bir malın satılmamak kaydıyla hayır işine bırakılmasını ifade eden bir terimdir, îslâm hukukçuları bir terim olarak vakıfı: “Menfaati ibadullaha ait olmak üzere bir ayn’ı Allah’ın...
 5. Vakıf Gureba hastanesinde randevu almak için ne yapmam gerekiyor

  Vakıf Gureba hastanesinde randevu almak için ne yapmam gerekiyor

  Selamlar, annemi vakıf gureba hastanesine muayeneye götürmek istiyorum ama nasıl randevu alacağımı bilmiyorum. Acaba gidince randevu alabilirmiyim yoksa gitmeden randevu mu almam gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş